KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 77 z 107Strony:  <=  <-  75  76  77  78  79  ->  => 
13-06-19 15:46  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

W tym wypadku to kwestia kontekstu.

--
serwusik

 
14-06-19 13:31  Odp: Językowy miszmasz
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ludzie - szczyt ewolucji

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-06-19 19:33  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Demon, psy też gryzą. Czasem nawet swoich właścicieli.

--
serwusik

 
18-06-19 22:31  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Na zmianę tematu - dzisiejsza wypowiedź w mediach, wiceminister KULTURY (duże litery celowe): "(...) orginalna destynacja turystyczna".
Facet, który z racji funkcji powinien swoim przykładem świecić, posługując sie nienaganną polszczyzną.
Jego szef, Gliński nie jest lepszy: "żeśmy zrobili (...)".
Obora, dno, muł.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
18-06-19 23:17  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ekstra Batonus, że to wyłapałeś, ale jak już coś cytujesz to sam nie rób błędów -orYginalna, a nie orginalna - no chyba, że z ust wiceministra kultury wyczytałeś, że powiedział orginalna.
Sam napisałeś sobie Fejs -zbuk, co może w innym temacie tak nie razi, ale w tym akurat to wygląda słabo.
Używanie takich określeń jak : obora, dno, muł, bo ktoś - nawet wiceminister kultury użył obecnie modnego określenia chyba też chluby piszącemu nie przynosi.

Post zmieniony (18-06-19 23:18)

 
18-06-19 23:43  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zacytowałem dokładnie to, co usłyszałem. Właśnie tak powiedział, co podkreśla wymowę tego cytatu.
Cała reszta, do której się odnosisz to moja emocjonalna ocena, do której mam prawo.
Nie mówiąc o stopce, w której mogę sobie napisać co chcę, również dla żartu i niekoniecznie z zachowaniem zasad które znam.
Nie jestem ministrem kultury ani żadną osobą publiczną, a takie osoby powinny tych zasad przestrzegać w publicznych wypowiedziach.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-06-19 18:11  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Powiedział co wiedział, ale przepraszam bardzo wydaję mi się, że taka reakcja na zacytowane fragmenty wypowiedzi polityków i używanie takich określeń jak facet, obora, dno, muł kompletnie nie przystają do cytowanych wypowiedzi.
Batonus oczywiście masz prawo do emocjonalnych wypowiedzi, ale forma wypowiedzi powinna być adekwatna do sytuacji. Przypuszczam, baa mam pewność, że taka reakcja wynika po prostu z tego, że to powiedzieli politycy, których nie popierasz.
Oczywiście, że nie możesz sobie w stopce napisać co chcesz, akurat "Fejs - zbuk " przeszło ; )

O stylu wypowiedzi polityków, ale także innych osób z tzw. świecznika można długo rozmawiać i przytaczać przykłady :
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1503398,1,bledy-jezykowe-naszych-politykow.read

Na zbliżające się wakacje polecam zwiedzanie : )
http://www.propertynews.pl/hotele/lodz-na-podium-to-druga-najlepsza-destynacja-turystyczna-swiata,68331.html

 
19-06-19 19:34  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A co powiecie Panowie na takie określenie -"model od [!] GPM" lub "ze stajni" [ i tu nazwa producenta] ?
Analogicznie - jacht motorowy od stoczni, piwo od browaru itp.

 
19-06-19 21:48  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ryszard - ja już zwracałem uwagę na te zwroty jako denerwujące. Zwłaszcza ta "stajnia" brzmi kretyńsko, a "OD" co najmniej pretensjonalnie. Mam wrażenie, że to przejściowa moda i oby się nie utrwaliła.

Halogen - podtrzymuję to, co napisałem. Nie ma znaczenia, czy popieram kogoś czy nie - kiedy robi błędy językowe, wytykam to. Wielu polityków różnych ugrupowań - również tych, które popieram popełnia podobne albo gorsze błędy. "Żeśmy zrobili" jest raczej powszechnym błędem, popełniają go niemal wszyscy politycy, a także - niestety, dziennikarze, znani publicyści i niektórzy artyści.
Dla ciekawskich tu jest wypowiedź prof. Bralczyka na ten temat: https://dziennikpolski24.pl/zem-byl-zes-mowil/ar/1570424
Od takich ludzi, zwłaszcza odpowiedzialnych za polską kulturę powinno się wymagać więcej. Mamy od kilku lat ustawę o ochronie języka polskiego - nie wiem, czy w ogóle (mam na myśli wymienionych polityków) mają świadomość jej istnienia.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-06-19 09:08  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście, że ma znaczenie kogo popierasz, ponieważ w tym temacie, ani razy nie przytoczyłeś błędów językowych z drugiej strony sceny politycznej, o obecnym ministrze kultury piszesz w następujący sposób " z szacunku dla czytelników nie napiszę co myślę o tej groteskowej i żałosnej postaci", określasz jego i wiceministra kultury per "facet" co chyba w sumie ewidentnie pokazuje jakie masz upodobania polityczne.Używanie tak dosadnych i nieadekwatnych do wypowiedzi określeń jak "obora, dno, muł" też o czymś świadczy...
Przy okazji swoich uwag o nadużywaniu określenia "lewactwo" stwierdzasz " raczej nie ma takich ludzi w Europie", co wywołuje delikatnie mówiąc u znających temat perlisty śmiech.
Określenia "fejs-zbuk" używasz wielokrotnie, więc nie ma to też nic wspólnego z żartowaniem.
Pozostając w tematyce polityków ciekawe zestawienie :
https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/jezykowe-wpadki-politykow-najgorsze-bledy-ortograficzne-politykow/5fzxkdn#slajd-4

Post zmieniony (20-06-19 09:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 77 z 107Strony:  <=  <-  75  76  77  78  79  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024