KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-03-16 08:31  Nieustający konkurs CXI
yak   

Masz babo placek, zupełnie nie byłem przygotowany. Ale coś z podręcznej prasy wynalazłem:
jak nazywał się najwyższy rangą oficer US Navy, który zginął w czasie II WŚ?

 
11-03-16 08:45  Odp: Nieustający konkurs CXI
Edekyogi 

 

Naliczyłem trzech:
- kontradmirał Isaac Campbell Kidd, zginął na pokładzie USS ''Arizona'', 7 grudnia 1941;
- kontradmirał Daniel Judson Callaghan, zginął na pokładzie USS ''San Francisco'', 13 listopada 1942;
- kontradmirał Norman Scott, zginął na pokładzie USS ''Atlanta'', 13 listopada 1942.

 
11-03-16 09:00  Odp: Nieustający konkurs CXI
yak   

Podparłem się na szybko gazetą i jak to bywa nie sprawdziłem dokładniej. Oczywiście w mojej zagadce chodzi o kogoś innego. Zatem proszę Edekyogi o wybaczenie i uzupełnię (za pozwoleniem) opis. Kontradmirał zginął z przyczyn niebojowych.

 
11-03-16 09:13  Odp: Nieustający konkurs CXI
Kolniak 

 - 3

Willis Augustus "Ching" Lee - atak serca w 1945 na pokładzie USS Wyoming

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
11-03-16 09:18  Odp: Nieustający konkurs CXI
Edekyogi 

 

Kontradmirał John Walter Wilcox.
Zmyty za burtę podczas sztormu z okrętu liniowego Washington w 1942.

 
11-03-16 09:23  Odp: Nieustający konkurs CXI
yak   

Źródłem, z którego pochodziło moje pytanie była 3 część artykułu o USS North Carolina z MSiO nr 6/2015. Tam wskazano kontradmirała Wilcox'a jako najwyższego rangą oficera USN, który zginął w IIWŚ. Proszę raz jeszcze o zrozumienie/wybaczenie :-),
Edekyogi zadajesz.

 
11-03-16 09:33  Odp: Nieustający konkurs CXI
Kolniak 

 - 3

Nia mam nic przeciw, ale gwoli ścisłości Wilcox miał stopień Rear Admiral, a Lee to Vice Admiral, więc starszeństwo ewidentne.
Czekam na zagadkę Edkayogiego.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
11-03-16 10:17  Odp: Nieustający konkurs CXI
Edekyogi 

 

W pytaniu było - "zginął"
Wilkox zginął a Lee - umarł

A pytanie takie:
w roku 1947 ukazała się czteroznaczkowa seria "Świat pracy".
Na niektórych znaczkach są ewidentne błędy merytoryczne.
Które to znaczki i jakie to błędy?




Post zmieniony (11-03-16 10:30)

 
11-03-16 10:47  Odp: Nieustający konkurs CXI
Kolniak 

 - 3

Zmarł na serce podczas obrony przed nalotem kamikaze, więc chyba mogłem go policzyć do kategorii "zginął z przyczyn niebojowych"?
A w znaczkach - na pewno bosy górnik to przegięcie, pomijając że posługuje się on jakimś łomem czy rylcem zamiast powszechnym w tym czasie świdrem.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
11-03-16 11:02  Odp: Nieustający konkurs CXI
Kolniak 

 - 3

Dorzucam chwyt u chłopa - jakby tak trzymał kosę, to ostrze byłoby skierowane pionowo w ziemię.
Rybak trzyma za jakąś żyłkę, czy co, co byłoby ciężkie w rękawicach, a poza tym łatwiej złapać takie rybiszcze za pokrywy skrzelowe.
Chyba tylko robotnik jest w miarę ok, bo jest tak nierealistyczny...

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024