KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-02-16 16:55  Jak rozebrać żelazko
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Witam Waszmościów

I nie przebierając w słowach od razu proszę o pomoc. Przed chwilą spaliła mi się w spektakularny i straszny sposób spirala w żelazku. Chciał bym ją wymienić, ale nie mam pojęcia jak się do niej dobrać. Odkręciłem wszystkie dostępne śrubki i co teraz?

Poniżej zdjęcia przeciwnika.

Żelazko prasuje świetnie.





Na marginesie dodam , że to już drugie żelazko po wentylatorze, które spaliła moja domowa instalacja elektryczna, a konkretnie to jedno gniazdko. Wymieniłem bezpiecznik przepięciowy i nic. Kolejne żelazko, i żaden bezpiecznik nie wyskoczył.
Pozdrawiam

Post zmieniony (13-02-16 16:57)

 
13-02-16 17:07  Odp: Jak rozebrać żelazko
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak można popsuć niezniszczalne żelazko obronne nie mieści mi się w głowie.

Żeby zdemontować stopę żelazka musisz odkręcić jeszcze śruby które znajdują się prawdopodobnie pod pokrętłem temperatury.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-16 17:55  Odp: Jak rozebrać żelazko
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

To co, na waszą odpowiedzialność Towarzyszu pociągnąć pokrętło aż puści ?

 
13-02-16 18:13  Odp: Jak rozebrać żelazko
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Niekoniecznie pociągnąć. Równie dobrze pokrętło do termostatu może być przykręcone śrubką znajdującą się pod przyklejoną do niego tarczą.
Mógłbyś jeszcze na jakimś zdjęciu zaznaczyć skąd i jakie śrubki wykręciłeś?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-16 18:26  Odp: Jak rozebrać żelazko
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Z tyłu wykręciłem prawie wszystkie i raczej tam już nic nie trzyma. Pod naklejką pokrętła nie sądzę, że tędy droga. Trochę boję się podważyć żeby czegoś nie urwać, w obie strony też jest duży opór po dojściu do zakresu regulacji, więc pewnie nie jest na gwincie. Jeśli jakiś celnik chciał sprawdzić, czy nie jest w nim przewożona "bibuła" to miał problem. Żelazko Bonda.

 
13-02-16 18:39  Odp: Jak rozebrać żelazko
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pokrętło nie jest na gwincie tylko może być przykręcone śrubką jak pokrętło w baterii umywalkowej.
A od góry w uchwycie nie ma jakiś śrubek które by dochodziły do stopy?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-16 18:51  Odp: Jak rozebrać żelazko
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A próbowałeś pytać wujka Gugla o jakąś instrukcję?
Nie do wiary jakie dziwa można czasem znaleźć :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
14-02-16 12:08  Odp: Jak rozebrać żelazko
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U mnie w troszkę nowszym żelazku jest tak

adult image

pokrętło jest nabite , niestety po tylu latach jest "zapieczone" i trudno schodzi, trzeba podważać .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-02-16 20:47  Odp: Jak rozebrać żelazko
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Wpadł znajomy. Pokrętło jest zamocowane na dwóch drutach sprężynujących, trzeba po prostu pokonać strach.
I tam była śrubka :) Szkoda, fajny sprzęt był, chyba je zachowam dla potomności.
Niestety ponieważ jest to żelazko parowe stopę grzejną ma zespoloną, a nie spiralę w koralikach na co liczyłem.
Przed chwilą kupiłem dezal 282 , tradycyjne, wciąż produkowane, suche, klasyczne, polskie żelazko :)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (15-02-16 07:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024