KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-06-16 13:32  Odp: Łódź we Wrocławiu
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Część mojej rodziny, od strony matki pochodzi właśnie z Kresów (Lwów i okolice). Osiedlili się na granicy opolskiego/dolnośląskiego jak wielu podobnych którzy przeszli piekło "czerwonych nocy" czyli walki z banderowskimi faszystami. To co się działo na Ukrainie to straszliwe opowieści, zwłaszcza takie których nie ma w żadnej książce, ale temat ludobójstwa dokonanego przez banderowców to inna sprawa. Opowiadali jak tu było po wojnie, jak jeżdzili do Wrocławia, dziadek pracował w WSK na Psim Polu, gdzie dojeżdżał codziennie.

Rodzina ojca to właśnie łódzkie/okolice Wielunia.

Rodzina od strony ojca sprowadziła się także tutaj, podobnie jak wielu z innych rejonów Polski. Dziadek walczył w 1939 jako szwoleżer, następnie partyzantka (BCh), a potem sprowadził się tutaj. Jego młodszy brat jako dziecko jeszcze, 15 latek został aresztowany przez Niemców w 1939 i wywieziony do Rzeszy. Uciekł z transportu z kuzynami, jakoś przedostał się do Francji, Wielkiej Brytanii a nastepnie do USA, gdzie po przeszkoleniu został nawigatorem i latał na bombowcach podczas wojny na Pacyfiku. Po wojnie osiadł w Korei a następnie na stałe w Australii. Nie chciał wracać do kraju.

Gdy dziadek sprowadził się w opolskie z łódzkiego po wojnie Niemcy byli jeszcze, ale już się pakowali do "reichu". Babcia z rodziną wróciła z robót w Niemczech i rozmawiała z autochtonami szukującymi się do wyjazdu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-06-16 17:21  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chopin jak już jesteśmy w temacie kultury to jakoś nie przypominam sobie, abym zwracał się do ciebie na forum per Szopenek, Chopinek, itp.nie przypominam sobie również abym miał przyjemność kiedykolwiek z tobą rozmawiać więc nie wiem skąd taka poufałość z twojej strony : ))))

Oczywiście mylisz się jeżeli chodzi o koncert D.Gilmoura i L. Możdżera, bo jest to koncert zaplanowany właśnie na ESK to po pierwsze, http://muzyka.onet.pl/preisner-wystapi-u-boku-gilmoura-co-szykuja-dla-fanow-we-wroclawiu/mpx7gn a po drugie określanie koncertu jako przeznaczonego dla wąskiej grupy melomanów jest już całkiem z czapy, podobnie jak nazwanie występu Iron Maiden animacją trupa z przed 40 lat - tak można by napisać jakby zespół nie występował 20 lat i nagle koncert, no śmieszne to co piszesz nawet jeżeli to zespól nie z twojej bajki.


Oczywiście w innych okolicznościach przyrody już we Wrocławiu bym był na tych koncertach, gdybym wcześniej nie był dwukrotnie w 1984 i 1986 roku na IM i w 2006 na DG w Gdańsku, aż się nie chce wierzyć, że to już 10 lat minęło, a wydaje się, że to raptem 3-4 lata temu, tak więc wolę pamiętać tamte spektakle, bo tak te koncerty można śmiało określić.

Małe wspomnienie, czyli fragment koncertu dla wąskiej grupy melomanów 2006 https://www.youtube.com/watch?v=t3AosAlaODw i IM we Wrocławiu na trasie 1984 https://www.youtube.com/watch?v=a4nAsnVd1JA

Post zmieniony (08-06-16 17:49)

 
08-06-16 19:27  Odp: Łódź we Wrocławiu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogenku :-D dla ciebie mogę być Szopenekiem, Chopinekiem i co tam sobie jeszcze wydumasz :-D Nawet muzyczną kołysanką do poduszki :-D

Słabo jesteś poinformowany bo tak Gilmour jak i Iron Maiden grają mniejsze lub większe trasy i zagrali by tu, czy było by ESK czy nie. Co nie zmienia faktu, że miasto jako takie niestety, jako ESK się kompletnie nie popisuje. A IM to już dziadki, które nie do końca dają rade i to jest ta animacja trupa. Dla starych oddanych fanów to jest atrakcja, dla mnie aktualnie trąci myszką. To jak słuchanie Karel Gotta, czy Jana Kiepury: fajne, ale to już nie ta epoka muzyczna. Do tego ceny biletów są po prostu zaporowe :-/

I pytanie z "czapy": na ilu do tej pory imprezach w ramach ESK Halogenku byłeś?

Sven miasto jako takie ma generalnie w głębokim poważaniu to co się tu dzieje i jakiekolwiek przejawy dawnej i obecnej kultury. Chyba, że włodarze będą mieli w tym czysty, zyskowny, żywotny interes. Spodziewałem się dużo więcej po tej nobilitacji... a wyszła generalnie kicha. Co do niszczenia tego co zostało z dawnych czasów, to poczytaj sobie o pani wojewódzkim konserwatorze zabytków... Włos Ci się na klacie zjeży! Bo wyburzenie starego Rynku, czy Ostrowia Tumskiego i postawienie w tym miejscu betonowych galerii handlowych lub innych wynalazków, nie stanowi dla niej problemu. To tylko jeden malutki podpisik bez konsekwencji. Ja bym się bał nawet wszy dać jej pod opiekę,a ona ma pod sobą całe województwo!!!

