KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 107Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 
11-02-17 22:13  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

TV2 - "Panorama" godz. 18.00

 
12-02-17 09:42  Odp: Językowy miszmasz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ryszard, Ty to jesteś desperat, że jeszcze w ogóle to oglądasz ;-) Ja przestałem już nawet słuchać mojej ukochanej radiowej "Trójki"...

--
pozdrawiam
Piotr


 
12-02-17 11:26  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Panoramy" generalnie nie oglądam.
Oglądam "Fakty" TVN a potem przerzucam na "Wiadomości" TVP i mam "newsy" anty- i prorządowe.

 
12-02-17 11:55  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zabawne też jest używanie określenia - NA POKŁADZIE limuzyny rządowej - no może dlatego takie określenie, bo mamy do czynienia z FLOTĄ rządowych samochodów.

To jest coś w tym stylu jak stwierdzenie, że sklejam model ze stajni AH : )))))))

A cóż się takiego strasznego stało z ukochaną radiową Trójką, że nie da się jej słuchać ?
No cóż odeszło kilku dziennikarzy, zmieniła się troszkę ramówka pojawił się red. Lisiecki i dobrze, bo Beaty Michniewicz z jej "obiektywizmem" już nie dawało się słuchać, no nie ma Nogasia, ale jest teraz w GW co mnie nie dziwi.
Zmieniono czas nadawania części audycji... dalej jest Niedzwiecki, Mann, Baron, Kaczkowski itd.
Słucham Trójki nieprzerwanie od początku lat 70-tych ubiegłego wieku - przez ten czas mnóstwo rzeczy się zmieniło w Trójce, naczelni, redaktorzy prowadzący, audycje tak rozrywkowe, muzyczne, publicystyczne, polityczne i słucham jej dalej.
Odnoszę wrażenie, że część słuchaczy Trójki wyolbrzymia zmiany w tym programie, bo taki teraz trynd : )))))))

 
12-02-17 14:56  Odp: Językowy miszmasz
yak   

Proszę Pana pewna kwoka ......

 
16-02-17 14:14  Odp: Językowy miszmasz
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Eee.. tam. Ja w jednym z programów historycznych na ,, kablówce,, dowiedziałem się, że Japończycy zaatakowali Pearl-Harbor w dniu 7 listopada 1941r, a w dalszej części tego programu wyrażnie powiedziano i w lewym dolnym rogu ekranu napisano, że ,,D-Day,, rozpoczęło się 6 lipca 1944r.

Post zmieniony (16-02-17 14:17)

 
16-02-17 15:15  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pewna pani polityk powiedziała przed kamerami że o zbrodni katyńskiej czytała w przedwojennych książkach :-)

 
16-02-17 15:23  Odp: Językowy miszmasz
yak   

Słowo wróbelkiem wyleci ..... A cóż za mękę miałem, gdy nabyłem w ten poniedziałek droga zakupu archiwalne fachowe pismo z pancernikiem Roma na okładce. Po przeczytaniu artykułu, bogato ilustrowanego renderami 3D, przecierałem ze zdumienia oczy pumeksem. Wg tego pisma, Roma zatopiona została w sierpniu 1943 r., po przejściu Włoch na stronę Aliantów. Pomyłki lipiec/czerwiec są tak nagminne, szczególnie przy desancie w Normandii, że przestałem na nie zwracać uwagę, ale z tym sierpniem to po jadą bandzie.

Post zmieniony (16-02-17 15:54)

 
16-02-17 15:39  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

W "Stalowych fortecach" Massiego wydanych przez tzw. wydawnictwo Finna Long Forties to... ryczące czterdziestki.
W ogóle ta książka jest pełna takich "tłumoczeń"

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
17-02-17 10:45  Odp: Językowy miszmasz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Książki tłumaczone przez ludzi nie znających się na danym zagadnieniu to osobna bajka.

Kiedyś czytałem Desperatów Donitza, w której już na okładce "midget submarines" tłumaczono jako bezzałogowe okręty podwodne (midget to dosłownie karzeł). Generalnie takich kwiatków było znacznie więcej, zwłaszcza we fragmentach dotyczących kwestii technicznych (gdzie w oryginale zostało zapewne użyte specjalistyczne słownictwo lub marynarski żargon).

Z kolei ostatnio zacząłem czytać książkę "Karl Donitz, Ostatni Furer" i ... dałem sobie spokój. Podejrzewam, że i w tym przypadku "zasługi" można przypisać tłumaczowi. Podobnie jak w poprzedniej pozycji, opisy techniczne są tak poplątane, że momentami nie wiedziałem o co w nich chodzi.
Czarę goryczy przelał fragment, w którym napisano, że po I wojnie światowej pozwolono Niemcom zatrzymać 4 pancerniki kieszonkowe klasy Deutschland. Nie wiem czy to nadinterpretacja tłumacza czy błąd autora, w sumie niewiele mnie to już interesuje. Książka w każdym razie wróciła na półkę.

Jeśli chodzi o tłumaczenia to w pierś powinni się również uderzyć niektórzy z naszych rodzimych wydawców modeli kartonowych, którzy próbują zdobywać rynek międzynarodowy. Jak widzę instrukcje, zapowiedzi albo inne informacje tłumaczone na angielski przez translator internetowy, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Skrajnym przykładem ignorancji było przetłumaczenie nazwy konkursu Szczeciński Paprykarz Kartonowy jako fish paste with red peppers. Żałuję, że nie zrobiłem screena...

--

Post zmieniony (19-02-17 09:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 107Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024