KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-16 13:58  [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Opracowując dla "LzSz" pewien artykuł dowiedziałem się, że Nr. 59 to jest ten, który ma się ukazać będzie (99 %) ostatnim. Magazyn zostanie "zawieszony" jak usłyszałem.
Wielka szkoda.

 
23-10-16 16:47  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Smutne realia kapitalizmu :-/ To nie pierwsze i nie ostatnie czasopismo, z którym przyjdzie się nam pożegnać :-( Hobby to zazwyczaj temat niszowy, więc i popyt mały. A utrzymuje się takie czasopismo ze sprzedaży.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-10-16 19:02  Odp: [Info]
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rzeczywiście to wielka szkoda, bo było to bardzo dobre i konkretne czasopismo, ale jak to mówią życie nie znosi próżni i w tych smutnych realiach kapitalizmu mamy od pewnego czasu inne czasopismo poświęcone tematyce polskiego lotnictwa http://laf-aeromax.pl/kontakt.php

Post zmieniony (23-10-16 19:03)

 
23-10-16 20:00  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pism "lotniczych" mamy na rynku wydawniczym kilkanaście poczynając od nieśmiertelnej "Skrzydlatej Polski" a kończąc na wspomnianym przez Ciebie "Aeromaxie".
"LzSz" (Ilustrowany magazyn miłośników historii lotnictwa polskiego) był od 2002 r. wśród pozostałych jedynym w swoim rodzaju, specjalistycznym pismem tematycznie obejmującym historię lotnictwa od uzyskania niepodległości do lat 50-60 tych. ub. wieku a co chyba najważniejsze zamieszczano w nim całą masę archiwalnych zdjęć !
Natomiast w różnych pismach są publikowane sporadycznie artykuły z historii polskiego lotnictwa a to jest zasadnicza różnica.

 
24-10-16 20:58  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> jedynym w swoim rodzaju, specjalistycznym pismem tematycznie obejmującym historię lotnictwa

Ryszardzie, jest jeszcze GAPA, która też chyba poświęcona jest tylko i wyłącznie historii polskiego lotnictwa?

Z wstydem przyznaję, że pierwszy raz słyszę o "Lotnictwie z Szachownicą". Wiele razy zaglądałem w Empikach na półkę z czasopismami lotniczymi i to jakoś nigdy nie rzuciło mi się w oczy. Szkoda że dowiaduję się o nim akurat jak ma zniknąć z rynku. Pozostanie mi chyba tylko skupowanie archiwaliów.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-10-16 21:36  Odp: [Info]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Gapa" - tak, z tym, że głównie okresem dotyczącym II WŚ.
Natomiast w "LzSz" zamieszczane były art. dotyczące polskich eskadr z okresu wojny polsko-bolszewickiej, międzywojnia, relacje i wspomnienia, życiorysy lotników jak również dot. PSP na Zachodzie, osiągnięć polskiego lotnictwa przed II WŚ. Wszystkie bogato ilustrowane zdjęciami i rzutami barwnymi samolotów.
Polecam poniższe strony.
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=lotnictwo%20z%20szachownic%C4%85
http://zszachownica.blogspot.com/2016/08/lotnictwo-z-szachownica-nr-58_7.html#more

Post zmieniony (24-10-16 21:37)

 
24-10-16 21:39  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Bardzo smutna informacja - ostatnio było to praktycznie jedyne pismo o lotnictwie kupowane przeze mnie. Aeromax jak na razie zawiera trochę za mało treści.

--
http://messer.cba.pl

 
26-10-16 14:42  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przejrzałem dokładnie numer "Aeromax". Szału nie ma ! Nie wróżę pismu długiego pobytu na rynku wydawniczym.
Sporo zdjęć, mało tekstu - właściwie to poszerzony opis zdjęć a i same fotki w większości dostępne do obejrzenia w sieci.
Dwa krótkie "historyczne" art. dwóch autorów, którzy wszystko co mieli do opisania to już opisali a teraz to takie "dzielenie włosa". Niedługo to zaczną się toczyć dyskusje o ilości nitów czy też spór, że np. start nie był o 04.30 a 04.40.
Jak dla mnie - cienizna !

 
26-10-16 16:36  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Zgadza się Messer. Dziwne, ale mam pecha do periodyków lotniczych. Zawsze jak uznaję jakieś warte czytania i kupowania to po jakimś czasie pada. :-/

--


 
26-10-16 16:47  Odp: [Info] "Lotnictwo z szachownicą" - magazyn
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszardzie pełna zgoda, nigdzie nie twierdziłem, że Aeromax godnie zastąpi "LzSZ", poinformowałem tylko, że powstało nowe czasopismo o polskim, lotnictwie i tylko tyle.
Zawsze będąc w empiku przeglądałem sobie "LzSZ", ale szczerze mówiąc nigdy go nie kupiłem i w sumie nie widziałem, aby je ktoś kupował.
Ostatnimi laty to generalnie w dziale hobby - militaria w empiku mało kto co kupuje, a ludzia w wieku +/- 20-30 lat, który by chociaż coś w tym dziale przeglądał, o kupowaniu nie wspominając to nie pamiętam kiedy widziałem. Z drugiej strony powstają coraz to nowe mutacje czasopism typu NTW itp - jak to się opłaca i kto to kupuje też ciekawa sprawa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024