Dawny festiwal Wrocław non-stop to były dwa miesiące wakacji zapełnione dzień po dniu taką masą atrakcji i propozycji, że ciężko było nadążyć. Dla mnie wisienką na torcie były: Symfonia perkusyjna, Andreas Vollenweider, Buena Vista Social Club, Steve Vai za zupełną darmoszke na Rynku, wystawy fotograficzne znanych artystów, w muzeach czasowe unikatowe ekspozycje, projekcje plenerowe starych lub kultowych filmów, happeningi dostosowane do rożnego wieku odbiorców, od 0 do 100+ lat, warsztaty i pokazy rzeczy niezwykłych i takich codziennych, prezentację w ramach miasta trzech kultur itp itd. I nie chodzi o to, że wstęp był lub/i nie free. Była odpowiednia promocja, informacja odpowiednio wcześnie, ogólnie dostępny program na plakatach, w broszurach, trąbiono o tym na cztery strony świata. Różnorodność atrakcji, tak, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nie stracić majątku na bilety wstępu.... A.... i nie było wtedy jeszcze facezboka ;-) Sama Gitarowa Majówka przyćmiewa to całe ESK organizacją i czapką przykrywa.

A na ESK mamy fotografie butów jakiś hipsterów, lub mało estetyczne nagie panienki w łazience..., miotających się klaunów przy instalacjach z łat i szmat, odczyty nie wiadomo czego w pizzeriach i szaletach... no kultura pełna gębą. I dwa koncerty trochę większego formatu tego obrazu raczej nie zmienią. Mając obraz tego co było kiedyś (nie tak dawno), a teraz, to ręce nogi opadają.

Ehhhh.... szkoda gadania :-( Po prostu z roku na rok to miasto coraz bardziej się stacza ;-(

Jako epilog całej tej pisaniny dodam, że organizacja WSMK, gdy impreza została zgłoszona pod patrona miasta, stała się solą w oku i cierniem w tyłku dla urzędników: bo oni nic z tego nie mają a banda świrów z pospolitego ruszenia robi imprezę bez grantów i dotacji oraz całej sterty papierów i odnosi jakiś tam sukces. To dopiero wywrotowcy...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-06-16 22:43  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chopin kiedy do ciebie dotrze, że ja po prostu wstawiłem prostą informację o wizycie artystów z mojego rodzinnego miasta w ramach ESK Wrocłąw 2016 i kompletnie mnie nie interesuje, czy poziom imprez we Wrocławiu jest wysoki, średni, niski, czy beznadziejny, zrozum nie interesuje mnie to kompletnie, więc po co się jałowo produkujesz i kompromitujesz ?!

 
08-06-16 22:52  Odp: Łódź we Wrocławiu
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak dzieci k...a, jak dzieci.... A takie dobre chłopaki jeden z drugim :(

--
GG 6801515

 
08-06-16 22:56  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jarek co jak dzieci ? Ile razy można takie bzdety czytać ? Może odwrócimy role - napisz coś na forum, a ja zacznę pieprzyć jak potłuczony co to ty nie napisałeś, a potem ci moderator na spotkaniu powie - no bo ty się dajesz podpuszczać,no widziałeś go jaki rozsądny : )))))

 
08-06-16 23:43  Odp: Łódź we Wrocławiu
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrek, każdy z Was ma swoje racje ale żaden nie ustąpi choćby dla zwykłej zgody....Znam Was obu kupę lat i przykro się to czyta....
ZbiG-u a czy znasz osobiście tego pana "halogena" ? Czy wnioskujesz wyłącznie po jego wpisach na forum?
A może dla kontrastu ocenił byś po modelach które zaprojektował? Łatwo człowieka zaszufladkować prawda?
Nie chcę bronić jednego ani drugiego bo obu Was uważam za serdecznych kolegów i z obydwoma chętnie przy piwku usiądę ale po co się szarpać? Z szopenem też ostatnio przegadaliśmy to i owo... Noo i w pełni rozumiem Jego stanowisko, mnie też k.....a trzęsie na to co się dzieje wokół... Każdy musi czasem wyrzucić co go w......a ale od tego są kumple żeby się rozumieć a nie okopywać na swoich pozycjach i rzucać granatami w te czy wew te. Tyle ode mnie. Zdrówko <pssst.> ;)

--

Post zmieniony (09-06-16 02:09)

 
10-06-16 00:33  Odp: Łódź we Wrocławiu
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obraźliwego może i nie ale prowokacyjnego to już owszem... No ale to w końcu Twoje zdanie.

--
GG 6801515

 
12-06-16 14:51  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W ramach ESK Wrocław 2016 odbędzie się kolejny koncert http://www.wroclaw.pl/rammstein-w-polsce-2016-koncert-wroclaw

 
26-06-16 10:17  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawy jestem, czy ktoś oglądał wczorajszy koncert na żywo w TV 2 i TVP Rozrywka lub był na koncercie , aby przekonać się naocznie i nausznie, czy to animacja trupa i koncert dla wąskiej grupy melomanów : ))))))?
Mały fragment z tego koncertu niestety ze słabą jakością dźwięku https://www.youtube.com/watch?v=qkEeZ_ITdPo

Post zmieniony (26-06-16 10:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024