KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-06-16 12:46  Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z przyjemnością informuję, że Łódź zawita do Wrocławia nie tylko w tych dniach, ale również na dłużej w lipcu pod postacią wielu imprez o których można przeczytać tu : http://wiadomosci.onet.pl/lodz/w-lipcu-lodz-bedzie-sie-prezentowac-we-wroclawiu-esk-2016/1eccgd

 
05-06-16 23:02  Odp: Łódź we Wrocławiu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

WOW... Jeżeli to będzie wyglądać tak jak aktualnie wszystkie wydarzenia w ramach ESK 2016, we Wro... to można śmiało sobie ten temat odpuścić. Takiego dna jaj do tej pory, chyba nigdy nie widziałem. Mam nadzieję, że Łodzianie ten impas przełamią, ale w jakąś wielką rewolucję w ramach tego całego cyrku to już raczej nie wierzę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-06-16 21:10  Odp: Łódź we Wrocławiu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chopin - oczywiście pamiętasz, że 25.06 w ramach ESK Wrocław 2016 wystąpi David Gilmour i Leszek Możdżer, bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki i będzie to chyba najważniejsze wydarzenie muzyczne, a kilka dni później dokładnie 3.07 wystąpi Iron Maiden co też chyba można zaliczyć w poczet pakietu ESK - mowa oczywiście o tej lżejsze muzie.
Nazywanie imprez w ramach ESK cyrkiem nie jest chyba zbyt właściwym określeniem, w sumie nie wiem w czym tak konkretnie uczestniczyłeś, że masz takie, a nie inne zdanie ?

 
08-06-16 01:45  Odp: Łódź we Wrocławiu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halegenku akurat koncerty odbywały się, odbywają i odbywać będą w ty "pięknym" mieście niezależnie od ESK i nie jednokrotnie na większą skalę. Ale oglądanie zdjęć butów czy ataków apopleksji przed obrazami w Muzeum Narodowym to trochę słabo jak na stolicę. Promocja też grubo kuleje. Znalezienie interesującego wydarzenia to nie lada wyzwanie. Sama inauguracja trąciła chałą jakich mało. Piękna idea Instytutu Goethego szerokim wachlarzem propozycji raczej zniechęca do odwiedzania, a jak już jest coś ciekawego, to albo dla mocno siedzących w temacie, albo w takich godzinach, że o załapaniu się nie ma co myśleć. Więc nawet jak jest coś wartościowego, to trudno do tego "dotrzeć", bo organizacja i promocja jaka jest taka jest.

A jak już jesteśmy przy koncertach: Iron Maiden nie robi na mnie, najmniejszego wrażenie :-P To zespół legenda, ale znam lepsze i muzycznie nie mój gust B-) Taka trochę animacja trupa ;-) z przed 40 lat. David Gilmour i Leszek Możdżer, to wykonawcy dla wąskiej grupy melomanów. I nie musisz mi wierzyć, ale te koncert miały się odbyć niezależnie od ESK :-D

Dlatego cichutko liczę, że może właśnie Łodzianie ten impas przełamią i na zakończenie sprawią miłą niespodziankę, i przyjdą z ciekawą wystawą, spektaklem, happeningiem, pokazem... Bo jak na razie, to po pół roku tego cyrku, odechciało mi się śledzić na siłę "co jest grane". A dwa trochę większe koncerty i chyba jedna premiera teatralna, nie licząc hipsterskich wybryków w szaletach i pizzeriach to chyba trochę mało do miana stolicy

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (08-06-16 19:30)

 
08-06-16 08:22  Odp: Łódź we Wrocławiu
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Aktualne wrocławskie atrakcje ESK:

http://www.wroclaw.pl/weekend-w-europejskiej-stolicy-kultury-1112-czerwca

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/lesnica/a/bezsenna-noc-mieszkancow-lesnicy-taki-koncert,10082438/

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-wszystkie-nowe-tramwaje-z-zepsuta-klimatyzacja,10082314/

Na pewno Dutkiewicz o następne atrakcje ;)

A co do Łodzi we Wrocławiu, to ostatnio Wrocław udawał Łódź podczas kręcenia serialu o Eugeniuszu Bodo. A poza tym Dworzec Świebodzki udawał tam różne dworce przedwojenne: np. Warszawę Główną, Berlin. W Capitolu naszym kręcono wszystkie rewiowe "atrakcje" serialowe. A przecież Bodo zanim uciekł od rodziców mieszkał w Łodzi własnie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-06-16 09:54  Odp: Łódź we Wrocławiu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

D Sven jak bym ci miał wymienić co Wro udawało i w jakim filmie, to byś tu utknął na kilkanaście godzin czytania. Tylko niestety jest to już historia :-( Największą Wytwórnię Filmów po Łódzkiej praktycznie rozszabrowano i zaorano. Smutne ale prawdziwe. Za to mamy zbiornik ma powietrze z murawą i skopaną akustycznie, po remoncie, Halę Stulecia. Posiadające w ruinę cale kwartały secesyjnej zabudowy (i nie tylko) zastępowanej betonowymi smarami i galeriami handlowymi. Gówniane zdjęcia MM i dziurawe ulice, zakorkowane i zwężane do granic możliwości. Nie ma co... ESK jak nic.

