KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-09-16 10:39  Farby
Adam   

Witam wszystkich serdecznie :) aktualnie jestem w trakcie sklejania mojego trzeciego modelu kartonowego GUNDAM . Model GAT-x105 i chce tym razem sam pomalować ten model i nie wiem jaką markę farb wybrać . Szukam farb które będą dawały jak najbardziej metalową barwę . Kolor stali , chromy itd ... wiem , że jest mnóstwo podobnych tematów , jednak chciałbym sam uzyskać odpowiedź . Pozdrawiam

 
14-09-16 13:22  Odp: Farby
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ja tu widzę kolejną bezczelną reklamę "modelarza", który SPECJALNIE SIĘ ZALOGOWAŁ NA KONRADUSA (do tej pory nie było go na forum!), żeby zareklamować (pewnie importowane lub sprzedawane przez siebie) modele GUNDAM.

Panowie Moderatorzy, proponuję skasowanie wątku!

 
14-09-16 15:14  Odp: Farby
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może zamieścisz jakieś fotki z budowy modelu ?

 
14-09-16 15:48  Odp: Farby
Adam   

Spokojnie to nie reklama modeli , nic nie sprzedaje . Do tej pory drukowałem modele w kolorze i chciałbym zacząć sam je malować . Im więcej czytam tym bardziej gubię się w tych farbach . Jest tyle różnych marek a chciałbym żeby ktoś mi doradził .

 
14-09-16 15:54  Odp: Farby
Adam   

Dzisiaj się tu zarejestrowałem i chętnie dodam zdjęcie gotowego modelu i tego który właśnie buduje tylko prosze powiedzcie jak mam je dodać :)

 
14-09-16 17:55  Odp: Farby
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Miło byłoby, gdybyś BARDZO SZYBKO fotkami swoich modeli obalił moje podejrzenia które wciąż mam, bo ostatnio pod pretekstem zainteresowaniem modelarstwem co najmniej dwa razy pokazały się tu bezczelne reklamowe agitki.

A co do farb, to Twoje pytanie brzmi co najmniej dziwnie. „Szukam farb które będą dawały jak najbardziej metalową barwę . Kolor stali , chromy itd.” W czym jest, u licha, problem??? Bez żadnego problemu można znaleźć np. stronę https://www.google.pl/search?q=farby+humbrol&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwikjY3Ol4_PAhVFvBQKHcz4DyYQsxgIHg&biw=1024&bih=649 i wybrać co tylko się chce...

Wpisać można także w Gogle np. TAMIYA PAINTS i – voila! – masz do wyboru do koloru! Tylko kupować!

Może jestem niesprawiedliwy, ale wciąż mam poczucie, że po prostu uprawiasz tu zwykłą reklamę, na którą na tym zacnym forum NIE MA MIEJSCA! Bardzo bym chciał przeprosić Ciebie za fałszywy osąd po zobaczeniu kilku Twoich modeli...

Co do umieszczania tu zdjęć: użyj na przykład http://www.fotosik.pl

Post zmieniony (14-09-16 17:55)

 
14-09-16 18:30  Odp: Farby
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Albo:
http://www.wstaw.org

.....i dawaj te foty...

 
14-09-16 22:24  Odp: Farby
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Akra, teraz to zes troche przesadzil ;) Poczytaj o Gundamach - to takie roboty wieksze i mniejsze, do Transformersow podobne, w Japonii sie nimi pewnie zachwycaja... Sporo tych modeli mozna z netu sciagnac.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-09-16 13:21  Odp: Farby
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chyba jednak nie przesadziłem. Który modelarz napisze "Szukam farb które będą dawały jak najbardziej metalową barwę"? NAJBARDZIEJ METALOWA BARWA? Cóż za nonsensowne określenie! Prawie jak "szukam najbardziej metalowego metalu". I żeby znaleźć taką farbę to trzeba aż się specjalnie (!) logować na forum?

Jestem nastawiony do takich wypowiedzi jak pies do jeża po niedawnych dwóch podobnie dziwnie brzmiących próbach nieudolnego wepchnięcia tu reklamy (kancelaria prawnicza i wrocławskie biuro nieruchomości).

 
15-09-16 15:30  Odp: Farby
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Akra, nie ma co sobie podnosić ciśnienia. Jeśli to nawet jest kolejna próba reklamy to i tak z tym nie wygrasz. Nie bądź Don Kichotem.
Lepiej ten czas poświęcić na wypicie piwa:)

To tak jakbyś chciał w pojedynkę walczyć z głupotą całego narodu. No można. Tylko po co skoro się nie ma szans, bo oni i tak wiedzą lepiej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024