KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-10-16 05:25  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to Panie Dzieju,
aby nam sie dobrze działo,
i kolory nie były poprzesuwane,
zielone nie było czerwone i nie odłaziło,
a reszte sie zaszpachluje.

 
14-10-16 19:18  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

albowiem szpachla to podstawa ;-)))

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
14-10-16 22:17  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiG-u dokładnie TAK: a na razie próbuje się nas nabijać w butelkę, sprzedając kota w worku.

Tak na marginesie to technik druku, nazwijmy to umownie: przemysłowego, jest znacznie więcej. Jednak w modelarstwie mają tak marginalne znaczenie, że niema co się nad nimi rozwodzić.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-10-16 18:32  Odp: Druck
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łza się w oku kręci, jak to kiedyś Panie Dzieju 80 tysięcy offsetu /ten z prawej/ na pniu schodziło,
co widać na poniższym z lewej / info z tegoż numeru
A takie informacje zamieszczane były w MM bardzo często.

Pozwoliłem sobie wstawić te oczywistości z myślą o tych tutaj co tych czasów nie znają.






Post zmieniony (16-10-16 18:35)

 
16-10-16 19:12  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Janisz - szpachla to podstawa w budowie Audi A4 w "tedeiku" (roczniki poniżej 2006) na rynek polski w wersji "Niemiec Płakał JakSprzedawał" ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-10-16 20:23  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie ma co płakać, łzy otrzeć chusteczką. W owych czasach M/M był w 99 % jedynym wydawnictwem dostępnym na rynku modelarskim. Teraz jest ich z 20 ? Może nawet więcej.

 
17-10-16 00:35  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Wojciech Cięciwa   

I sumaryczny nakład jest te 80 000 ?? :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-10-16 07:57  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Było, przeszło, minęło.
Oczywiście, że nie jest. Taki nakład jest niepotrzebny.
Czasy się zmieniły, modele są coraz droższe ( różne dodatkowe "wynalazki", materiały modelarskie itp.itd. też kosztują - dawniej ich nie było) i co chyba najważniejsze jest znacznie, znacznie mniejsze zainteresowanie tym hobby !
Myślę, że nawet gdyby wydawane modele - dobrze opracowane, w b.niskich cenach byłyby w dużym nakładzie to i tak 90% poszłoby na przemiał.
Nieopłacalne dla producenta.

 
17-10-16 20:00  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard dokładnie. Może być tak, że jesteśmy ostatnimi pokoleniami, które się tym zajmują, w takiej postaci jak znamy z lat wcześniejszych.

Co do druku cyfra kontra offset: niech sobie będzie nawet i tamponodruk, ale bez skaz, wad drukarskich i z jasno zaznaczonym rodzajem w instrukcji lub na okładce. Bo jak na razie to co poniektórzy wydawcy ceny podnoszą do wartości kosmicznych, ale jakość drastycznie spada im w dół. Dodatkowo pokazując nam, potencjalnym klientom, jednoznacznie gdzie nas mają.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-10-16 22:55  Odp: Druck "cyfrowy" ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nawiązując do cen to są mocno wyśrubowane i proces ten jest stały. Jak dodamy do tego akcesoria przeróżne (jest ich w ofercie coraz więcej) to dochodzi w niektórych przypadkach do kilku stów.
Owszem można powiedzieć, że wszystko drożeje (a i koszty samego opracowania/wydania etc). i można też powiedzieć, że w przeliczeniu na jeden dzień w skali roku to hobby jest "tanie" (?).
Nie zmienia to faktu, że wysokie ceny mają wpływ na ilość kupowanych egz. a ta ilość się nie zwiększa a raczej maleje.
Nie bez znaczenia są i zarobki. Modele to nie "bułka i kiełbasa" czy też opłaty czynszowe itp. ale tylko i wyłącznie to dodatek do życia.
Jak dla mnie to cena powyżej 50,-PLN jest zaporową.
Takie jest moje własne zdanie w tym temacie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024