KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 79 z 107Strony:  <=  <-  77  78  79  80  81  ->  => 
22-06-19 18:06  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie odpuszczam? Interpretuję opacznie Twoje teksty? Przystawiam się do Ciebie?
Halogeniku, najdroższy, jedyny, przecież napisałem, że masz rację. Co się tyczy kultury, to najmocniej przepraszam, ale pierwsza linijka mojego postu, to dokładnie przepisane Twoje słowa. Czyżby :) nie pomógł?

--
serwusik

 
22-06-19 19:47  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Halogen - artykuł, który przytoczyłeś przeczytałem z zaciekawieniem i byłem pod wrażeniem bardzo trafnej analizy współczesnej lewicy, ale tylko do pewnego momentu.
Począwszy od zdania "Lewacy z nowej lewicy są wychowankami lewaków z pokolenia tzw. marca 68, które obecnie rządzi Unią Europejską, pchając tym samym nasz kontynent ku katastrofie" mamy stek bzdur, emocjonalno - ideologiczny zlepek poglądów i opinii a nie rzetelną wiedzę.
Cała reszta to zaprzeczenie wcześniejszych tez. Zupełnie, jakby autor porzucił nagle pisanie i powierzył dokończenie tekstu jakiemuś zajadłemu dresiarzowi profanującemu symbole Polski Niepodległej.
Skoro jesteśmy przy znaczeniach słów a nie interpretacjach i poglądach politycznych - "nowy" autor nadaje słowu "lewactwo" swoje, wydumane i będące wyłącznie jego opinią i życzeniem znaczenie. Warto wyzbyć się na chwilę emocji i szumu informacyjnego "prawicowych" mediów i odróżnić znaczenia słów od narzucanych ocen i obelg.
Dla mnie najważniejsze jest pierwsze zdanie tego artykułu: "Według Słownika Języka Polskiego lewactwo to „skrajnie lewicowe poglądy polityczne” - i tego się trzymajmy, bo to jest istota znaczenia tego słowa.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-06-19 21:27  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Halogen, a ja mam do Ciebie, wbrew pozorom, poważne pytanie. Dlatego prosiłbym o szczerą i merytoryczną odpowiedź. Mianowicie; jeżeli nazwę Cię WYJĄTKOWYM TĘPAKIEM i umieszczę obok znaczek uśmiechniętej buźki : ) , co będzie oznaczało, że śmiałem się, gdy to pisałem,. to nie będziesz miał powodu, żeby się obrazić?

--
serwusik

 
22-06-19 23:56  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jeszcze do Lelum Polelum - "gówno obok tortu" wzięło się pewnie ze słynnych socrealistycznych obrazów, przedstawiających trzy profile wymienionych ideologów komunizmu. Tak głęboko zaryły się w pamięć, w każdym razie ludzi pamiętających czasy kiedy te portrety wisiały jeszcze tu i tam - że w tej chwili mało kto kojarzy, kto z tego grona był zwyrodnialcem a kto idealistą.
Zresztą, jak się poczyta o Ideologii marksistowskiej, jej podłożu, celach i środkach do ich osiągnięcia - Marks nie był idealistą, o nie!
Świetnie opracowany system zdobycia a potem utrzymania władzy, oparty na kłamstwie i zbrodni, na masowym ogłupieniu i dozorze, szczuciu i podważeniu wszelkich wartości, zniszczeniu więzi rodzinnych, tradycji itd. Wolałbym nie doczekać takiego "idealnego" świata.
Ale o polityce miało nie być.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-06-19 08:33  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wg Marksa, społeczeństwo miało dojść do stanu "ogólnej szczęśliwości" drogą ewolucji. Lenin natomiast narzucił ustrój drogą rewolucji i aby utrzymać się przy władzy był zmuszony wprowadzić terror i oprzeć swoje rządy na kłamstwie, ogłupianiu, szczuciu (skąd my to znamy?), co wiąże się z podważeniem wszelkich wartości. Wzorował się zresztą na rewolucji francuskiej, której terror nie kojarzy się już tak negatywnie z uwagi na upływ czasu, a zwłaszcza stosunkowo niewielki (w porównaniu z rewolucją Lenina) obszar jaki objęła. A wracając do Marksa; był on wielkim przyjacielem Polaków, gorąco popierał i wspierał naszą walkę o niepodległość.

