KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 56 z 107Strony:  <=  <-  54  55  56  57  58  ->  => 
18-02-19 10:09  Odp: Językowy miszmasz
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Śmieszne i nagminne. Ktoś do mnie pisze albo dzwoni, a zaczyna od "witam".

pozdr,
k.

 
18-02-19 10:22  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dlaczemu śmieszne? Sam tak czasem robię.
Jestem ze starej szkoły i uważam, że list jakoś trza zacząć. Prywatne zaczynam od Ahoj, ale z bardziej oficjalnymi zawsze mam problem.
Szanowna Pani albo drogi panie Zygmuncie etc na papierze wyglądało nieźle, ale w majlu jakoś dziwnie. Witam to chyba jakieś wyjście.
Na pewno lepsze od Dzień dobry, które przez telefon jest OK, ale na piśmie już mniej ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-02-19 10:57  Odp: Językowy miszmasz
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Smoku, "witam" to przywilej tej osoby, która przyjmuje kogoś, tej, do której Ty dzwonisz lub piszesz :) Ona Ciebie wita "u siebie", na swoim terenie rzeczywistym czyli w domu, albo na swoim terenie wirtualnym, bo odbiera telefon czy otwiera list. Ktoś kto przychodzi do nas, pisze do nas czy dzwoni, nie za bardzo ma prawo nas wtedy witać ;> Świetnie to wytłumaczył w wywiadzie, kiedyś słyszałem, Michał Rusinek.

pozdr,
k.

 
18-02-19 11:01  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto oferta Auchan w Kołbaskowie pod Szczecinem:


--

 
18-02-19 11:06  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Myślę, że to trochę zbyt purystyczne podejście. Witam stało się już chyba po prostu rodzajem powitania. I szlus.

Ona Ciebie wita "u siebie" [...] albo na swoim terenie wirtualnym
Co do telefonu - OK.
Ale czy majla, którego do Ciebie napiszę nie można potraktować jak część mojego wirtualnego terenu, którą do Ciebie wysłałem?
To Ty do niego wchodzisz, bo Cię tam zaprosiłem, wysyłając list.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-02-19 11:18  Odp: Językowy miszmasz
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vwsmok napisał:

> Ale czy majla, którego do Ciebie napiszę nie można potraktować jak część mojego wirtualnego terenu,
> którą do Ciebie wysłałem?
> To Ty do niego wchodzisz, bo Cię tam zaprosiłem, wysyłając list.
> ;-)

hehe ;>

Też tak kiedyś pisałem, ale komentarz Rusinka otworzył mi oczy i tego nie robię. Za to kiedy otwieram pocztę i tam czytam radosne witam!, to się oglądam za siebie i sprawdzam czy ktoś za mną się nie czai ;>

pozdr,
k

 
18-02-19 11:25  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

To co piszesz?
Poważnie pytam :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-02-19 11:38  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To temat - rzeka, walcowany usilnie na wielu forach językoznawczych i podobnych profilach na fejs - zbuku.
Niestety, okazuje się, że "Szanowny Panie / Pani" to forma najwłaściwsza dla pisemnych kontaktów. Brzmi oczywiście jak wzdęty balon, ale nic nie poradzimy.
Do znajomego można napisać po prostu "cześć". Gorzej z kimś, kogo nie znamy ale czujemy, że "Szanowny Pan" to zbyt sztuczne i budujące dystans powitanie.
Np. w relacji modelarz - wydawca, gdzie mamy już jakąś więź z racji wspólnego zainteresowania i pewnie będziemy się dłużej kontaktować.
Cóż, trzeba jakoś to strawić ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
18-02-19 11:40  Odp: Językowy miszmasz
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vwsmok napisał:

> To co piszesz?
> Poważnie pytam :-)

Dzień dobry albo dobry wieczór. Po co kombinować? ;>

pozdr,

 
18-02-19 11:43  Odp: Językowy miszmasz
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dzień dobry albo dobry wieczór
No właśnie dla mnie te zwroty występują jakby wyłącznie w wersji dźwiękowej.
Na piśmie to chyba tylko w książkach. W opisach scen powitania ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 56 z 107Strony:  <=  <-  54  55  56  57  58  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024