KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-08-16 14:53  Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, zaczynam wycinać wręgi do statku - karton 1,5 mm kupiony w sklepie modelarskim - TEKTURA - strasznie mi to idzie. wycinane nożyczkami + skalpele - ale nic to nie daje,wygląda to jak wycinanie przedszkolaka,a nie modelarza, bardzo proszę o pomoc i rady.

niżej zdjęcie - wycinania została jedna wręga - aż się płakać chce :((

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e0d18961b489a4d9
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d54992b00eccf566

Czy jest jakaś na to rada ? czy lepiej odpuścić sobie wycinanie z kartonu ?

Post zmieniony (27-08-16 14:56)

 
27-08-16 15:12  Odp: Problem z wycinaniem
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Po 1* wstawiaj wstawiane sznurki między znaczki <>
Wtedy wyjdą klikalne ;-)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e0d18961b489a4d9
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d54992b00eccf566

Po 2* – czy są beznadziejne to wyjdzie przy sklejaniu. Moim zdaniem nie wyglądają tragicznie. Ważne, czy trzymają wymiary.
Ale przy 1,5 mm + klej + papier czyli ok. 2 mm –> nożyczki raczej nie wydolą.
Trza męczyć ręce skalpelem.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-08-16 15:23  Odp: Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ale czy te nierówności mogę spiłować jakimś papierem,by wyglądało to estetycznie ? - u innych modelarzy - wycięte kawałki wyglądają jak ,by było wypalone w drewnie laserem. A u mnie totalny kataklizm.

 
27-08-16 15:42  Odp: Problem z wycinaniem
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A po kiego grzyba ma być estetycznie? Model bez poszycia kleisz?
Ma trzymać wymiary i kształt kadłuba ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-08-16 15:59  Odp: Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wiadomo, że wszystko kleje z poszyciem, tylko oglądając zdjęcia użytkowników, nawet twoje - jak masz wycięte wręgi jest to tak ślicznie zrobione,że chce się to oglądać.

 
27-08-16 18:10  Odp: Problem z wycinaniem
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wycinaj przy metalowej linijce nożykiem/skalpelem pod kątem mniej więcej 45 stopni. Kilkakrotnie nacinaj linię cięcia ze stałym naciskiem.
Szczelinę i krawędzie szlifuj drobnoziarnistym papierem złożonym na pół.
Powinno wyjść OK.
Tak jak napisał vwsmok - najważniejsze by szkielet trzymał wymiary i kształt kadłuba.
Powodzenia.

 
27-08-16 20:35  Odp: Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

szlifowałem zawsze papierem ,typ. Pilniczek do paznokci - ale teraz zależy mi ,by ten model wyszedł. Pytanie do was, czy jak wycinacie jakieś elementy,też np. jedna wręga wam tak długo się wycina ok 30-40 min ? czy ja tylko taki mozolno nie staranny jestem ?

 
27-08-16 20:52  Odp: Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

przykładowa tektura na jakiej pracuje http://allegro.pl/tektura-introligatorska-modelarska-3-50mm-70x100cm-i6429696018.html Mam dostęp do tektury w dużych ilościach z racji pracy w poligrafii . Więc pytanie jedno. tektura introligatorska nie różni się niczym od tektury modelarskiej. Ja akurat pracuję przy tym modelu na tekturze 1,5 mm . Fakt wycinanie idzie mi tragicznie.

 
27-08-16 22:19  Odp: Problem z wycinaniem
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tekturkę oszlifowałem ,posmarowałem jeszcze raz klejem ,bo lekko mi się rozwarstwiała ,zobaczę rano co z tego wyjdzie

 
28-08-16 08:23  Odp: Problem z wycinaniem
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W sklepach z wyposażeniem do tapetowania, można kupić nozyki tapeciarskie z wymiennymi ostrzami i co wazniejsze, z bardzo wygodnymi uchwytami, co przy cięciu grubej, twardej tektury jest bardzo przydatne, gdyż przy cięciu nie boli tak dłoń.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024