KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-06-16 20:01  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wro ma najwięcej galerii handlowych przypadających na jednego mieszkańca ;-) To fakt, smutny niestety ;-/ Do tego panią konserwator wojewódzką zabytków, która podpisuje pozwolenia na zniszczenia, rozebrania, zabudowy itp tego co cenne i nierozerwalnie związane z historią tego miasta, stanowiące jego wizytówkę, charakter, atrakcje, promocję. I ma w tym kobita taki zapał, że można się spodziewać zamiany starego miasta, za jej kadencji (nawiasem mówiąc chyba dożywotniej i elekcyjnej), w szklano betonowe centrum handlowe i konferencyjne. Jej sztandarowym pomysłem było sprzedać całe zabytkowe dzielnice deweloperom, aby ci doprowadzili je do ruiny i wyburzyli pod blokowiska. oczywiście deweloperzy prężnie wywiązują się ze swojej roli.

Akra były mroczne strony dawnych miast i te reprezentacyjne. To fakt. Ale wszystko było przemyślane i uporządkowane. I tak bogate dzielnice miały swoja rolę reprezentacyjna w tkance miejskiej, a slumsy miały role utrzymywać masy robotnicze i rzemieślnicze. Wszystko miało swoje miejsce przeznaczone. Przewidywano rozwój komunikacji, rozrost dzielnic, handlu, przemysłu, a nawet rekreacji.

Mondry polak przyszedł do Wrocławia i postawił osiedle na terenach zalewowych, gdzie woda w 97' doszła do 4 pietra. Teraz stawia osiedla w dolinach rzek, które co jakiś czas podtapiają okolicę. Zabudował przestrzeń, która była przeznaczona do poszerzenia dróg i traktów wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji miasta. Teraz stoi w korkach i nie ma pola manewru, żeby je rozluźnić. Wrocławskie metro to nie mit. Miało być... ale naziemne wzorem NY. A nie według urbanlegend kilka kondygnacji pod ziemią... I nie od dziś wiadomo, że Wrocław na bagnie stoi i ryć głęboko to tylko studnie można. Wewnętrzna i zewnętrzna kolejowa pętla komunikacyjno transportowa została rozebrana praktycznie do szczętu. Teraz taki szynobus, krążący po tych torach, był by zbawieniem dla niewydajnej komunikacji miejskiej stojącej w gigantycznych korkach. Budowanie biurowców bez dostatecznej ilości miejsc postojowych to standard. W ogóle miejsca postojowe we Wro to osobny temat na dyskusję.

I wisienka na torcie: Niemcy co 10 lat wymieniali całą ludność Wrocławia. Ponieważ znajduje się w topograficznej niecce i terenach bagiennych które tworzą bardzo niezdrowy klimat. Dlatego tez tak bardzo dbali o zielona strukturę miasta, żeby te skutki jako tako zminimalizować. Aktualnie tereny zielone raczej się likwiduje pod atrakcyjne tereny budowlane.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-06-16 20:34  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale są rzeczy, które wystarczy wziąć od ręki. Chodzi tu właśnie o komunikację. Przy stacji Psie Pole zbudowano/rozbudowuje się dalej parking "kiss and ride". Ideą było to, żeby samochody nie przewalały się gierkówką do centrum, ale właśnie zaparkować przy stacji, do szynobusu i do centrum. Fajnie, ale zabrakło tylko...regularnych szynobusów. Bo te kursujące do Trzebnicy i z powrotem to za mało plus nieregularne przelotowe pociągi. Ale jak ktoś chce to ze stacji Psie Pole do stacji Mikołajów przy Legnickiej to 20 min, do Głównego 25 min. Nie ma kolejowej komunikacji podmiejskiej, mimo tego, że powstały dodatkowe stacje kolejowe w mieście np Wrocław Grabiszyn, czy Wrocław Różanka, albo Wrocław Osobowice. W mieście jest 15 stacji kolejowych a kolejki podmiejskiej nie ma.

Edit: poniekad ten stan rzeczy to jest wina samych wrocławian właśnie, którzy w kolejnych wyborach samorządowych wybierają tą samą ekipę od wielu wielu lat. Dlatego z tego powodu nie ma szans na jakiekolwiek zmiany w obecnym kierunku, ale widocznie odpowiada to większości mieszkańcom co dają wyraz w tych wyborach właśnie utrzymując status quo także min takiej pani konserwator.
--

Post zmieniony (08-06-16 20:48)

