KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-04-16 12:00  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Uważasz że lepiej mieć fałszywą naturę i chwalić najgorszy nawet gniot? Jeśli ktoś prezentuje coś publicznie, to musi się liczyć z najostrzejszą nawet krytyką.

 
27-04-16 12:10  Odp: ,,Muzealny
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Uważam, że pewne rzeczy należy oceniać przez pryzmat tego gdzie, w jakich warunkach i za jakie pieniądze są tworzone. I że nie należy się spodziewać, że muzeum w miejscowości która ma 220 mieszkańców będzie na poziomie muzeum w mieście wojewódzkim.

Nie byłem w tym muzeum, a żałuję. Z tego co można wygrzebać w internecie mają tam całkiem fajną i zadbaną kolekcję. I myślę, że warto ją obejrzeć, a nie wyrabiać sobie opinię i krytykować na podstawie pięciu zdjęć zrobionych przez płot.

A uwierz mi, jestem w stanie pójść do naszego szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji i też zrobić przez płot kilka zdjęć w taki sposób, że będzie wyglądało jak składowisko badziewia i złomu (i podpisać, że brakuje tylko ToiToia i budki z hotdogami).

--

Post zmieniony (27-04-16 12:13)

 
27-04-16 12:27  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czuję,że aluzja skierowana do mnie - być może ująłem to zbyt mocno.
Jednak własne poczucie estetyki i osobista dbałość o szczegóły nie pozwala mi w pierwszym odruchu pozbyć się poczucia bałaganu.
Doceniam chęć stworzenia małego muzeum za małe pieniądze, ale dlaczego od początku nie zadbać o estetykę i porządek? Zawsze to łatwiej, niż zaszczepić rozległą prowizorkę, która w naszym kraju ma wieloletnie tradycje...? ;-)
Z drugiej strony to to "minimauzoleum" z kolumnadą musiało odpowiednio kosztować, a pasuje do reszty "średnio"...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-04-16 12:34  Odp: ,,Muzealny
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mariusz, ja rozumiem, że estetyka i porządek, ale to wszystko kosztuje. Podejrzewam, że eksponaty stojące na podwórku nie pojawiły się tam jednego dnia, tylko były co jakiś czas dostawiane tam gdzie była akurat możliwość. Uporządkowanie tego to koszty i to nie małe. Wyobrażasz sobie operację przestawiania tych lokomotyw? WLs40 waży prawie 7 ton, a SM30 to już ponad 30 ton. Tego nie zrobią "chłopaki" z okolicznej remizy, do tego jest potrzebny specjalistyczny sprzęt.
Widzę że panuje tam nieporządek, ale to co widać na zdjęciach wygląda tylko na mały fragment tego muzeum. Wydaje mi się, że ocenianie przez pryzmat tych zdjęć całego muzeum określanie go mianem "dziadostwa po polsku" jest co najmniej nie na miejscu.

--

Post zmieniony (27-04-16 12:36)

 
27-04-16 12:44  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Muzeum Techniki NOT - W-wa.
Replika samolotu pionierskiego Santos-Dumont ”Demoiselle" zbudowana przez P.Złotowa.

PS - Muzeum Techniki NOT jest już same w sobie muzeum muzeów z głębokiego PRL-u.

 
27-04-16 13:02  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dobra.
Pozostaje pojechać tam na miejsce i zobaczyć na własne oczy ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-09-16 19:47  Odp: ,,Muzealny" misz-masz. Dziadostwo po polsku.
megami   

Ten rumun to nie jest przypadkiem zaginiona 259 z Sompolna? Masz może też zbliżenie na numery transporterów (na bokach widzę zerwane ale mnie interesują te wymalowane na "przodach" ram wózków)?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024