KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
08-03-16 16:55  Odp: Nieustający konkurs CX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pogłębiarka wykopała właśnie to rozwiązanie z "drobnym przeinaczeniem", które jak napisałem wcześniej również uprawnia do zabrania mi talonu.

To nie córka, tylko żona armatora z zagadki.
Nazywała się Augusta Luisa Braeunlich, panieńskie: Kuhr,
była córką, ale innego właściciela statków z Wolina nad Dziwną.

Pobrali się w 1850 roku, Carl Ferdynand Braeunlich zrobił małżonce prezent tą nazwą, jego małzonka była również matką chrzestną
tego małego stateczku/ok.35m długości.

Zbudowany w prymitywnych warunkach, jako statek pasażerski,
pływał między Szczecinem i Świnoujściem oraz w okolicach Zalewu Szczecińskiego przez 45 lat.

PS

Historia firmy rodziny Braeunlich jest znitowana i zespawana z historią żeglugi pasażerskiej/wycieczkowej w Szczecinie.
I jeszcze jedno PS, armator z zagadki, nie miał córki, miał trzech synów.


Ja tu gadugadu,
Oczywiście talon Twój.

Post zmieniony (08-03-16 17:13)

 
08-03-16 19:19  Odp: Nieustający konkurs CX
yak   

Nieźle się szukało rozwiązania. W pewnym momencie dałem spokój, ale wróciłem do "kopania" wokół losów pierwszego żelaznego statku zbudowanego w Prusach..
Kolejna zagadka będzie w pewien sposób związana z okolicą poprzedniej. Kiedy po raz pierwszy w bojowych warunkach maszyna działając samoczynnie zniszczyła inną maszynę, którą nie kierował człowiek. Udział ludzi w całej akcji sprowadzał się (poza zbudowaniem) tylko do ładowania amunicji. Co to za maszyny?

 
08-03-16 20:24  Odp: Nieustający konkurs CX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...będzie w pewien sposób związana z okolicą poprzedniej...

Jako powiązanie nasuwa się Peenemünde, szczególnie Ost,
i tamtejsze projekty inżynierów skupionych wokół ojca amerykańskiego programu kosmicznego.
Podejrzewam, że któryś z nich maczał palce w "maszynach " z zagadki.

Ale to takie sobie herezyjki przy ładowaniu lombardy przemokłymi kapiszonami.

 
08-03-16 21:31  Odp: Nieustający konkurs CX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Podejrzewałbym zestrzelenie przez Flak-a sterowanego radarem którejś z BQ-7, czyli B-17 w roli latających bomb. Ale nie mogę znaleźć potwierdzenia.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-03-16 04:08  Odp: Nieustający konkurs CX
yak   

Ogólnie każda z powyższych odpowiedzi zawiera element rozwiązania zagadki. Kombinujcie dalej.

 
09-03-16 05:01  Odp: Nieustający konkurs CX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Musiałaby być któraś z niemieckich rakiet plot., ale z drugiej strony nie znalazłem, żeby BQ-7 (lub inne maszyny bezpilotowe) zapuszczały się nad Peenemünde.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-03-16 05:34  Odp: Nieustający konkurs CX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Albo ich własny zespół(Flak plus Fu-któreśtam) zestrzelił swojego V-1.

Może ten korpulentny z cygarem też miał coś podobnego i zestrzelili tym V-1 .

Powyższe to spekulacje zezowatego celowniczego.

 
09-03-16 06:08  Odp: Nieustający konkurs CX
yak   

Zestrzelono wrogi obiekt.

 
09-03-16 18:37  Odp: Nieustający konkurs CX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może chodzi o zestrzelenie V-1 przez brytyjskie "flaki".
Znalazłem, że stosowali w nich (do zwalczania V-1), pociski z zapalnikiem zbliżeniowym sterowanym radarem i udawało się, zestrzeliwano tak V-1.
Miniaturowy "radar" miałby się znajdować w pocisku.
Brzmi jak kaczka dziennikarska połykająca ogórki sezonowe. Niemcy też próbowali takich zapalników, nie kopałem dalej.

Post zmieniony (09-03-16 18:45)

 
09-03-16 20:21  Odp: Nieustający konkurs CX
yak   

No o to chodzi. o czerwiec, rok 1944 V-1 i z drugiej strony radar SCR-584 z automatem (przelicznikiem artyleryjskim) M-9. Takie systemy były w liczbie 39 desantowane w Normandii. Przy okazji szybko rozmieszczono je przed Lądkiem Zdrojem (nie ma takiego miasta jak Londyn :-))
Dodam, że nie chodziło o radar w pociskach, bo te to działały już na Pacyfiku od 1943. Zadawaj zatem Acan.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024