KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 
20-10-16 16:40  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to jeep trampkiem
Pojazd do niszczenia min
Alkett któryś tam.

Post zmieniony (20-10-16 16:41)

 
21-10-16 07:58  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Edekyogi 

 

No to jeszcze podpowiedź.
Pojazd prototypowy miał mieć zastosowanie cywilne przeciw zielonym.
Jego rozwinięcie wojskowe miało zastosowanie przeciw żółtym.

 
21-10-16 08:28  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

LVT, poprzednik miał być używany na bagnach Everglades. Ale o szczegółach gąsienic tego ostatniego nadal nic nie znalazłem.

--

Post zmieniony (21-10-16 08:29)

 
21-10-16 08:50  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Edekyogi 

 

Bingo! Adamie - tak - chodziło o LVT.
Amerykański konstruktor Donald Roebling kombinował nad gąsienicowym pojazdem amfibijnym do zadań ratunkowych na Florydzie. A tam jest pełno sympatycznych zielonych zwierzątek.
Zastosował dosyć oryginalne rozwiązanie gąsienicowego układu bieżnego, w którym gąsienica z rolkami przewijała się po prowadnicach (zawieszenia elastycznego nie było). Rozwiązanie to trafiło też do pierwszego bojowego pojazdu LVT-1 Alligator, używanego później przeciw mniej sympatycznym żółtym ludzikom. Następne pojazdy miały już klasyczne gąsienice.
A wyglądało to tak:


Adamie - talon w Waści ręce

Post zmieniony (21-10-16 08:54)

 
21-10-16 09:39  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kurczę, szukając odpowiedzi parę razy natykałem się na pilarki łańcuchowe. Toż to dokładnie ta sama zasada, i już chciałem złośliwie coś na ten temat wrzucić.
Do wieczora coś wymyślę.

--

Post zmieniony (21-10-16 10:21)

 
21-10-16 11:06  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

OK, będzie wcześniej.
Przedstawiony przez Edka prototyp miał najwyraźniej gąsienice "wiosłujące" grzebieniami. W Polsce opracowano pojazd poruszający się w wodzie na podobnej zasadzie.

Na jakim podwoziu?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
21-10-16 22:37  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wóz pogotowia technicznego Mors, powstał na bazie czy podstawie czy podwoziu transportera opancerzonego MTLB Made in ZSRR.

Post zmieniony (21-10-16 22:41)

 
21-10-16 23:09  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ten miał zwykłe gąsienice; mi chodzi o takie z grzebieniami ewidentnie przeznaczonymi do wiosłowania. I o pojazd przewidziany do badania bagien, z ew. możliwością jazdy po normalnym terenie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-10-16 07:21  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Podwozie, a właściwie cała baza pojazdu, jest powszechnie znana i nie sądzę, by ktokolwiek z tu obecnych nie miał z nią do czynienia. Wg niektórych źródeł przewidziany był do prac w trudnym terenie, zwłaszcza zimą, ale na bagnach też mógł się nieźle sprawdzać.
Wiki podaje ponadto, że miał pędniki wodne... pierwotnie czytałem, że napęd w wodzie miał pochodzić jedynie od grzebieni gumowych gąsienic.
Wiem, narozrabiałem.

--

Post zmieniony (22-10-16 09:24)

 
22-10-16 11:30  Odp: Nieustający konkurs Mk CXVIII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na podwoziu Fatalnej Imitacji Auta Terenowego. 1-osobowego. 2-drzwiowego. 6-krotnie Przepłaconego. B-) :-D :-P Ale to tak se strzelam na rympał ;-) A co mi tam :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024