KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
24-07-16 17:43  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Chłopaki
Ja tym razem dla odmiany zgadzam się ze Zbyszkiem i w pełni popieram Jego opinię.
Mówcie sobie co chcecie ale zanim podniesiecie larum przejrzyjcie proszę swoje kolekcje starych MM ile w nich było ofert typu "sprzedam/zamienię fotokopie numerów...." ?? Skoro więc redakcja MM na to przyzwalała umieszczając tego typu ogłoszenia to do kogo pretensje??
Po 1989 a w praktyce jakoś po 1992 jak zaczęły obowiązywać "standardy demokratyczne" i kopiowanie bez zgody stało się nielegalne to prawo do roszczeń spadło na właściciela praw autorskich i to w jego interesie a nie Waszym jest ochrona tych praw....A skoro wydawcy mają to gdzieś to tym bardziej nie rozumiem nad czym się tak spuszczacie.....
Gwoli wyjaśnienia, sam napisałem kiedyś do znanego wszystkim Janusza O. że kopie jego modeli są nielegalnie rozprowadzane zarówno w wersji cyfrowej jak i drukowanej i co? ZERO odpowiedzi, zainteresowania tematem ani interwencji no to do k...y nędzy ja mam za niego krucjatę prowadzić przeciw piratom?? Opamiętajcie się ludzie! Skoro wydawca ma to w leju to nas tym bardziej nie powinno to obchodzić.
A teraz możecie mi pocisnąć do woli ;)
Zdrówka Wam wszystkim ;)

--
GG 6801515

 
24-07-16 20:34  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zmartwię Cię ZbiGU, ale moim zdaniem we wcześniejszych wypowiedziach pisałeś jednak głupoty (akurat ta ostatnia jest wyjątkiem). Co piszę po zastanowieniu. Głębokim.

 
24-07-16 20:36  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Może wydawcy maja to w poważaniu bo i problem marginalny? Nie sądzę, żeby na takie piraty rzucały się tabuny ludzi. Zwłaszcza, że relacja ceny pirat-oryginał nie jest jakaś super korzystna - o ile w ogóle (pomijając kwestie jakości) - a ta jest tu kluczowa. I tak w internecie dostępne są praktycznie wszystkie modele w formie skanów - z czego z resztą sam nierzadko korzystam. Niestety nie wszystkie modele mogę obejrzeć przed zakupem, a "piraty" z internetów mi to umożliwiają.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-07-16 21:47  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Relacja ceny - "pirat" a oryginał ?
Jest jak najbardziej korzystna. Oryginał (wczesny M/M 100-300 PLN a "pirat" 15,-PLN. Oczywiście jest jeszcze sprawa jakości takiego "pirata".
Nie bez znaczenia są pewne zasady. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia kupna "pirata".

 
24-07-16 22:12  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Tyle, że w przypadku tak starych MMów podstawą podjęcia decyzji o zakupie jest raczej chęć posiadania archiwalnego oryginału a nie reprintu - więc "piraty" nie są tu żadną konkurencją. Jak pisałem wyżej - wątpię, żeby na takie pirackie "reprinty" rzucały się masy wygłodniałych modelarzy.

--
pozdrawiam
Piotr


 
24-07-16 22:54  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - nie kupuję żadnych "piratów" - modeli jak i innych tego typu produktów (podróbek) .
Masz rację , zgadzam się Piotr z Tobą - te starocie to rzecz nazywając po imieniu prymitywy.
Ale nadal twierdze, że handel "piratami" jest naganny i to należy piętnować.
Starych egzemplarzy M/M "do kolekcji" też nie kupuję - nie zbieram modeli dla samego zbierania.

 
25-07-16 08:38  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

ZbiG: kanony dobre kilkadziesiąt lat temu potaniały wielce; ba! stały się całkowicie bezwartościowe!
Zgadza się. A wiesz dlaczego? Przez takich jak Ty, którzy mają to wszystko tam, gdzie kura ma jajko.
Jeżeli tak reagujesz kiedy facet kradnie 50 zł, to on następnym razem zarąbie 500. I co, dalej nic nie zrobisz? No to potem 5000. Itd.

ZbiGu, każda taka dyskusja jest dla Ciebie jedynie okazją do wylania na nas wszystkich następnej porcji Twojego rozżalenia i żółci.
Temat nie ma znaczenia – i tak stwierdzisz, że wszyscy, wszędzie i w ogóle wszystko jest do d... a Twoja chata z kraja.
Odpuściłbyś może w końcu?

 
25-07-16 10:29  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"W dzisiejszej szalonej rzeczywistości coraz trudniej rozróżnić, co jest nagannym, a co nie..."
Nie widzę żadnych problemów z rozróżnieniem. Co czarne to czarne a co białe to białe...
Popieranie w jakiejkolwiek formie złodziei cudzych praw autorskich (wydawniczych, producenta) - nawet przez zakup jednej sztuki czegoś tam - było, jest i będzie akceptowaniem pirackiej działalności.

 
25-07-16 16:54  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Chłopaki , rzucić te wywody w cholerę i dalej kleić proszę rozpoczęte modele . Szkoda jest czasu na polemiki . Jeżeli wydawnictwo , które może czasem zerka do Konradusa , nic z tym nie zrobi , to nie ma sensu dalsza dyskusa . Już lepiej jest lepić modele by cieszyły oczy . Choć sam teraz nic nie dłubię / kilka modeli rozpoczętych / śledzę Wasze poczynania . Jest co oglądać , kunszt wykonania , techniki zastosowane itd , zazdroszczę .....po stokroć .
Pozdrawia Marek , dnia 25.07 z Przylep / Lotnisko AZL .

 
07-10-16 14:29  Odp: kolejne pseudo reprinty w sieci ....
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra napisał: Dostałem potwierdzenie od MM, że się tym zajmą. Qrczę, co innego zrobić sobie kopię na swoje potrzeby, no, niech będzie że i na potrzeby kolegi - ale HANDLOWAĆ na całą Polskę?

Stronka nadal ma się dobrze.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024