KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
17-04-16 12:26  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie przesadzajcie z tą "zaporową" ceną na bądź co bądź unikatową wystawę. To raptem dwie "Wyborowe" mniej do wypicia :-) Bilet na hitowy film w 3-D kosztuje niewiele taniej.

 
17-04-16 18:14  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ja akurat za "Gwiezdnymi wojnami" nie przepadam, ale to nie jest żaden szajs robiący wodę z mózgu, tylko efektownie zrobione kino mające na celu wyłącznie dostarczenie ROZRYWKI. Tylko i aż. Chcesz coś ambitnego, oglądaj filmy Zanussiego.

 
19-04-16 21:17  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

zadziwiające Panie ZbiG jak jednym postem udało się waści obrazić połowę użytkoników forum ;)
a w temacie wystawy - dla mnie też cena zaporowa niestety.

--

Post zmieniony (19-04-16 21:19)

 
20-04-16 11:23  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No cóż, streszczę wystawę titanica krótko. Jeśli ktoś ma pod nosem lokalne muzeum z rupieciami z epoki, typu "muzeum secesji w Płocku" to niech zostanie w tym Płocku. W Warszawie dużo więcej nie zobaczy. Przereklamowane i przewartościowane.

A makietę kolejki streszczę do końca tygodnia, wybieram się dopiero.

Post zmieniony (20-04-16 11:27)

 
20-04-16 13:08  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG: „No, i zdania rozpoczynamy z dużej litery zazwyczaj”.
Nie bądź takim purystą językowym ZbiGu, sam wstawiając bez sensu przecinek po słowie „No”, a słowo „zazwyczaj” na końcu, zamiast po „zdania” lub „rozpoczynamy”. Przy okazji: zdanie zaczynające się od słowa „No” brzmi co najmniej nieciekawie. Pewnie Miodek czy Bralczyk dostałby na jego widok wysypki.
Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli… I to jak! :-)
(A tak w ogóle to chucham na Ciebie i dmucham, jako na wiernego czytelnika moich Opowieści :-)

Kalafior: czyli że byłeś na tej wystawie. Wdzięczny będę za kilka bardziej szczegółowych słów na jej temat. Pytam nie bez kozery, bo rozważam pojechanie tam (ze Szczecina) z wnukiem. Szczęśliwie mimo 65 roku życia wciąż pracuję, zarabiam nieźle (w prywatnej firmie, podatnicy do mnie nie dokładają!) i stać mnie zarówno na pociąg jak i na bilety. I jeszcze dodatkowo na dwie butelki „Wyborowej” :-)
Napisz też koniecznie o wystawie kolejowej, bo także rozważam wypad z wnukiem (lat 13 i pół).

 
20-04-16 13:31  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Właśnie, też podpisuje się pod prośbą Akra, aby coś więcej napisać o tej wystawie bo stwierdzenie "przereklamowane" niewiele wnosi.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
21-04-16 08:35  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No(specjalnie dla Akry na początku zdania) dobrze, może rzeczywiście zbyt lakonicznie.
Wystawa moim zdaniem zadowoli osoby zainteresowane historią przełomu wieków, sztuką, wzornictwem przemysłowym, architekturą i ówczesną modą. Pokazane są na niej głównie luksusowe wnętrza, przedmioty osobiste i pamiątki z tamtej epoki. Sam statek i jego historia jest tłem(zdjęcie, kolorowe plansze i oczywiście modele). Więc jeśli ktoś nie jest estetą a raczej jest zainteresowany techniką, marynistyką czy ścisłymi dziedzinami to może być nieco zawiedziony. Oczywiście, znajdzie dla siebie tam nieco ciekawych rzeczy, choć będą to informacje i zdjęcia znane wszystkim z internetu.A modele statku? Rzeczywiście piękne, w gablotach z pokazanym wnętrzem. Nad wrakiem też ktoś spędził nieco czasu. Jeno prawie to samo można obejrzeć na wystawach modelarskich, za darmo;)

Tak więc żeby nie było, że robię antyreklamę,bo to tylko moje własne odczucia. Mnie osobiście niespecjalnie się podobało biorąc pod uwagę koszt dla całej rodziny ponad 100 zł. Nie zmienia to faktu, że kto inny może uznać to za najlepiej wydane w życiu pieniądze i być bardzo zadowolony z wystawy.


Dziś lub jutro wybieram się na Stadion i dam znać jak wypada kolejka.

 
21-04-16 08:39  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzięki Kalafior, zwłaszcza za "No" na początku :-) Nie pojadę. Może na Stadion? Czekam na relację.

 
21-04-16 09:47  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dwie butelki Wyborowej....
Jak dla mnie (a do abstynentów nie należę) raczej dziwny przelicznik. To tak jakby wielkim wyrzeczeniem miało być przeznaczenie 50,- PLN na bilet a nie na gorzałę.
Coś nie tak Panie Akra...

 
21-04-16 11:13  Odp: [P] Wystawa Titanic w PKiN
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przelicznik popularny bo wartość jego jest powszechnie znana. Nie to co kolumbijskie pesos czy ćwiartka kurczaka;) Drugiego dna bym się nie doszukiwał.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024