Przepraszam Ryszardzie za zmianę tematu. To był ostatni raz. ; ) (śmiałem się, gdy to pisałem)

--
serwusik

 
23-06-19 08:38  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Lelum Polelum, a ja mam do ciebie wbrew pozorom również poważne pytania. Dlatego prosiłbym o szczerą i merytoryczną odpowiedź.

1. Czy napisanie całego zdania wielkimi literami jest przyjęte przez internautów jako krzyk, czy tak przyjęta reguła jest ci całkowicie obca ?
2. Czy serio nie rozumiesz, że zdanie o które masz do mnie pretensje nie jest równoznaczne z nazwaniem kogoś nieukiem ?
3. Czy mimo moich wielokrotnych próśb, nie potrafisz się ode mnie odczepić, ponieważ jesteś tak : zawziętym, złośliwym, nienawistnym człowiekiem, czy po prostu dla Ciebie jest to normalne postępowanie również w innych poza internetowych sytuacjach ?
4.Czy byłbyś uprzejmy przedstawić się z imienia i nazwiska, ewentualnie pokazać swoje zdjęcie, abyś nie był traktowany jako anonimowy troll, który od dłuższego czasu nie realizuje się na forum modelarsko, a jedynym praktycznie zajęciem jest ciągłe przystawianie się do mnie, że użyję takiego delikatnego określenia na to co od bardzo długiego czasu "uprawiasz" ?
5. Czy mając na uwadze tekst, że modelarze kartonowi to ludzie KOLEŻEŃSCY dalej będziesz robił wszystko, aby ten tekst był pustym sloganem ?

Mam nadzieję Lelum Polelum, że wreszcie moje prośby zrozumiesz, bo w innym przypadku może stać się zasadne używanie epitetu jaki zacytowałeś, czyli WYJĄTKOWY TĘPAK bez znaczka : ).

 
23-06-19 09:11  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Chcesz szczerze i merytorycznie? No to proszę.
Ad. 1. Nie pisałeś o krzyku. Pisałeś o darciu.
Ad. 2. Na serio nie rozumiem.
Ad. 3. Nie potrafię. To jest silniejsze ode mnie.
Ad. 4. Nie byłbym uprzejmy.
Ad. 5. Ten tekst dotyczy również Ciebie.

A w ogóle to, drogi Halogenie, znowu masz rację. Jestem zawziętym, złośliwym, nienawistnym człowiekiem, anonimowym internetowym trolem i strasznym hamem. Jestem również WYJĄTKOWYM TĘPAKIEM bez znaczka i jako taki nie mogę zrozumieć Twoich próśb.

P.S.
Dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie? Było za trudne?

--
serwusik

 
23-06-19 09:39  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No widzisz Lelum Polelum niestety wszystko się zgadza - https://sjp.pwn.pl/slowniki/drzyj.html
Czym jesteś - szynką ?!
Oczywiście kompletnie mnie nie dziwi taka twoja postawa - śmiało można by było do określenia WYJĄTKOWY TĘPAK dodać ŚMIERDZĄCY TCHÓRZ, ale ja w odróżnieniu do ciebie nie zniżę się do takiego poziomu jaki tu prezentujesz po raz kolejny na forum.

 
23-06-19 09:49  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie tyle szynką co nieukiem.

--
serwusik

 
23-06-19 09:51  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wracając na chwilę jeszcze do tematu czy zwierzęta to ludzie i odwrotnie ; )
Oto przykład, że słonie nie zawsze są Trąbalskie ; )
https://twitter.com/portnvateam_new/status/1142443834225434624

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 79 z 107Strony:  <=  <-  77  78  79  80  81  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024