O bardzo interesującej mnie wystawie zdjęć Wandy Rutkiewicz z jej górskich wypraw dowiedziałem się przypadkiem... od znajomych, którzy widzieli jak ją demontują :-( A w radiu i gazetach było cicho sza :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (08-06-16 19:32)

 
08-06-16 10:28  Odp: Łódź we Wrocławiu
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chopin, ale o Bodo pisałem w świetle ostatniego świeżego udawania w kontekście Łodzi i/lub jak kto chce ESK (wspomniany serial ;)). Generalnie widać jak nasz Dolny Śląsk się prezentuje całościowo, szczególnie w porównaniu ze zdjęciami przedwojennymi rejonu, a to, a raczej luldzie którzy tą rzeczywistość kreują ma wpływ na to co masz w zamian, także "górskie klimaty", nasze sudeckie traktowane jak piąte koło u wozu, słabo albo wcale nie oznaczone szlaki, brak i/lub słaba jakość schronisk. Karpacz, Szklarska bardzo kontrastuje z tym co mają Czesi za miedzą. I tu masz właśnie całe dolnośląskie ESK. Jaki region taki Wrocław.

EDIT: nie ma się co dziwić, skoro po wojnie Wrocław miał zrównane z ziemią 20 000 budunków, ocalało jedynie 10 000, czyli miasto w 2/3 zostało zaorane przez Armię Czerwoną i broniących Festung Breslau. Reszta zniszczenia została dopełniona przez naszych repatriantów z Kresów i ich nadzorców z Kraju Rad. Gdyby Wrocław był Gdańskiem to może odbudowano by więcej kamienic secesyjnych i innych przedwojennych zamiast ocalałe rozbierać, zaniedbywać a w miejsce ich betonować coś na kształt Domu Sowietów w Kaliningradzie.
--

Post zmieniony (08-06-16 10:35)

 
08-06-16 11:56  Odp: Łódź we Wrocławiu
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Sven, co ty pieprzysz o dewastacjach przez repatriantów ???

Czy to repatrianci rozbierali całe kwartały, a potem cegłę, wyposażenie i wszystko czego nie zagrabiła zwycięska armia ze wschodu pakowali na wagony i wywozili na odbudowę stolycy ???

Interesujesz się historia to zapewne wiesz ile zabytków wywieziono z Dolnego Śląska i do dzisiaj cieszą one oczy odwiedzających warszawskie parki i muzea.

Repatriantów osadzano najczęściej na wioskach i w małych miejscowościach. Duże miasta były bardzo często przystanią dla przybyszów z całej , dawnej Polski.

Nie wiem czy wiesz, że praktycznie do każdego pociągu był doczepiany wagon specjalnej troski kolejarzy, czyli wyładowany po dach wszelkimi dobrami, a potem rozwoził po całym kraju szabrowane dobra , jako "udział" braci kolejarskiej w tym zbożnym celu jakim była oddolna akcja odszkodowawcza.

Z Wielkopolski szły w obie strony karawany wozów, w jedną stronę pustych, a z powrotem wiadomo.

Oczywiście, że i repatrianci mocno przyczynili się do dewastacji regionu, ale nie tylko oni i nie głownie oni.

Informacje o powyższym mam nie z książek, ale bezpośrednio od żywych świadków tamtych czasów. Zresztą wiele z tych zjawisk miałam wątpliwą przyjemność oglądać .

W związku z tym, że temat nie dotyczy migracji ludności , Jałty, Poczdamu itd., proszę o powrót do tematu.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-06-16 12:39  Odp: Łódź we Wrocławiu
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rajkub, chodzi o nie remontowanie całych ocalałych kwartał kamienic przez nasze "repatrianckie" władze, które przez lata popadały w riunę i dewastację przez to.

Mam też bezpośrednie informacje właśnie od repatriantów którzy po wojnie jak tu się osiedlili wybierali się na szaber, to tak na marginesie. Wywożenie mienia ocalałego z Dolnego Śląska to fakt, nie przeczę, ale pisałem o dewastacjach tych 10 000 ocalałych budynków. W związku z tym że temat tutaj jest inny nie musisz nic pisać.
Nawiązałem do wypowiedzi Chopina piszącego o stanie miasta obecnym, wpływającym na kształt ESK co jest związane z faktami historycznymi i ludźmi którzy to przez lata wykreowali i kreują dalej. Więc tu jest związek z tematem, rozumiesz?

Edit: dalszą dyskusje o Wrocławiu proponuje prowadzić w osobnym wątku, który tutaj juz założyłem.

--

Post zmieniony (08-06-16 12:55)

 
08-06-16 13:11  Odp: Łódź we Wrocławiu
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tylko jeszcze jedna uwaga, praktycznie do późnych lat 70-tych we Wrocławiu był niepublikowany nakaz ograniczania do minimum wszelkich remontów, inwestycji itp.
Rozumiem, że zaliczasz się do nielicznych autochtonów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024