KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
22-04-16 19:31  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://mojaszuflada.blog.pl/2016/04/11/wystawa-titanic-w-warszawie/

 
22-04-16 20:43  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ryszardzie, w "kartkowych latach" główną walutą wszelkiej maści fachowców była nie złotówka, tylko półlitrówka (alkohol był na kartki, oczywiście!). I tak mi jakoś ten przelicznik pozostał w głowie :-)

Ale mimo tego np. regularnie chodzę do szczecińskich teatrów. Niedawno byłem na GENIALNIE wystawionej "Kolacji dla palanta" (francuski film po tym przedstawieniu okazał się wyjątkowo dennie zrobiony!), a za kilka dni idę z żoną na "May day 2". Na "May day" byliśmy ze dwa miesiące temu i razem z kompletem na widowni ryczeliśmy cały czas ze śmiechu!

Średnio co miesiąc wydaję od 50 do 100 złotych na książki (plus wszystkie numery Polityki i Newsweeka). Dwa dni temu kupiłem dla żony polskie wydanie ZNAKOMITEJ grubaśnej książki "Pielgrzym". Ja już jestem w połowie lektury, bo dzięki córce mam ją (w oryginale) na czytniku Kindle.

Tak więc nie jest tak źle z tymi półlitrówkami Wyborowej, amigo. Tym bardziej, że ponad czystą wódkę przekładam dobrą whisky :-) Szklaneczka z whisky on rock, wygodny fotel, dobry film w TV lub z płyty, (wciąż) atrakcyjna żona obok... ach, czegóż więcej od życia można wymagać?

*

Bardzo ciekawą i RZECZOWĄ relację załączyłeś!

*

Kalafior: trafiłeś w dziesiątkę! Oczywiście że nie można brać na serio mojego przelicznika :-}

Post zmieniony (22-04-16 21:08)

 
22-04-16 21:39  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kolniak 

 - 3

Nieśmiertelne May day i May day 2 - rzeczywiście można się zaśmiewać do rozpuku! W krakowskiej Bagateli już dwie dekady nie schodzi z afisza - a to już o czymś świadczy. Taksówkarz bigamista i bezrobotny sąsiad od wszystkiego tym razem będą sami trochę robieni w bambuko. Ale za najlepszy gag uważam przeglądanie notesu:
- WZB - co to znaczy?
- Wieczór z Barbarą.
- Ahaa. A KZM to skrót od kolacja z Mary?
- No właśnie, łapiesz.
- A co to za skrót - PIES?
- Pies, mam go odwieźć do weterynarza...

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
22-04-16 22:06  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czyli nie tylko ja dostawałem czkawki ze śmiechu :-) U nas bilety na "May day 2" (tak jak przy "May day") trzeba zamawiać z bardzo dużym wyprzedzeniem!

A teatralny bakcyl złapałem z żoną wiele (bardzo wiele!) lat temu, kiedy to dyrektorem szczecińskiego Teatru Współczesnego został Maciej Englert. Dawał przedstawienia z gościnnym udziałem największych polskich aktorów! Potem Englert odszedł, a zamiłowanie do teatru pozostało.

Ale i teraz mamy znakomitych aktorów. Moim i żony (i nie tylko!) faworytem jest Michał Janicki, którego vis comica jest NIEZ-RÓW-NA-NE! Gdyby żył w Stanach, kręciłby kilka komedii rocznie. No cóż, kolejny z niedocenionych geniuszy sceny, bo nie jest z „warszawki”…

 
23-04-16 10:42  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
yak   

Jolu zdejm kapelusz :-)

 
23-04-16 12:50  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziś kolejka na stadionie. Nie będę się rozpisywał. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich modelarzy i fanów kolei. Zaprawdę powiadam wam, warte nawet więcej niż koszt biletu. Wieczorem wrzucę kilka zdjęć. Gdybym wiedział wcześniej to zamiast na Titanica poszedłbym dwa razy na stadion, bo warto.

 
23-04-16 14:07  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki! I czekam na parę fotek.

 
23-04-16 14:58  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podczas kilkudniowego wyskoku do W-wy byłem, tzn. nie na stadionie (sorry, ale parowozy i koleje nie są bohaterami moich romansów) ale przed PKiN-em obaczyć co i jak. Nie "zaliczyłem" Titanica" a nogi same powiodły mnie na Zamek Królewski i do Muzeum Narodowego czego nie żałuję.

 
24-04-16 02:46  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja bym nie żałował pięcdziesiątaka za możliwość pobycia wśród sprzętów i rzeczy z 1912 roku. Taki wehikuł czasu, tylko 50 pln a możesz na chwilę wrócić do czegoś, co odeszło, co można dotknąć tylko oglądając zdjęcia... 50 pln to niezbyt dużo na taki skok w czasie. Ale to piszę ja, pasjonat Titanica. Ktoś, kto film Camerona oglądał 62 razy., Ktoś, komu to wszystko jest bliskie. To tyle, pozdro.

 
24-04-16 09:40  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Serio oglądałeś 62 razy " Titanica " ? Pamiętam czasy jak ludzie się chwalili, że byli po kilkadziesiąt razy w kinie na " Wejściu smoka ", ale tyle razy oglądać " Titanica ", no powiem, że trudny do pobicia rekord " : )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024