KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-05-16 11:31  Swastyki na modelach.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nawiązując do tematu sterowca to od dawna uważam, że to Niemcy powinni je sobie zamalowywać skoro mają tak ustanowione przepisy. Żaden problem umieścić w modelu uwagę, że eksponowanie tego typu insygnii jest zabronione i należy namalować np. serduszko albo uśmieszek w danym landzie.

--

Post zmieniony (01-05-16 12:17)

 
01-05-16 12:45  Odp: Swastyki na modelach.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co mnie obchodzi niemiecki rynek modelarski ? Mam go głęboko w ... !
Obchodzi mnie polski rynek modelarski a na nim wszystkie (!) modele mają być zgodne z historycznym, oryginalnym malowaniem tym bardziej, że przepisy polskiego prawa jasno precyzują co i jak ze swastyką.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa (!) sprawca czynu zabronionego określonego w § 2,tzn. jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
Czyli - modele ze swastykami to w/w działalność a nie propagowanie tym symbolem nazizmu.
(§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

 
01-05-16 12:56  Odp: Swastyki na modelach.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Poprawność polityczna sprowadzona do granic absurdu - fiński Buffalo:

http://expatmodels.com/image/cache/data/AIRCRAFT/Buffalo%20pic%20%28Medium%29-500x500.jpg

Ciekaw jestem czy w ramach "dobra, zmiana" ukręci się podobnego bata na modelarzy w Polsce. Nie zdziwiłbym się, skoro już znaleźli się tacy, co twierdzą, że nazwy pociągów promują komunizm i okultyzm...
Wg mnie cenzurowanie modeli to bzdura. Ok, rozumiem, że ktoś chce uderzać w rynek niemiecki. W takim przypadku niech sobie będzie okładka ocenzurowana, ale dwie wersje usterzenia do wyboru to chyba nie jakaś zbędna rozrzutność?

--

Post zmieniony (01-05-16 13:12)

 
01-05-16 13:43  Odp: Swastyki na modelach.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OK. to w takim razie należy zabronić umieszczania następujących symboli na modelach: czerwonych gwiazd i oznaczeń rosyjskich, gwiazd Dawida i oznaczeń izraelskich, Hinomaru i japońskich oznaczeń, swastyk i czarnych krzyży oraz jakichkolwiek oznaczeń niemieckich, a także bośniackich, fińskich, jugosłowiańskich, ukraińskich, słowackich, szwedzkich, chińskich, irackich, koreańskich, syryjskich, tureckich itp itd.

Idąc dalej jestem zbrodniarzem, bo polski pojazd na francuskim podwoziu pomalowałem w barwy najeźdźcy naszej "ukochanej" matczyzny. Bo to godzi w uczucia patriotyczne mniejszości "hucułów śląskich".

W związku z powyższym, żeby nie urażać serduszek reszty świata i ku polepszeniu stosunków z sąsiadami należy: zrównać z ziemia, i zasadzić w tym miejscu pomidory, Auschwitz, Gross Rose i tym podobne miejsca. We wszystkich podręcznikach do historii skorygować rozdział o miejscach masowych mordów i ludobójstwa, na dział o miejscach rozrywki i wypoczynku oraz rozwoju kultury fizycznej....

K..... m......!!!! Czy wy macie sieczkę zamiast mózgów?! Historia jest taka a nie inna i niewolno jej cenzurować, czy się to komuś podoba czy nie. Bo skończy się to tak, i jestem więcej niż pewien, że dalej tak postępując dożyjecie tego, że młody Niemiec z zapartym tchem będzie wam udowadniał, że to Polacy rozpętali II wojnę światową. I zamiast pracować tylko na złodziei na Wiejskiej, będziecie jeszcze pracować na odszkodowania dla poszkodowanych rodzin ofiar wojennych w Niemczech, Rosji...... Dożywotnio.

