KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-08-16 11:53  Odp: Model ale jaki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście, że latał !
vide : Dział "Lotnictwo" - "CZETYRECHPŁAN S.Z.- 2 (WZ-IV) , 1916 r. - historia konstrukcji"

 
08-09-16 15:15  Odp: Model ale jaki ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jakiś czas temu tu na forum była dość zacięta dyskusja nt. kolejnego "messera 109", że po co, dlaczego, że rynek już zapchany, po co kolejny egzemplarz skoro to tylko inny kamuflaż, itd. po czym ktoś napisał, że można by zaprojektować model ad bianco i każdy sobie go pomaluje wg własnego "widzi mi się". Raczej nie wydaje mnie się, żeby był problem z takim czymś tym bardziej, że nasi bracia zza wschodniej granicy w 1992 roku coś takiego zrobili:


PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
12-01-17 20:18  Odp: Model ale jaki ?
andrzej1456   

Co racja to racja nie po to są już gotowe, żeby je jeszcze dodatkowo malować. Ja tam nie lubię się paprać. Chyba, że już na prawdę potrzeb :D

 
14-01-17 18:58  Odp: Model ale jaki ?
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ryśku, Ryszardzie, model ma być kartonowy przede wszystkim. W przeciwnym razie nie mam dla niego miejsca na tym forum. Reszta ma się ni jak ......
ZbiG - popieram w całości, klejenie modeli w ich oryginalnej formie jest oldskulowe.
Dodatkowe ich malowanie jest zbędne w Twoim i moim mniemaniu.

 
14-01-17 19:46  Odp: Model ale jaki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doceniam wykonanie modeli w 100 % (?) z kartonu ale ciekaw jestem co na to "pancerniacy" i "szkutnicy" ?
Modelarstwo się zmienia i coraz więcej jest dostępnych elementów nie kartonowych (nie wymieniam bo długa to lista).
Nikt sam (ani nikt nikomu) nie będzie wyliczał procentowo ile jest tego kartonu w modelu a ile innych materiałów a o tym czy modele nazwijmy je wykonane z mieszanych materiałów mają miejsce na tym forum, wybacz nie Ty będziesz decydował a jeśli już, to administrator strony.
Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam,
Ryszard
PS - purystów czystego kartonu odsyłam do pięknej sztuki zwanej Origami :-)

 
14-01-17 22:01  Odp: Model ale jaki ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Napiszę ci tak Ryszardzie - jeszcze no może z 10 lat temu to ty byś był odesłany na Kartonwork, Modelwork, PWM.org.PL, Kogę, czy inne forum modelarzy drewniano - metalowo-płócienno-plastikowych. To, że przedstawiasz swoje prace często zero kartonowe na tym forum to jest tylko i wyłącznie skutek tego, że coraz to mniej ludzi robi relacje ze sklejania modeli kartonowych - stąd na bezrybiu i rak ryba, a że projektujesz i sklejasz swoje modele w wyjątkowo elegancki i wierny względem obiektu rzeczywistego sposób te relacje są tu na forum. Pamiętam czasy, że relacje w których nie występował karton, tektura jako główny budulec lub w ogóle w nich nie występował były zamykane - tak po prostu, bo to jest ? było forum modelarzy kartonowych, żeby była jasność ja do ciebie, ani do twoich relacji zresztą rewelacyjnych nic nie mam, ale na Boga nie odsyłaj - nie wiem dlaczego kolokwialnie nazywasz ich purystami kartonowymi forumowiczów, którzy cenią sobie sklejanie modeli kartonowych w normalnej postaci do szlifowania bardzo pięknej sztuki origami.
Nikt rozsądny, mądry, kochający modelarstwo kartonowe nie twierdzi, że na forum mają być tylko modele w 100 % kartonowe, bo wiadomo, że od zarania tego pięknego hobby nigdy lub prawie nigdy tak nie było, by w modelu kartonowym nie występowały szablony z drutu, drewna, oszklenia z folii itp., ale również nie było tak ,aby cały model był wykonany z drutu, nici, drewna i pokrycia z materiału typu batyst, płótno.

Post zmieniony (14-01-17 22:02)

 
15-01-17 17:03  Odp: Model ale jaki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Halogen - przyznaję Ci rację ale też i napisałem - "Doceniam wykonanie modeli w 100 % (?) z kartonu..."
Faktem jest, że niefortunnie użyłem określenia "puryści" . Był to z mojej strony głupi żart
Napisałeś - "... nie twierdzi, że na forum mają być tylko modele w 100 % kartonowe..."
OK - jeżeli będę zamieszczał relacje z budowy to więcej tych bez kartonu, jako jednego z materiałów - nie będzie.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
15-01-17 20:42  Odp: Model ale jaki ?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sprytnie to Ryszardzie rozegrałeś, bo teraz będzie tak, że to widzicie przez tego wstrętnego Halogena Ryszard już nie będzie pokazywał relacji ze sklejania modeli ze śladowymi ilościami kartonu - wydaje mi się, że to troszkę z twojej strony zbyt impulsywna reakcja - ja po prostu tylko przypomniałem pewne fakty z historii forum.

 
15-01-17 21:15  Odp: Model ale jaki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Halogen - to nie tak, sądzę że nie rozumiemy się.
Oczywiście, że będę zakładał relacje z budowy modeli, w których będzie m.in karton (vide aktualna relacja Bre XIVB2 - z kartonu ( część będzie kryta płótnem : kadłub, płaty w których karton (!) będzie podposzyciem).
Nie będę pokazywał tylko tych bez kartonu.
Powiem tak - bohaterami mojego romansu nie są niestety Mesy, Spity czy też "rury" a konstrukcje pionierskie i ""druciaki" użytkowane w polskim lotnictwie.
Konstrukcje pionierskie wykonane tylko i wyłącznie (99 %) z kartonu ? Owszem można ale ja się tak bawić nie zamierzam.
Bo jak zrobić tylko z papieru np. Lotnię Tańskiego, czy szybowiec Lilientha ? Jak oddać całe piękno konstrukcji szkieletu, płatów etc.
Mam w planach np. Fokkera "Spinne" - oczywiście nie będzie w nim nic "papierzastego".
Otrzymałem skany w/w wydanego przez Shreiben-Bogen (nawiasem mówiąc projektował M.Pacyński) i wg mnie to poziom dawnych M/M a skala 1: 24.
Elementy wycinanki (m.in) posłużą mi za szablony (po przeskalowaniu na 1:33) o odpowiednich wymiarach do skali.
A jak go zrobię to pozwolę sobie zamieścić kilka fotek w dziale "Cafe".
Pozdrawiam,
Ryszard

 
15-01-17 21:20  Odp: Model ale jaki ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Halogen - chciałbym przeczytać co myślisz w temacie mojego pierwszego wpisu w tym wątku ?
Pozdrawiam,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024