KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-03-16 22:21  Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
Tomek 

 - 2

Moderatorów proszę o przeniesienie tego wątku do odpowiedniego działu, bo to chyba nie miejsce na taki wątek, ale ze względów "połączeniowych" ośmielam się go zamieścić

Na tym zacnym forum przy każdej zapowiedzi Małego Modelarza dochodzi do utyskiwań dotyczących wydawnictwa, autorów, poligrafii. Onegdaj rozpętała się burza związana z wydaniem przez MM lotniskowca Ark Royal. Byłem chyba jedyną osobą, która zadzwoniła do wydawnictwa i zgłosiła problem. Starałem się naświetlić sprawę na forum, ale większość wolała narzekać niż działać. Dziwi mnie, że żadne z wydawnictw nie jest tak krytykowane, chociaż czasami popełnia takie same lub większe błędy merytoryczne czy techniczno- poligraficzne. W związku z powyższym mam propozycję, aby każda osoba, która nie zgadza się z polityką prowadzoną przez wydawnictwo zaproponowała telefonicznie, mailowo lub listownie rozwiązania mające uleczyć sprawę. Wydaje mi się, że wydawnictwu ciężko będzie wybrać złoty środek, bo propozycji będzie wiele, ale może część zastrzeżeń wreszcie dotrze do adresatów.

Moim zdaniem:
1. Faktycznie warto, aby wydawnictwo od czasu do czasu wydało coś mało skomplikowanego, a sklejalnego na poziomie np MC 200 Saetta. W tym przypadku wznowienia nie wchodzą w rachubę, gdyż są problemy z prawami autorskimi.

2. Może ktoś z Forumowiczów projektuje proste samoloty, czy innego typu modele i mógłby zaproponować redakcji swoją pomoc?

3. W razie stwierdzenia błędów merytorycznych warto wysłać jakieś konkretne informacje do redakcji. W przypadku numeru z Hiei odzew był pozytywny, czyli, że jest jakaś możliwość wspólnego działania.

4. Należy wziąć pod uwagę, że w chwili obecnej zaprojektowanie modelu jest bardzo pracochłonne i trudne ze względu na różny dostęp do materiałów i stąd to opóźnienie w numeracji...

5. Może warto zacząć współpracować, aby coś zachować?! Kłótnie i utyskiwania robią złą robotę. Jeden woli modele P. Halińskiego ( i chwałą Mu za nie), inny kogoś innego. Dajmy klientom wybór i... Mimo wszystko mam nadzieję, że MM przetrwa i wychowają się na nim kolejne pokolenia!

Z poważaniem i wyrazami szacunku dla wszystkich oraz życzeniami obfitości łask na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego- Tomasz Januszewski

 
22-03-16 08:10  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Ad.2, trochę ad.4 i 5
Redakcja MM-a nie jest zainteresowana współpracą z innymi projektantami poza ścisłego grona swojaków takich jak p. Maciejczak, Sałapa, Staszałek, itp Zostało to wielokrotnie potwierdzone. Nie dziwią więc opóźnienia i jakość projektów taka a nie inna.

Ad.1
Ciekawe że nie mają problemów z prawami autorskimi przy wydawanych "reprintach" z lat 60-70-tych.

I na koniec życzenia : Niech bozia sprawi aby Wasze wielbłądy chyże były. Amen.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-03-16 12:54  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pobożne życzenia - chciejstwo ( M.Wańkowicz).

 
24-03-16 07:47  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Redakcja MM-a nie jest zainteresowana współpracą z innymi projektantami poza ścisłego grona swojaków takich jak p. Maciejczak, Sałapa, Staszałek, itp Zostało to wielokrotnie potwierdzone. Nie dziwią więc opóźnienia i jakość projektów taka a nie inna.

Z ciekawości: skąd takie informacje? Czy ktoś z projektantów został przez MM odesłany z kwitkiem? Ja mam takie odczucie, że MM mocno podupadł jeśli chodzi o częstotliwość wydawania mniej-więcej wtedy kiedy p. Mistewicz zaczął publikować we własnym wydawnictwie. Wydawałoby się, że MM powinno zależeć na zdobyciu nowych projektantów.

Powiem szczerze, że bardzo mi szkoda patrzeć na coraz powolniejsze wydawanie MM. Na rynku funkcjonuje dużo wydawnictw modelarskich, a największe wydają po kilkanaście modeli rocznie. Wniosek że da się na tym zarabiać pieniądze. MM ma rewelacyjną markę i zbudowaną sieć dystrybucji, czyli wszelkie podstawy do zarabiania pieniędzy. Szkoda że redakcja tego nie wykorzystuje.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-03-16 08:48  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Killy9999, moje informacje pochodzą bezpośrednio od "spławionych" projektantów (znanych i cenionych), a ponieważ zostały zdobyte w prywatnej rozmowie nie mogę podać większej porcji szczegółów.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-16 21:55  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
Tomek 

 - 2

Co do spławiania projektantów, to trzeba byłoby się dowiedzieć jaki był powód spławienia. Może nie ma tam żadnego drugiego dna. Z ciekawości zadzwonię sobie do nich, żeby tą sprawę przedyskutować w pokojowych warunkach... Może się nie obrażą... I oczywiście nie będę się na nikogo powoływał!

 
30-03-16 09:15  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też znam przykład,, spławienia,, projektanta. Przykład ten znam z rozmowy z Nim.
Nie będę przybliżał kategorii modelu, którego projekt przedstawił Naczelnemu z Małego
Modelarza. Powiem jedynie, że gdyby ten model został wydany, znikałby z półek, jak niegdyś modele Mistewicza.

Jaki był powód ,, spławienia ,, ?
Model w/g Naczelnego był za duży. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za jakiś czas wydany został model dwukrotnie większy w swojej kategorii, ale opracowany przez swojaka. Pikanterii dodaje fakt, że nawet najlepsi modelarze ,,polegli,, przy próbie jego sklejenia.

 
30-03-16 09:45  Odp: Mały Modelarz- na prośbę Fittera!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

MM planował m.in. wznowienie mojego BELLEAU WOOD, ale po kłótni z Redakcją po wydaniu przez nich (również mojego) ESSEXA chyba nie ma już na to szans :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024