KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-05-16 17:09  Film "Kamikaze / The Eternal Zero" (2013)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzieliście ten film? Dobry jest? Mnie pierwsza scena wbiła w podłogę, tak więc oglądam dalej i polecam. Nie wiem, ile będzie prawdy historycznej, ale doznania graficzno- artystyczne zapowiadają się niezłe... Pozdro.

Post zmieniony (23-05-16 20:21)

 
22-05-16 23:19  Odp: Film "Kamikaze / The Eternal Zero" (2013)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obejrzałem cały. Robi wrażenie. Tylko jak dla mnie nie pasuje mi do ogólnego przesłania, które zawiera film jego zakończenie (scena z uśmiechniętym głównym bohaterem w chwili samobójczego ataku).

 
23-05-16 02:19  Odp: Film "Kamikaze / The Eternal Zero" (2013)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadzam się z Ryszardem, to był zgrzyt roznoszący trochę ten film.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
23-05-16 08:08  Odp: Film
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wracając do filmu to wg mnie sceny batalistyczne (efekty) doskonałe. Nie wnikam w zgodność z realiami (okręty, samoloty) ale zwróciłem uwagę na zbyt nowe i czyste mundury członków eskadry w Rabaulu. Wygląda na to, że się nie pocili w tych kombinezonach i futrzanych pilotkach a wilgotność i temperatury są tam wysokie.
(Miałem okazję być w Rabaulu, Lae i na Guadalcanal).
Dla Japończyków kamikadze byli i są bohaterami a film to taka próba rozliczenia się z przeszłością i udowadnianie, że stali się ofiarami błędnych decyzji politycznych ale dla innych nadal są symbolem militaryzmu cesarskiej Japonii.
No cóż mądry Japończyk po szkodzie.
PS - o młodych kamikadze mam książkę "Dzienniki Kamikadze" (podtytuł: poruszające wyznania japońskich studentów - pilotów) - Emiko Ohnuki-Tierney. Poruszony filmem zabrałem się za lekturę bo tej pory jej nie ruszyłem.

Post zmieniony (23-05-16 10:22)

 
23-05-16 18:37  Odp: Film
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze muszę tę końcówkę zobaczyć, praca i dzieciaki czasem przerywaja najlepszy film. Modele komputerowe, czy makiety są mistrzowskie. Tylko, czy pod Midway przezbrajano samoloty w hangarze?? Z tego co mi świta to chyba na pokładzie sie działo. No nieważne, może się mylę. Jedna rzecz mnie jednak zniesmaczyła. Rewelacyjne modele maszyn, przepiękna Akagi (u Yankesów okręt to "she"), ale... zobaczcie sobie scenę, jak lotnicy krążą nad plonącym lotniskowcem, jest pokazany samolot wykonujący kilka przechyłów i zwrotów. Szkoda, że lotki i stery ani drgną, ani na milimetr... Ale film mega. Mogli tak w filmie o Yamato pokazać cały okręt, bo jakoś nie za dużo rufy pokazali...

Post zmieniony (23-05-16 18:39)

 
23-05-16 19:22  Odp: Film
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Długo szukałem tego filmu online ale nie mogłem znaleźć :/ Dziś popatrzyłem i jest, pewnie na dniach obejrzę :D

--

 
23-05-16 19:42  Odp: Film
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://www.cda.pl/video/711649e8
Czy film "mega" ? Dyskusyjna sprawa (pomijam zdjęcia,efekty i batalistykę). Fabuła schematyczna. Dobry film dla "siedzących" w temacie - marynarka, lotnictwo, historia zmagań na Pacyfiku ale film robi wrażenie i daje wiele do myślenia.

Post zmieniony (24-05-16 10:39)

 
23-05-16 20:22  Odp: Film "Kamikaze / The Eternal Zero" (2013)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Film mega, bo mocno emocjonujący. Scena przelotu dziadka nad ulicą i pożegnanie wnuka...

 
24-05-16 09:11  Odp: Film
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nowa moda: "mega" zamiast bardzo dobry, znakomity... Nawet Ryszard - purysta językowy! - używa tego słowa. A przecież pasuje ono do wątku "Językowy miszmasz" :-)

Post zmieniony (24-05-16 10:03)

 
24-05-16 10:38  Odp: Film
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brawo Akra !
Mega - fakt, umknęło mi wzięcie owego neologizmu w cudzysłów a wtedy byłby to cytat.
Już poprawiłem.
PS - a wracając do filmu to właśnie ta scena przelotu dziadka - pilota w "Zero" na współczesnym miastem jak i atak o którym już pisałem jak dla mnie "nie pasują".

Post zmieniony (24-05-16 10:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024