KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 21Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-09-16 00:44  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wykopałem nocną łopatą z noktowizorem, że Robert Plant tzn.Led Zeppelin, album z 1973 roku.

 
29-09-16 07:35  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

W tej łopacie jest chyba małe spięcie na obwodach noktowizora...

Tytuł podobny, tekst zgoła inny, więc to nie ten sam utwór.

Szukamy dalej.

--

Post zmieniony (29-09-16 07:37)

 
29-09-16 07:57  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Gary Moore, któren przed "smutnym" okresem nagrywał trochę bardziej skoczne kawałki...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-09-16 11:54  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Zasadniczo tak, choć przed Nim byli też inni wykonawcy i to o nich pytam. Jak nie dogrzebiecie się do nich to w ostateczności uznam G.Moore'a.
Póki co łopaty w dłonie i grzebać głębiej. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-09-16 12:42  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Pod takim tytułem funkcjonuje ludowa piosenka, ale w różnych aranżacjach ma chyba niewiele wspólnego z wersją Moore'a, tak samo jak marsz Percy Graingera. Ciekaw jestem bo Moore funkcjonuje jako autor tego utworu w wielu źródłach, ale żeby było dziwniej portal allmusic jako autorów podaje wspólnie Moore'a, Planta i Page'a i to w informacji o płycie "Wild Frontier"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-09-16 18:56  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poprawka John Gay i "Opera żebracza" opublikowana w 1728 roku ;-P

--

Post zmieniony (29-09-16 18:59)

 
29-09-16 22:31  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

W odpowiedzi chodziło mi o to, według informacji z którą się spotkałem, że piosenka G.Moore'a "Over the hills and far away" jest jego interpretacją starej, ludowej piosenki irlandzkiej. Na ile wierną niestety nie wnikałem.

Chopin, czyżby podana przez Ciebie opera zawiera ten "kawałek G,Moore'a"? Pytam bo nie wiem jak ugryźć Twoją odpowiedź i kto jest bliżej prawdy.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-09-16 16:47  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kazałeś kopać głęboko ;-) więc dogrzebałem się aż do Over The Hills And Far Away (The Beggar's Opera) . Jest to jedna z partii wokalnych ansamble Opery żebraczej z 1728r. Ale czy to właściwy kierunek? Nuta jak się wsłuchać podobna ;-) A interpretacja G.Moore'a to jego wolna wola jedynie ograniczona wyobraźnią. Może bardzo luźno się ocierać o oryginał. Rozstrzygaj ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-09-16 17:57  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Abstrahując od rozstrzygnięcia to jest to kawałek niezłej, gitarowej rozróbki, a szczególnie w wersji koncertowej Moore'a

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-09-16 22:32  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Szczerze mówiąc to zgłupiałem...
Nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji...

Są dwa wyjścia, jedno nie było zagadki i drugie bardziej satysfakcjonujące to takie, że Kilmister zadaje z racji wbicia łopaty najbliżej (moim zdaniem) sedna.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 21Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024