KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-04-16 11:49  [P] Wystawa Titanic w PKiN
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jak w temacie, mam pytanie czy ktoś z Was byl na tej wystawie? Pytam, bo nie wiem czy jest warto wywalać 50 polskich złotówek za jeden bilet.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
16-04-16 12:37  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie byłem i się nie wybieram, ale się wypowiem : )))) tzn. dla tych co się wybierają wstawiam małą informacja co można tam zobaczyć http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19587717,titanic-w-palacu-kultury-w-warszawie-tej-wystawy-nie-mozesz.html
Mówisz 50 zł, no mało to nie jest nawet dla jednej osoby - może ktoś się skusi i opisze, czy warto było ?

 
16-04-16 19:19  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Edekyogi 

 

Niby jest:
http://www.pgenarodowy.pl/aktualnosci/5270,wielka-podroz-do-miniaturowego-swiata

Post zmieniony (16-04-16 19:20)

 
16-04-16 22:04  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powiem krotko - niech szukają głupszych od siebie. Cena biletu zaporowa. Wróżę organizatorom klapę finansową.
Jestem akurat w W-wie i nie stać mnie na opłatę trzech biletów.
Tyle w temacie.

 
17-04-16 09:40  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No i nadal nie mamy pojęcia co tam tak naprawdę jest na tej wystawie o Titanicu... Reklama to reklama, ale może wreszcie odezwie się ktoś, kto ową wystawę widział "własnoocznie"???

 
17-04-16 09:56  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na jutubie gada jeden z telewizji
https://www.youtube.com/watch?v=O87BwO5jtv8

Post zmieniony (17-04-16 10:02)

 
17-04-16 10:01  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

"Na zwiedzających czeka ponad 200 eksponatów. Są to w większości rzeczy zdobyte z zatopionego statku podczas późniejszych ekspedycji.(...) Na wystawie bedzie mozna zobaczyć: znalezioną obrączkę ślubną szwedzkiej pasażerki, której ciało nigdy nie zostało znalezione; buciki dziecięce, (...) dziewczynki, która została szczęśliwie uratowana, zmarła w 1992 jako ostatnia ocalała z Titanica; (...) pocztówkę z wizerunkiem Titanica, napisaną przez "kolesia" który opuścił nielegalnie Szwecję, koc pasażerki 3-ciej klasy, oraz listy pasażerow. poza przedmiotami na wystawie zobaczymy zrekonstruowane pomieszczenia(...) Na wystawie zobaczymy również makietę jak obecnie wygląda wrak statku(...)"
źródło: halowawa.pl, nr 33, 1-18kiwetnia 2016

Chodzi o to czy to w ogóle jest warte 50pln/os. ?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-04-16 10:08  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Brystol, ale to jest dość uboga w widoki relacja dziennikarza, opowiadającego rzeczy doskonale znane Konradusowiczom, a ponadto nadużywającego słowa "kajuta". Od bardzo dawna na statkach pasażerskich używa się określenia KABINA.

Wolałbym relacji - choćby tylko i pisemnej - kogoś bardziej znającego się na rzeczy, czyli po prostu członka naszej modelarskiej wspólnoty. Aż mi trudno uwierzyć że nikt z "naszych" tam jeszcze nie był!

 
17-04-16 10:11  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No właśnie, ja bym poszedł ale póki co to cena mnie trochę odstrasza. Jak by to kosztowało max 30pln to nawet bym się nie wahał. Chyba, ze ta wystawa jest dla snobów... ?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-04-16 10:12  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bilet na podróż w czasie. Dla miłośnika tematu pewnie nie będzie za drogo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-04-16 12:26  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie przesadzajcie z tą "zaporową" ceną na bądź co bądź unikatową wystawę. To raptem dwie "Wyborowe" mniej do wypicia :-) Bilet na hitowy film w 3-D kosztuje niewiele taniej.

 
17-04-16 18:14  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ja akurat za "Gwiezdnymi wojnami" nie przepadam, ale to nie jest żaden szajs robiący wodę z mózgu, tylko efektownie zrobione kino mające na celu wyłącznie dostarczenie ROZRYWKI. Tylko i aż. Chcesz coś ambitnego, oglądaj filmy Zanussiego.

 
19-04-16 21:17  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

zadziwiające Panie ZbiG jak jednym postem udało się waści obrazić połowę użytkoników forum ;)
a w temacie wystawy - dla mnie też cena zaporowa niestety.

--

Post zmieniony (19-04-16 21:19)

 
20-04-16 11:23  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No cóż, streszczę wystawę titanica krótko. Jeśli ktoś ma pod nosem lokalne muzeum z rupieciami z epoki, typu "muzeum secesji w Płocku" to niech zostanie w tym Płocku. W Warszawie dużo więcej nie zobaczy. Przereklamowane i przewartościowane.

A makietę kolejki streszczę do końca tygodnia, wybieram się dopiero.

