KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 80Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
30-03-17 10:38  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piszesz pawle: „Swoją drogą może warto by przypomnieć inne historie z wojny podwodnej.”
Na stronie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=83685&t=83685&filtr=0&page=1 zawierającej pełny spis moich Opowieści znalazłem aż 23 o okrętach podwodnych:

Opowieść 6. NIEZWYKŁA ZDOBYCZ (niemiecki U-505)
Opowieść 73. RAJD NA MAKIN (amerykańskie Argonaut i Nautilus)
Opowieść 75. 40 GODZIN ROZPACZY I NADZIEI (amerykański Squalus)
Opowieść 84. NIEZWYKŁY HAT TRICK (niemiecki U-9)
Opowieść 88. REKORDOWY PATROL (niemiecki U-35)
Opowieść 110. ATOMOWA BOMBA ZEGAROWA (radziecki Komsomolec)
Opowieść 127. TRAGICZNA POMYŁKA (polski Jastrząb)
Opowieść 142. „TRESHER” NIE ODPOWIADA (amerykański Tresher)
Opowieść 154. ZATOPIONY DWA RAZY (niemiecki U-31)
Opowieść 199. JAK TO WIDZIELI BRYTYJCZYCY (ponownie niemiecki U-9)
Opowieść 249. DWA ZNAKI ZAPYTANIA (francuskie Minerve i Eurydice)
Opowieść 254. PIERWSZY BRYTYJSKI OKRĘT PODWODNY (brytyjski A-1)
Opowieść 255. PODWODNY KRĄŻOWNIK (francuski Surcouf)
Opowieść 292. TAJEMNICA HMS „AFFRAY” (brytyjski Affray)
Opowieść 303. NADZIEJA UMIERA OSTATNIA (amerykański S-4)
Opowieść 308. MARZENIE SIR GEORE HUBERTA WILKINSA (pierwszy amerykański Nautilus)
Opowieść 333. NIEZWYKŁY ŁAMACZ BLOKADY (niemiecki Deutschland)
Opowieść 396. NARODZINY OKRĘTU PODWODNEGO
Opowieść 432. GROŹNE MALUCHY (miniaturowe okręty podwodne)
Opowieść 434. NUMER JEDEN NA CZARNEJ LIŚCIE (amerykański F-4)
Opowieść 446. OD TYPU XXI DO ATOMOWEGO OKRĘTU PODWODNEGO
Opowieść 468. BOHATER JEDNEJ SALWY (japoński I-19)
Opowieść 485. MUZYK, SPORTOWIEC, BOHATER WOJENNY (amerykański Seahorse)

A jaki jest podział Opowieści na kraje?
Niemcy – 6
USA – 7
ZSRR – 1
Polska – 1
Francja – 2
Wlk. Brytania – 2
Japonia – 1
kilka krajów – 3

Czyli nie jest tak źle :-)

--

 
30-03-17 20:06  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Ale i tak 13 z 23 dotyczą tylko dwóch krajów ;-) Tak się wyrażę najpopularniejszych ;-) Więc tak bardzo dobrze to nie ma :-)

A tak na serio. Taka sugestia bo może wynajdziesz coś jeszcze ciekawego w tym temacie. Z drugiej wojny tak na szybko. K-3 kontra eskorta konwoju, Triumfy Tatsunosuke Ariizumiego, USS Harder, BETASOM, USS Salmon kontra "Eskortowiec 22"

I proszę nie traktuj tego jako zarzutu, bo bardzo lubię Twoje historie - i te znane i te, które dopiero przypominasz. Swoją drogą ciekawy byłby taki zbiór wydany drukiem. 1000 morskich opowieści. To było by naprawdę ciekawe.

Tak wiem, że jestem którąś z kolei osobą, która o tym pisze :)

Post zmieniony (30-03-17 20:07)

 
31-03-17 08:25  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (17-04-20 13:09)

 
31-03-17 08:46  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przy wydaniu własnym kosztem "X" egzemplarzy książki pojawiają się dwa istotne problemy:
- prawa autorskie do zdjęć (prócz oczywiście tych z internetu tzw. "domeny publicznej") i źródeł (archiwa, książki, publikacje w czasopismach etc.)
Jest to sprawa skomplikowana i wiążąca sie czesto z dodatkowymi kosztami.
- zwrot (nie mówię już o ewentualnym zysku) poniesionych nakładów finansowych

 
31-03-17 09:22  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (17-04-20 13:09)

 
31-03-17 10:26  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (17-04-20 13:09)

 
31-03-17 13:13  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Znaczy się. Ja z największą ochotą kupiłbym taki zbiór - część forumowiczów także. No i tu faktycznie niestety zadałeś Akra bardzo słuszne pytanie.

Ja wiem, że o tym japońskim oficerze jest artykuł tak samo jak o Harderze - niemniej są to bardzo specyficzne historie. Moim zdaniem zdumiewające i warte przypomnienia. Pierwsza raczej nie jest szeroko znana - praktycznie cały tekst oparty jest na jednej znanej mi po polsku książce. Druga historia to absolutna legenda i muszę przyznać, że artykuł na linkowanej stronie Wikipedii jest wyczerpujący.


BETASOM czyli faktycznie baza włoskich okrętów podwodnych na Atlantyku - nigdy nie widziałem porządnego omówienia działań okrętów podwodnych Włoch.

Sprawa Salmona i K-3 została przeze mnie wspomniana w kontekście sytuacji w której zmuszony do wynurzenia okręt podwodny ( będący jak wiadomo praktycznie w 100% na przegranej pozycji ) potrafi skutecznie rozprawić się z okrętami eskortowymi i jeszcze powrócić z patrolu. Tutaj mówię o historii omawiającej takie przypadki z obu wojen światowych.


Do Wikipedii podchodziłbym ostrożnie, jest tam wiele dobrych i bardzo dobrych artykułów ale czasami mam pewnego rodzaju niepewność, czy to co czytam nie jest owocem chorej wyobraźni jakiegoś internetowego trolla lub kogoś nie do końca mającego pojęcie o czym pisze. Wiesz chyba o co mi chodzi.
--

Post zmieniony (31-03-17 13:23)

 
31-03-17 13:35  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (17-04-20 13:10)

 
31-03-17 17:21  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pisma (ale nie wszystkie !) zamieszczając zdjęcia, które autor dodał do swojego artykułu bez podania źródła/zgody na ich publikacje biorą ewentualną odpowiedzialność na siebie.
Chodzi tu o komercję - zysk ze sprzedanych egzemplarzy/książek.
Co innego jest przy zamieszczaniu tekstów ilustrowanych na ogólnodostępnych forach (niekomercyjne).
Tylko zdjęcia z netu (domena publiczna) można bez żadnych "ale" dodawać zaznaczając skąd pochodzą a jak źródłem jest info z netu to dodatkowo należy podać stronę, innych nie można.
Prawa autorskie to temat rzeka. Na ten temat jest b.dużo informacji w internecie.

 
02-04-17 10:48  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (17-04-20 13:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 80Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024