KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
05-05-16 17:23  Odp: Swastyki na modelach.
Refal   

Sven, chyba Jurgena nie przekonasz. Jego nadinterpretacja jest taka, że aż w oczy kłuje.Dla mnie porostu ten model jest zrobiony pod rynek niemiecki i autor mydli nam oczy niby zakazem publikacji swastyki w Polsce, albo to co napisał Sven post wyżej o nadgorliwości lub niewiedzy. Czy w ciągu ostaniach 25 lat był jakikolwiek proces dotyczący umieszczenia swastyki w czasopiśmie, książce, czy modelu kartonowym? Ukazały się setki, może tysiące modeli z czerwonymi gwiazdami, swastykami i nikt temu nie protestował (bo i nie ma postaw prawnych ku temu), aż tu nagle jeden wydawca trzęsie się, że mu ktoś będzie proces wytaczał.

Post zmieniony (05-05-16 17:24)

 
05-05-16 18:26  Odp: Swastyki na modelach.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Mein Kampf" wydano oficjalnie po polsku (z komentarzem). Propagowanie nazizmu ? !

 
05-05-16 19:47  Odp: Swastyki na modelach.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Skoro Niemcy rozważają wprowadzenie tego "dzieła" do szkół...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-05-16 20:11  Odp: Swastyki na modelach.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Stary już jestem i bardzo ostrożnie wypowiadam się o czyjejś pracy, zajęciu zarobkowym, bo wiem,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wiem,że nie ma czego zazdrościć i nie można palcem pokazywać komuś,jak i co należy zrobić.
Dlatego zrobiło mi się przykro, kiedy zarzucono Jurgenowi " nadinterpretację" prawa.
To nie tak...
Spróbujcie zainwestować swoja kasę w wydanie modelu ze swastykami i czekajcie co będzie. Wiedząc o takich zapisach prawa będziecie spać spokojnie...?
No,ja bym nie spał...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-05-16 20:17  Odp: Swastyki na modelach.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A może spytać prawnika jeśli ma się wątpliwości, jeśli strach nie daje spać? Nie jeden wydawca inwestuje i sprzedaje na rynek niemiecki modele ze swastykami przecież.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-05-16 20:33  Odp: Swastyki na modelach.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

MARIUSZ, nic gorszego ponad NAD-GOR-LI-WOŚĆ! Czyli to, w czym specjalizuje się nasz Znakomity Kolega Jurgen.

 
05-05-16 20:38  Odp: Swastyki na modelach.
Refal   

Co do prowadzenia działalności, to nadinterpretację wyjaśnię na przykładzie: Możemy płacić podatek maksymalny niech będzie, że 19%, ale wszyscy pozostali wytwarzający to samo płacą 2%. Nic z tymi płacącymi 2% się nie dzieje i reszta potwierdza, że można płacić 2%, ale my płacimy te 19% bojąc się, że skarbówka nas dopadnie i nie wyślemy nawet do niej pisma o interpretację.

 
05-05-16 22:05  Odp: Swastyki na modelach.
Refal   

Zbig, to po co jest forum? No, chyba po to by dyskutować? Poza tym Twoja wypowiedź o dorysowywaniu jest w tym wątku całkowicie bezsensowna. Nie chodzi o to, że w modelu nie ma swastyki dlatego, że autor tak chciał, tylko, że zasłania jej brak przepisami prawa polskiego która nie istnieją, bądź są nadinterpretacją. Może za kilka lat na modelach nie będzie szachownicy na, bo, ktoś uzna podobnie jak Apple.

 
05-05-16 23:33  Odp: Swastyki na modelach.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

ZbiG, jak wyżej napisałem ,można sobie narysować ale nie o to chodzi. Nie chodzi też o jakość modelu ( nie zauważyłem żeby ktoś się czepiał ) . Na Jurgena też nie naskakuję, ma interes niech go kręci.
Chodzi o prawdę historyczną !!!!!! Powtarzam!!!!
Jest to bardzo ważne!!! Bo nawet prezydent USA powiedział "polskie obozy koncentracyjne"!!!!!
No bo gdzie były te obozy , na jakich ziemiach? Ale nikt już tam na zachodzie nie mówi że Polska nie istniała formalnie i nikt nie mówi kto założył te obozy i kto je prowadził! Niemcy powtarzają że to "naziści wywołali wojnę" , a zaraz potem mówią "nie mów czasem "nazista" bo możesz być oskarżony o propagowanie totalitaryzmu".
A kim byli naziści?!
Nie wolno pomijać szczegółów !!! Są one bardzo ważne!!
Jurgen proponuję Ci podtytuł:
"Jest to model Niemieckiego, nazistowskiego sterowca ze swastyką na sterze. " ;)

 
06-05-16 10:27  Odp: Swastyki na modelach.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Strony okopały się na swoich pozycjach.
Ostrzał argumentami trwa.
Tymczasem ja już podziękuję i idę posklejać jakiś model...
Szkoda czasu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 15Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024