Post zmieniony (20-04-16 11:27)

 
20-04-16 13:08  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG: „No, i zdania rozpoczynamy z dużej litery zazwyczaj”.
Nie bądź takim purystą językowym ZbiGu, sam wstawiając bez sensu przecinek po słowie „No”, a słowo „zazwyczaj” na końcu, zamiast po „zdania” lub „rozpoczynamy”. Przy okazji: zdanie zaczynające się od słowa „No” brzmi co najmniej nieciekawie. Pewnie Miodek czy Bralczyk dostałby na jego widok wysypki.
Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli… I to jak! :-)
(A tak w ogóle to chucham na Ciebie i dmucham, jako na wiernego czytelnika moich Opowieści :-)

Kalafior: czyli że byłeś na tej wystawie. Wdzięczny będę za kilka bardziej szczegółowych słów na jej temat. Pytam nie bez kozery, bo rozważam pojechanie tam (ze Szczecina) z wnukiem. Szczęśliwie mimo 65 roku życia wciąż pracuję, zarabiam nieźle (w prywatnej firmie, podatnicy do mnie nie dokładają!) i stać mnie zarówno na pociąg jak i na bilety. I jeszcze dodatkowo na dwie butelki „Wyborowej” :-)
Napisz też koniecznie o wystawie kolejowej, bo także rozważam wypad z wnukiem (lat 13 i pół).

 
20-04-16 13:31  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Właśnie, też podpisuje się pod prośbą Akra, aby coś więcej napisać o tej wystawie bo stwierdzenie "przereklamowane" niewiele wnosi.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
21-04-16 08:35  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No(specjalnie dla Akry na początku zdania) dobrze, może rzeczywiście zbyt lakonicznie.
Wystawa moim zdaniem zadowoli osoby zainteresowane historią przełomu wieków, sztuką, wzornictwem przemysłowym, architekturą i ówczesną modą. Pokazane są na niej głównie luksusowe wnętrza, przedmioty osobiste i pamiątki z tamtej epoki. Sam statek i jego historia jest tłem(zdjęcie, kolorowe plansze i oczywiście modele). Więc jeśli ktoś nie jest estetą a raczej jest zainteresowany techniką, marynistyką czy ścisłymi dziedzinami to może być nieco zawiedziony. Oczywiście, znajdzie dla siebie tam nieco ciekawych rzeczy, choć będą to informacje i zdjęcia znane wszystkim z internetu.A modele statku? Rzeczywiście piękne, w gablotach z pokazanym wnętrzem. Nad wrakiem też ktoś spędził nieco czasu. Jeno prawie to samo można obejrzeć na wystawach modelarskich, za darmo;)

Tak więc żeby nie było, że robię antyreklamę,bo to tylko moje własne odczucia. Mnie osobiście niespecjalnie się podobało biorąc pod uwagę koszt dla całej rodziny ponad 100 zł. Nie zmienia to faktu, że kto inny może uznać to za najlepiej wydane w życiu pieniądze i być bardzo zadowolony z wystawy.


Dziś lub jutro wybieram się na Stadion i dam znać jak wypada kolejka.

 
21-04-16 08:39  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Kalafior, zwłaszcza za "No" na początku :-) Nie pojadę. Może na Stadion? Czekam na relację.

 
21-04-16 09:47  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dwie butelki Wyborowej....
Jak dla mnie (a do abstynentów nie należę) raczej dziwny przelicznik. To tak jakby wielkim wyrzeczeniem miało być przeznaczenie 50,- PLN na bilet a nie na gorzałę.
Coś nie tak Panie Akra...

 
21-04-16 11:13  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przelicznik popularny bo wartość jego jest powszechnie znana. Nie to co kolumbijskie pesos czy ćwiartka kurczaka;) Drugiego dna bym się nie doszukiwał.

 
22-04-16 19:31  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://mojaszuflada.blog.pl/2016/04/11/wystawa-titanic-w-warszawie/

 
22-04-16 20:43  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszardzie, w "kartkowych latach" główną walutą wszelkiej maści fachowców była nie złotówka, tylko półlitrówka (alkohol był na kartki, oczywiście!). I tak mi jakoś ten przelicznik pozostał w głowie :-)

Ale mimo tego np. regularnie chodzę do szczecińskich teatrów. Niedawno byłem na GENIALNIE wystawionej "Kolacji dla palanta" (francuski film po tym przedstawieniu okazał się wyjątkowo dennie zrobiony!), a za kilka dni idę z żoną na "May day 2". Na "May day" byliśmy ze dwa miesiące temu i razem z kompletem na widowni ryczeliśmy cały czas ze śmiechu!

Średnio co miesiąc wydaję od 50 do 100 złotych na książki (plus wszystkie numery Polityki i Newsweeka). Dwa dni temu kupiłem dla żony polskie wydanie ZNAKOMITEJ grubaśnej książki "Pielgrzym". Ja już jestem w połowie lektury, bo dzięki córce mam ją (w oryginale) na czytniku Kindle.

