KARTON CAFE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-12-16 11:29  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1

- 2

yaku:
Cytuję samego siebie:
Wysłałem pismo do tamtejszego sądu i ...okazało się, że nieprzypadkowo białostocki prokurator uznał swastykę za znak staroindyjski, a z kolei białostocka sędzina uznała, iż powiedzenie "czeczeńskie ścierwo" nie jest wyzwiskiem (oba przypadki omawiała prasa).

Dodajmy do tego mój przypadek (wyrokiem białostockiego sądu Gomix miał prawo bezkarnie zarabiać na moich rysunkach nie płacąc mi ani grosza (!) co uważam za zwykłą... wiadomo co, a łacno dojść do wniosku że w Białymstoku chyba jednak trudniej o sprawiedliwość niż gdzie indziej

Do Białegostoku daleko, a sprawa wydawała mi się prosta więc nie pojechałem na rozprawę: odwołując się od niekorzystnego wyroku domagałem się, aby Gomix przedłożył jakiekolwiek moje pismo upoważniającego do drukowania i sprzedawania moich modeli (z początku sprzedawali także Saratogę). Oczywiście pozwany nie miał niczego takiego, ale sąd postąpił jak postąpił. Gdybym był bardziej podejrzliwy, mogłaby mi przyjść do głowy myśl, że mając siedzibę w Białymstoku Gomix zna tego czy owego tu czy ówdzie. Ale na szczęście aż tak podejrzliwy nie jestem :-)

Odpowiedz na tę wiadomość 

03-12-16 13:30  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3

- 5

Czyli w krótkich żołnierskich słowach:
Okradli cię a sąd powiedział, że nie prawda.

03-12-16 14:01  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Eeeeeehhhh... - stary, a gupi. Mam nadzieję, iż w powtórnym podobnym przypadku weźmiesz sprawy w swoje ręce, lub wynajmiesz... - nie! nie adwokata, te sprzedajną papugie, ino kogoś, kto potrafi sprawiedliwość wymierzyć: - na cóż sąd? Przed paru laty do wynajęcia za przystępną cenę byli tzw "afgańcy" - żołnierze, którzy po wojnie afgańsko - ruskiej rozproszyli się po świecie i poszukiwali zajęcia. Teraz również można kogoś takiego wynająć, chociaż ceny mocno poszły w górę. Aliści i tak lepiej się to opłaca, niż sprzedajne kreatury opłacać nic w zamian nie otrzymując. Znam to z autopsji: - w latach dziewięćdziesiątych ub.w. znajomy nasz restaurację w dużym mieście założył - wpakował w jej urządzenie spory grosz (w łapówki również!) - i otworzył. Z miejsca pojawili się "opiekunowie" i zażądali stałej drobnej opłaty za "opiekę". W przeciwnym przypadku pozbawiony troskliwej "opieki" lokal mógł się nie utrzymać w ostrej konkurencji! Nasz znajomy pojechał na ruski targ (był takowy w Trójmieście!) i, za jednorazową opłatą, poprosił kilku mołojców o ochronę przed "opiekunami".
Ochrona zadziałała skutecznie. Lokal mógł działać bez przeszkód, a "opiekunów" gdzieś wcięło.
Jaja ko dyżurny cham i obskurant nic nie sugegruję, jeno ukazuję jak poradził sobie jeden ze znajomych...
Białystok blisko wschodniej granicy sie znajduje. To również nie sugestia. Tylko stwierdzenie faktu.
-----------------------------------------------------
PS: - i, tylko, proszę nie nawracać mię na szukanie sprawiedliwości w naszym, przepraszam za wyrażenie: "wymiarze sprawiedliwości", tudzież praworządne racje wygłaszać; życie skorygowało boleśnie czasami mój pogląd na tzw "sprawiedliwość".

Post zmieniony (03-12-16 14:05)

03-01-17 20:21  Odp: kolejny szczwany Pirat , ten to idzie po bandzie ....
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 19
Galerie - 19

- 9

Na OLX ponownie reprinty z Zabrza i nowy oferent.
https://www.olx.pl/oferta/maly-modelarz-1977-09-okret-desantowy-CID767-IDfZuYD.html#10dc535d64 Reprint super jakość !

Post zmieniony (03-01-17 20:22)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016