KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 80 z 107Strony:  <=  <-  78  79  80  81  82  ->  => 
23-06-19 17:39  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

I tak - drogi Ryszardzie - dzięki pewnemu żałosnemu człowieczkowi od dawna niestety tolerowanemu na Forum jako "Tylko Ja Jestem Mądry, a Reszta to Durnie" - Twój rozpoczęty z jak najczystszych pobudek wątek językowy - zmienił się w zwykły ściek. Przykro, czyż nie ?
I pomyśleć, że zgodnie w Twoją wolą miało być w tym wątku TYLKO o kaleczeniu polszczyzny... jak np. kaleka językowo, a cytowana przeze mnie wypowiedź wiceministra KULTURY.
Niestety, swoje POLITYCZNE trzy grosze musiał tu wtrącić ON... I jak zwykle sprowadził spokojną do tej pory dyskusję do poziomu bagna.

 
23-06-19 21:05  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I oczywiście cały Akra w pełnym słońcu - nazwać kogoś "żałosnym człowieczkiem", napisać coś o "ścieku", "bagnie" i to w takim temacie - zasób słów jak u żula. Kto do tematu wprowadził politykę - przeczytaj swoje wpisy to się dowiesz.
Jest wręcz przeciwnie to TY Akra uważasz się za wielkiego, nadętego, przemądrego, o rozdmuchanym do niebotycznej wielkości ego, a wszyscy inni, którzy mają inne zdanie to właśnie durnie, żałośni ludzie, dzieci i diabli wiedzą co jeszcze.
Przecież nie kto inny jak TY Akra cały czas w innym temacie zaśmiecasz forum polityką, której tu miało ponoć nie być, pisząc tylko i wyłącznie pod jednym kątem tak jakby inne strony sceny politycznej były czyste jak łza.
Więc może wreszcie sfolguj z tymi epitetami, bo dawno już przekroczyłeś granicę !

 
23-06-19 21:45  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Już starożytni górale mawiali: poznać głupiego po postach jego.

Zasób słów jak u żula. Przeczytaj swoje posty, zwłaszcza te z poprzedniej strony. Tym razem powoli, ze zrozumieniem. Wreszcie sfolguj z tymi epitetami, bo dawno już przekroczyłeś granicę!

Nie trzeba się specjalnie wysilać. Wystarczy zerżnąć trochę od Ciebie, Halogen, i gotowe. Wygląda jakbyś te wszystkie wulgarne posty pisał sam o sobie.

--
serwusik

 
26-06-19 19:18  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dla rozładowania tej nabrzmiałej atmosfery - powrót do tematu :-)
Ku uciesze Halogena, zacytuję Michała Kamińskiego który zdaje się jest ostatnio krytycznie nastawiony do władzy. Zresztą nie tylko jego, bo słyszałem to określenie również z ust posłów PO, a i partii rządzącej również, chociaż mniej - przoduje Michał Kamiński.
Chodzi o "endżiosy" - kretyńsko to brzmi, prawda? Czyli NGO (non - government organisations). Po prostu, PO POLSKU: organizacje pozarządowe.
Nie rozumiem tej maniery łamania sobie języka w rozmowie w polskojęzycznych mediach, między polskimi dziennikarzami i politykami i wkładania między polskie słowa jakichś "endżiosów". Podobnie drażni moje ucho, jak ludzie mówią "ejcz-bi-o" zamiast po prostu H-B-O (taka komercyjna stacja telewizyjna). Podobnie można by mówić "ju-es-ej" zamiast U-S-A itp.
Niektórzy tak mówią - zgoda, ale brzmi to sztucznie, jak jakieś naciągane pozowanie na zagraniczne obycie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-06-19 07:20  Odp: Językowy miszmasz
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ Batonus Kiedy pracowałem wCyfrze+ (laaaaaata temu) to nasłuchałem się tylu wersji artykułowania "HBO", że ciężko zliczyć.
np: "Pan mi włączy tego hi-bi-dżota!" albo "Nie działa mie hej-cz-ibo" ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
27-06-19 22:17  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Batonus nic jednak dla mnie nie przebije tego beznadziejnego zlepku słów często występującego przed laty w rozmowach polityków różnych opcji. Chodzi o tekst MAPA DROGOWA .... :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_drogowa_(harmonogram)

 
27-06-19 22:28  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Słuszne spostrzeżenie. Nie raziło mnie to póki nie było nadużywane i póki znaczyło to, co po angielsku - plan działania i dotyczyło rzeczy wzniosłych, jakichś strategii na szczeblu rządowym. Ale kiedy do każdej popierdółki byle urzędnik zaczął tego używać, zrobiło się śmiesznie.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-07-19 20:51  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wieści z dzisiejszego dnia ze znanego portalu informacyjnego - znana aktorka stwierdza, że "...budowanie rodziny patchworkowej jest koszmarnie trudne..." - o pomyślałem niedobrze, szybko trzeba sprawdzić co to oznacza, a nóż widelec to jakaś patola, czy inne bezeceństwo... ale nie spoko to tylko tak się dla niepoznaki nazywa ; ), ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo przy okazji dowiedziałem się, że są również rodziny ... nuklearne i wcale nie chodzi o te, które może mieszkają w pobliżu elektrowni atomowych, spokojnie, nie nic z tych rzeczy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_patchworkowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_nuklearna
Już luzik, więc posłuchajmy klasyki :
https://www.youtube.com/watch?v=DZYZu5mhWsw&list=RDDZYZu5mhWsw&index=1

Post zmieniony (04-07-19 20:52)

 
05-07-19 11:46  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Twitter niestety sprzyja wysyłaniu tekstów zanim człowiek pomyśli, co napisał (no bo na pewno nie myślał piszęcy).
Kancelaria premiera tłitnęła niedawno:
Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego.

Przypomina mi się rysunek Mrożka, na którym był (jeśli dobrze pamiętam): obraz przedstawiający wyświetlanie filmu o odsłonięciu pomnika na scenie teatru.
;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
06-07-19 12:49  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż, informację kancelarii premiera można skomentować w podobnym stylu:
Bo już nie dlatego żeby nie, ale co się tyczy względem tego, to i owszem :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 80 z 107Strony:  <=  <-  78  79  80  81  82  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024