 
08-06-16 23:11  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do całości zarządzania miastem i jego zabytkami nic nie mówię bo nic nie wiem ale jest jedno co mnie urzekło podczas sobotniego zwiedzania schronu... Po przejściu kilkudziesięciu metrów stanowisk ogniowych bez zbędnego wysiłku uzbierałem całą garść łusek od mausera, wojennych ( Oczywiście na koniec wyrzuciłem wszystko w krzaczory bo na cholerę mnie to, dla chłopaków z TwierdzyWrocław też żaden artefakt ) ale sam fakt że są i leżą dosłownie wszędzie to dobry znak! U nas w Poznaniu wszystkie forty są tak przeorane że nawet z garettem nie ma po co wchodzić. Chopin wspominał jakie to hałdy śmieci stamtąd wywieźli. Ok ale u nas Salamandra bardziej się martwi o nietoperze niż całe śmietnisko wokół. Tak więc głowa do góry bo macie jeszcze ludzi, którzy się z pasją zajmują chociaż tak drobną częścią krajobrazu a u nas forty to nadal miejsce schadzek ćpunów i penerów że o tych okolicznych k..a śmieciarzach nie wspomnę :(

--
GG 6801515

 
09-06-16 06:10  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Kompozytorze !
Skąd Pan ma tę/tą wiadomość, tu cytuję Pana:

"Niemcy co 10 lat wymieniali całą ludność Wrocławia" ?

Bo zalatuje mi to na jakąś grę PC abo plej stejszyn, cywilizacja abo simsony.

Interesowałyby mnie szczególnie szczegóły techniczno logistyczne tej operacji.
Koniami, dyliżansami, koleją, balonami czy może pieszo?

I co robili z tą zużytą ludnością ?
Aż strach pomyśleć, że do pieca.

Post zmieniony (09-06-16 06:25)

 
09-06-16 08:49  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ja słyszałem wersję, że urzędnicy miejscy co 5 lat wyjeżdżali z miasta coby podreperować zdrowie z powodów opisanych powyżej. Miasto ma specyficzny klimat, jest chyba jednym z najcieplejszych miast Polski, śnieg w zimie to rzadkość i krótko, a jednocześnie dochodzi do tego wysoka wilgotność. Lata w mieście są nieznośne bo jest parno jak w czajniku, nie da się wytrzymać, najlepiej uciec poza miasto w pobliskie rejony np. Gór Wałbrzyskich. I tak było ponoc przed wojną.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-06-16 09:15  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chopin: Z ta wymianą ludności Wrocławia co 10 lat z powodów klimatycznych to jest klasyczna tzw. miejska legenda. Dawno temu słyszałem identyczną gadkę o ludności Stettina: że urzędnicy państwowi pracowali tutaj tylko 5 lat. po czym wracali na stałe do Berlina. Oczywiście ze względu na wredny mikroklimat :-)

Jakoś nikt obecnie nie podnosi alarmu, że przebywanie we Wrocławiu lub Szczecinie dłużej niż kilka lat grozi jakimiś skutkami zdrowotnymi. Mało tego, w obu miastach żyją liczni seniorzy, którzy zgodnie z ową miejską legendą dawno już powinni leżeć na cmentarzu.

Ja w tym jakoby wrednym szczecińskim mikroklimacie żyję już lat 65, i czuję się bardzo dobrze :-)

Sven: "Kiss and ride" to wyznaczone miejsce w centrum miasta gdzie można się zatrzymać na kilkanaście sekund, żeby tylko dać buzi wysiadającemu współpasażerowi i pojechać dalej. Ty piszesz o "park and ride" czyli zaparkuj i dalej pojedź komunikacją miejską.

 
09-06-16 09:19  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tak, bo jest parking na zaparkowanie, pozostawienie samochodów, aktualnie rozbudowywany.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-06-16 09:22  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czyli że przy Psim Polu nie będzie "kiss and ride", które to specjalnie wyznaczone miejsce NIE JEST PARKINGIEM.

 
09-06-16 09:29  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To jest "parkuj i jedź" komunikacją miejską

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3348829,parkride-na-psim-polu-kompletna-klapa-autobusy-woza-powietrze,id,t.html

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-06-16 09:39  Odp: Wrocław - obecny i historyczny
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie, Sven!

W zamieszaniu sam się pomyliłem, zasugerowany zwrotem "kiss and ride". W rzeczywistości są:

- KISS AND DRIVE (drive, nie ride!) czyli "Pocałuj i jedź". Zatrzymaj się na chwilkę wystarczającą na danie buzi wysiadającej osobie, po czym jedziesz dalej. Takie miejsca - nie będące parkingami! - są wyznaczane w ścisłych centrach. W Szczecinie mamy taki punkt na ul. Jagiellońskiej.

- PARK AND RIDE czyli "Zaparkuj i pojedź dalej komunikacją miejską". Parkingi takie robi się na obrzeżach miasta, przy pętlach tramwajowych lub autobusowych.

Post zmieniony (09-06-16 09:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024