Obym był złym prorokiem. Ale już dawno temu stwierdziłem, że Polak tak samo głupi przed, jak i po szkodzie....

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-05-16 13:44  Odp: Swastyki na modelach.
stach48 

 

Tak to niestety teraz się dzieje. Obawiam się że w najbliższym czasie zabronią też czerwonej gwiazdy na rosyjskich modelach. Przecież to symbol komunizmu. Nakazują zmiany nazw ulic np. AL, Ziętka, Gombrowicza i.t.d. Czekam czy jakiś oszołom nie wymyśli zmiany nazwy ulicy Bolesława Śmiałego bo ośmielił się ściąć biskupa, zdrajcę Szczepanowskiego.

 
01-05-16 13:55  Odp: Swastyki na modelach.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A propos zmian nazw, to się trochę boję o moje osiedle. Kościuszkowców. Bo niektórym się kojarzy tylko z piechurami znad Oki.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-05-16 14:07  Odp: Swastyki na modelach.
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy w niemieckich filmach swastyka jest wymazywana ? otóż nie https://www.youtube.com/watch?v=4zfrrVwpWrY 9.20 min .Jak widać prawda historyczna chyba ważniejsza , i nie wymazujmy tego co było .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
01-05-16 14:18  Odp: Swastyki na modelach.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

01-05-16 08:27 Odp: [N] SKLEJ-MODEL nr 6 - Sterowiec LZ-129 HINDENBURG
Halogen

Czyli wszyscy POLSCY wydawcy monografii samolotów niemieckich , polscy wydawcy kalkomanii do tychże samolotów, wydawcy polskich czasopism poświęconych militariom w których są zdjęcia samolotów niemieckich na których widniej swastyka powinni ją usunąć, bo część ich produktów może trafić do Niemiec ?

W instrukcji modelu kartonowego o którym rozmawiamy wyretuszowana jest swastyka nawet na zdjęciu archiwalnym.

Faktem jest, że wielu bardzo znanych producentów modeli plastikowych również nie umieszcza swastyki na rysunku na pudełku, nie ma ich również na schematach malowań oraz na arkuszu kalkomanii lub kalkomania jest nie jako całość lecz podzielona na części, ale faktem również jest, że spokojnie są produkowane kalkomanie ze swastykami o czym świadczy np. ta strona https://www.hannants.co.uk/search/index.php?search=swastikas

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, ze nie wolno w Niemczech eksponować symbolu swastyki. ale całkiem normalnie działa tam skrajnie prawicowa partia NPD, którą jakoś nie mogą zdelegalizować : )))))

Ci wszyscy, którzy tak ochoczo tu piszą, że Polacy nic się nie stało, że polski projektant, wydał w polskiej firmie z siedzibą w Polsce niemiecki obiekt latający z usuniętymi swastykami niech się jednak później nie dziwią, że w zagranicznych mediach coraz częściej można przeczytać i usłyszeć nie o niemieckich obozach koncentracyjnych na terenie Polski tylko o polskich obozach koncentracyjnych - tak się to właśnie odbywa, wymazujemy swastyki, mordowali jacyś naziści, a Polacy jak przed szkodą tak i po szkodzie głupi.

Post zmieniony (01-05-16 15:12)

 
01-05-16 14:48  Odp: Swastyki na modelach.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla tych wszystkich niepoinformowanych, a bełkoczących coś tam o "dobrej zmianie" informacja, że ustawa regulująca dekomunizację została uchwalona głosami WSZYSTKICH posłów - NIKT nie był przeciw http://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-uchwalil-ustawe-regulujaca-dekomunizacje,nId,2172464 i proponuję, aby osoby które się wypowiadają trzymały się tematu, a nie go rozmieniały na drobne, czy propagowały swoje poglądy polityczne : )))))

 
01-05-16 14:55  Odp: Swastyki na modelach.
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

W sumie nie dziwię się wydawcy, jeszcze przyczepił by się jakiś cymbał i byłby sters.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024