KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 107Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 
18-03-19 21:59  Odp: Językowy miszmasz
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Mam dziś smutny dzień i przyznam się, że jestem stamtąd, ale mało zwiedzałem ten malowniczy region, w którym mieszkam. Czy żałuję - nie bardzo, choć lubię przyrodę i krajobrazy (np.tapety na pulpit), po prostu nie miałem głowy do tego, a to też warto z ludźmi czego ja nie potrafię.
W sprawach poprawności językowej mam takie przemyślenie, że to ludzie przebywający, obcujący z danym zagadnieniem najlepiej wiedzą, bo język służy do komunikacji i oni to wypracowali - jak się najskuteczniej porozumiewać. Czy to rolnicy, czy rzemieślnicy, czy mieszkańcy gór. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Bieszczady to nie zauważyłem, żeby mieszkańcy zwracali tak bardzo na to uwagę w rozmowach i stosują obie formy. Misz-masz to mi się kojarzy trochę z nonszalancją, lekceważeniem, a w tym przypadku akceptacja dwóch form może oznaczać swobodę, kojarzoną z tym miejscem - dla wielu przyjezdnych, wypoczynku i poukładania spraw. A tu moje lanie wody.

 
19-03-19 11:19  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przed chwila usłyszałem w radiu - "... wygraj sprzęt gejmgowy" (!!!)
Domyślam się, że z jęz. ang. game = gra

 
19-03-19 13:22  Odp: Językowy miszmasz
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

gamingowy -czyt. gejmingowy czyli przeznaczony (żeby nie rzec - dedykowany ;) ) do grania, albo do podniesienia jego ceny... :)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-03-19 16:07  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Teraz wszystko jasne !
Dinozaur ze mnie bo pierwszy raz cóś" takiego słyszę :-)

 
20-03-19 06:47  Odp: Językowy miszmasz
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@Demon - ja obstawiam tę drugą wersję. Poza tym, coraz więcej artykułów pozornie nie związanych z graniem jest obecnie "gamingowych". Dwie dekady temu wszystko musiało być "multimedialne", a teraz "gamingowe". Ech, psychologia (bezmyślność) tłumu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-03-19 13:10  Odp: Językowy miszmasz
yak   

Nie do końca bezmyślność. Sprawdziłem na własnej skórze. Namówiony przez młode pokolenie do zakupu "gamingowej" myszy i podkładki pod mysz, stwierdzam po kilku latach intensywnej eksploatacji, że była to ze wszech miar trafiona inwestycja. Reasumując opłaca się wydać trzy razy więcej na sprzęt "dedykowany" :-) graczom i nie wymieniać go co kilka miesięcy. Że doczepiono logo znanej gry i nie oszukano mnie przy okazji? Super.

 
20-03-19 16:04  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z przyjemnością informuję, cytując za znanym portalem informacyjnym, że "Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski zapraszają na swój nowy podcast " : )
Szybciutko zapoznałem się z tym co to określenie oznacza... polecam.
Nie tak dawno słuchałem audycji sportowej w której dziennikarz przesłuchiwał jakiegoś młodego sportowca pytając go o występy w następnych meczach w kolejnej fazie rozgrywek - ten rezolutnie odpowiedział, że nie ma takich dalekobieżnych planów : ))))

 
20-03-19 16:53  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pozostając w sferze sportu to jest dopiero kuriozum - "... słowa piosenki napisali bart Łodzi..." !, no chyba bard, bo BART to raczej Bałtycka Agencja Artystyczna. Jak takiego błędu nie wychwyciła korekta ?
Uprasza się o nie czytanie komentarzy pod artykułem - dziękuję.
https://dzienniklodzki.pl/lks-serce-sportu-lodzi-tak-pisal-przeglad-sportowy-nr-23-z-11-czerwca-1927-roku/ar/13977869

 
20-03-19 20:29  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Urobek z jednego dnia prezentuje się całkiem przyzwoicie - proszę bardzo kolejny ciekawy wyraz mało znany chyba do dzisiaj, owszem jest taki podobny do innego, ale muszę zmartwić czekających z wypiekami na twarzy na wejście w temat - no nie jest to jakaś wariacja na temat dość ponoć popularnych czynności ; )
https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/masturdating-odczarujmy-przekonanie-ze-fajne-rzeczy-mozemy-robic-tylko-z-partnerem/n66n0s9?utm_source=onet.pl&utm_medium=referral&utm_content=poczuj-wiosne-masturdating&utm_campaign=trescired8_0320

 
22-03-19 15:48  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Hmm... interesujący artykuł. Chociaż chyba niestety jest trochę obrazem zmieniającego się społeczeństwa, w którym ludzie jakoś chcą usprawiedliwić swoją samotność i nazywają to niezależnością, ale w duszy na pewną tęsknią za kimś bliskim. Jak nie od razu, to po dłuższej lub krótszej chwili. Typowych samotników jest bardzo mało.

Ze zjawisk językowych:
- "po lewo", "po prawo" - kiedyś myślałem że to typowe, charakterystyczne dla niewykształconych ludzi z regionów wiejskich upraszczanie języka ale niestety mówią też tak ludzie uchodzący za inteligentnych,
- "troszku", "troszeczku" - kiedyś mnie to raziło, ale widzę że to raczej regionalizm, gównie podkarpacki. Taka lekko wschodnia zabawna nuta.
A już szczególnie nastawiam radary, kiedy słyszę "powiedzieć coś dla kogoś" - od razu mam przed oczami obraz pięknego Podlasia :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 60 z 107Strony:  <=  <-  58  59  60  61  62  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024