Tak więc nie jest tak źle z tymi półlitrówkami Wyborowej, amigo. Tym bardziej, że ponad czystą wódkę przekładam dobrą whisky :-) Szklaneczka z whisky on rock, wygodny fotel, dobry film w TV lub z płyty, (wciąż) atrakcyjna żona obok... ach, czegóż więcej od życia można wymagać?

*

Bardzo ciekawą i RZECZOWĄ relację załączyłeś!

*

Kalafior: trafiłeś w dziesiątkę! Oczywiście że nie można brać na serio mojego przelicznika :-}

Post zmieniony (22-04-16 21:08)

 
22-04-16 21:39  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kolniak 

 - 3

Nieśmiertelne May day i May day 2 - rzeczywiście można się zaśmiewać do rozpuku! W krakowskiej Bagateli już dwie dekady nie schodzi z afisza - a to już o czymś świadczy. Taksówkarz bigamista i bezrobotny sąsiad od wszystkiego tym razem będą sami trochę robieni w bambuko. Ale za najlepszy gag uważam przeglądanie notesu:
- WZB - co to znaczy?
- Wieczór z Barbarą.
- Ahaa. A KZM to skrót od kolacja z Mary?
- No właśnie, łapiesz.
- A co to za skrót - PIES?
- Pies, mam go odwieźć do weterynarza...

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
22-04-16 22:06  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czyli nie tylko ja dostawałem czkawki ze śmiechu :-) U nas bilety na "May day 2" (tak jak przy "May day") trzeba zamawiać z bardzo dużym wyprzedzeniem!

A teatralny bakcyl złapałem z żoną wiele (bardzo wiele!) lat temu, kiedy to dyrektorem szczecińskiego Teatru Współczesnego został Maciej Englert. Dawał przedstawienia z gościnnym udziałem największych polskich aktorów! Potem Englert odszedł, a zamiłowanie do teatru pozostało.

Ale i teraz mamy znakomitych aktorów. Moim i żony (i nie tylko!) faworytem jest Michał Janicki, którego vis comica jest NIEZ-RÓW-NA-NE! Gdyby żył w Stanach, kręciłby kilka komedii rocznie. No cóż, kolejny z niedocenionych geniuszy sceny, bo nie jest z „warszawki”…

 
23-04-16 10:42  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
yak   

Jolu zdejm kapelusz :-)

 
23-04-16 12:50  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziś kolejka na stadionie. Nie będę się rozpisywał. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich modelarzy i fanów kolei. Zaprawdę powiadam wam, warte nawet więcej niż koszt biletu. Wieczorem wrzucę kilka zdjęć. Gdybym wiedział wcześniej to zamiast na Titanica poszedłbym dwa razy na stadion, bo warto.

 
23-04-16 14:07  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki! I czekam na parę fotek.

 
23-04-16 14:58  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podczas kilkudniowego wyskoku do W-wy byłem, tzn. nie na stadionie (sorry, ale parowozy i koleje nie są bohaterami moich romansów) ale przed PKiN-em obaczyć co i jak. Nie "zaliczyłem" Titanica" a nogi same powiodły mnie na Zamek Królewski i do Muzeum Narodowego czego nie żałuję.

 
24-04-16 02:46  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja bym nie żałował pięcdziesiątaka za możliwość pobycia wśród sprzętów i rzeczy z 1912 roku. Taki wehikuł czasu, tylko 50 pln a możesz na chwilę wrócić do czegoś, co odeszło, co można dotknąć tylko oglądając zdjęcia... 50 pln to niezbyt dużo na taki skok w czasie. Ale to piszę ja, pasjonat Titanica. Ktoś, kto film Camerona oglądał 62 razy., Ktoś, komu to wszystko jest bliskie. To tyle, pozdro.

 
24-04-16 09:40  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Serio oglądałeś 62 razy " Titanica " ? Pamiętam czasy jak ludzie się chwalili, że byli po kilkadziesiąt razy w kinie na " Wejściu smoka ", ale tyle razy oglądać " Titanica ", no powiem, że trudny do pobicia rekord " : )

 
24-04-16 14:37  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak średnio 3- 4 razy do roku sobie oglądam, w sensie takim, że mam na stoliku monitor, przed nim czasem coś lepię, a Titek sobie leci w tle, no to kleję (jak już kleję) i sobie oglądam... Zawsze mam nadzieję, że następnym razem i DiKarpio się uratuje... ;)

 
24-04-16 16:20  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Gdyby Dikaprio oglądał Pogromców mitów, to by się uratował...

 
25-04-16 07:37  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przez weekend nie było czasu

http://s1347.photobucket.com/user/elkalafior/slideshow/Kolejka%20SN

 
25-04-16 10:35  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Edekyogi 

 

Czyżby kącik humoru?

 
25-04-16 11:09  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Najbardziej podoba mi się złowiony na wędkę płetwonurek (25 zdjęcie ;-)))))))))))))

 
25-04-16 11:26  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jest tam dużo takich scenek "humorystycznych" Trzeba tylko wytężać wzrok i unikać pośpiechu.

Oczywiście jest to tylko skromna makietka w porównaniu z Wunderlandem z Hamburga, ale zawsze to coś;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024