KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 81 z 107Strony:  <=  <-  79  80  81  82  83  ->  => 
11-07-19 21:25  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z naszego podwórka (relacja z budowy);
"Tak dla podtrzymania dyskusji i podkręcenia hype'u [!!!} zdjęcie z developmentu [!!!} przedziału bojowego:"
Wow, wow, wow, tak dierżat' yeah !

 
11-07-19 23:19  Odp: Językowy miszmasz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na płocie reklama firmy budowlanej. Oferują domy z drewna i uwaga...

CARPORTY

Czyli że co? Garaż niby?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-07-19 06:57  Odp: Językowy miszmasz
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@Mucha a może stanowiska do cumowania okrętów flagowych cara Rosji czy Bułgarii ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-07-19 07:36  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na osiedlu Romera w Szczecinie często można zobaczyć zaparkowany samochód osobowy z dużymi napisami po obu stronach SALON SPAWALNICZY (+telefon).

 
12-07-19 08:51  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"... liczyć z kwotą około 1000 złotych – mówi wedding plannerka " !!!

 
12-07-19 13:11  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Obecny rzut produkcyjny kalafiorów jest dosłownie ugotowany czyli róże są zdeformowane lub słabo ukształtowane" - czytamy w komentarzu Rynku Hurtowego Bronisze.

Rzut produkcyjny kalafiorów – cudowne!

 
12-07-19 15:26  Odp: Językowy miszmasz
Pibrac   

Dosłownie dzisiaj widziałem samochód z reklamą "Salon Drobiowy".

--
"Dajcie żyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemnie" J.Kaczmarski

 
21-07-19 23:48  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Salon drobiowy, salon spawalniczy... a co powiecie na warsztat kreatywny, warsztat poetycki, warsztaty sprzedażowe?
Moje skojarzenie ze słowem "warsztat" od dziecka - to budynek lub pomieszczenie, w którym wiszą narzędzia, stoją maszyny i coś się naprawia, wytwarza, przerabia. Albo - ława lub stół z przymocowanymi imadłami, wiertarkami stacjonarnymi itp.
Język ewoluuje i to jest chyba nieuchronne, ale wciąż na takie rozszerzanie znaczeń się krzywię. A właściwie - całkowitą zmianę znaczeń.
O ile do warsztatów jako spotkań ludzi w jakimś celu - już się chyba pomału przyzwyczajamy, to "salon spawalniczy" brzmi śmiesznie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-08-19 14:07  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jeszcze jedna obserwacja z dyskusji na różnych forach i portalach społecznościowych:
- IMO
- IMHO
Kiedyś z zaciekawieniem obserwowałem takie nieco ułatwiające życie skrótowce pochodzące z angielskiego. Potem się do nich przyzwyczaiłem, a dzisiaj... niektóre już zaczynają mnie denerwować, zwłaszcza kiedy są nadużywane albo kiedy się nimi zastępuje normalną wypowiedź, zwłaszcza przez "zjadanie" samogłosek w polskich słowach, np:
- JPRDL
Co to jest? Nie można napisać normalnie, ktoś się wstydzi używać pełnych słów czy boi że zadziała autocenzor na forum? ;-)

Jak dla mnie, dotąd przodowniczką językowego prymitywizmu na forach była i jest posłanka Krystyna Pawłowicz, w której każdej bez wyjątku wypowiedzi słowa są poucinane i takie dziwolągi zakończone kropką. Ale naprawdę nie trzeba iść w te ślady.
(UWAGA: to NIE JEST wypowiedź polityczna. Napisałbym to samo, gdyby chodziło o polityka każdego innego ugrupowania).

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-08-19 08:47  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dzisiejsza informacja (zaznaczenie interesującego fragmentu moje):

„Mimo trudnej sytuacji hydrologicznej, nie będzie podwyżek cen wody - zapewnia w rozmowie z RMF FM minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Zapewniam o tym wszystkich działkowców, ale bardzo prosimy o racjonalne wykorzystanie tej wody, przede wszystkim w zakresie działań gardeningowych”.

Czy te „działania gardeningowe” to hołd oddany Kuchcińskiemu?

*

Batonus: co znaczy na forach „IMO”?
Dla mnie IMO to International Maritime Organization. Skrót powszechnie stosowany w języku żeglugowym i w oficjalnych dokumentach dotyczących zagadnień morskich na całym świecie, nie tylko w Polsce.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 81 z 107Strony:  <=  <-  79  80  81  82  83  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024