KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 78 z 107Strony:  <=  <-  76  77  78  79  80  ->  => 
20-06-19 09:55  Odp: Językowy miszmasz
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

;))

Panowie,nieśmiało i strachliwie dołoże cuś też do Waszych nauczeń.


Zgadzam sie z tem, co napisał powyżej i jeszcze wyżej tego co powyżej, ulubieniec Tegoż Forum, Halogen, ma racje.


Batonusie, przytulający sie do czeguś, chyba z papieru !!!


Zaplątałes sie w swoich wyjaśnieniach, nie jesteś również wiarygodnem, czy godnem zaufania dyskutantem, bo:



Robisz se jaja z fejbsbuka, a jesteś tamże członkiem ???



na wypadek ewentualnych serdecznych pozdrowień w moją strone, cieszę sie i dziekuje z góry i pod góre. .))

 
20-06-19 10:25  Odp: Językowy miszmasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Moja propozycja jest taka - tych, których popieramy błędy im wybaczamy a tych, których nie popieramy nie wybaczamy i piętnujemy.
Proste jak drut !

 
20-06-19 10:48  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Haha :-)
Tak, jestem użytkownikiem fejs - zbuka i nabijam się z niego jako żywo, nie widzę w tym żadnej zdrożności. Jeżeli ktoś nie czuje że to żart, to powinien się wyluzować i przypomnieć sobie ze szkolnych czasów, na czym polega poczucie humoru.
Halogen:
- nie przytoczyłem błędów tych, których nie krytykuję lub wobec których jestem obojętny bo żadne mi akurat nie przyszły do głowy. Ale żeby zaspokoić Twoje oczekiwanie - pamiętam, że np. Hanna Gronkiewicz Waltz popełnia analogiczne błędy jak minister Gliński. Politycy PO, .Nowoczesnej i innych ugrupowań czasem powodują aż skrzywienie gęby i zgrzyt zębów swoimi wypowiedziami, a najbardziej zabawny w swoich lapsusach jest Ryszard Petru.
Zgoda, że antypatie polityczne potęgują zauważanie błędów u adresatów tych antypatii, a sympatie - łatwiejsze wybaczanie.

Co do lewactwa - pokaż mi chociaż JEDNEGO znanego polityka w Europie, który wyznaje gorliwie ideały Lenina, Marksa, Engelsa i siłą wdraża je w życie. Zgodnie z definicjami powszechnie dostępnymi, na tym właśnie polega lewactwo i na niczym innym. Lewak to skrajny komunista.
Może już o tym pisałem, ale lewaków można znaleźć w historii Europy, w latach 70. - włoskie Czerwone Brygady albo niemiecki Baader Meinhof.
O tym, żeby podobne ugrupowania występowąły później - nic nie wiem, ale może mnie oświecisz.
A może któryś ze znanych polityków ma takie poglądy ale je ukrywa? Może nie wszystko wiem na ten temat, bo polityka nie jest moim szczególnym obszarem zainteresowania.
Podtrzymuję, że w dużej części społeczeństwa to określenie jest używane BŁĘDNIE, być może to wynika z nieznajomości definicji albo z chęci obrażenia rozmówcy lub tych, których poglądów się nie podziela. Stawiam na to drugie. Obecnie wielu ludzi się określa dla odmiany faszystami, co ma podobny symetryczny wydźwięk.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-06-19 19:32  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zasadniczo mylisz pojęcia Batonus - sam oburzasz się na używanie takich określeń jak np wspomniana "destynacja", a sam używasz kilka razy określenia "fejs-zbuk" właśnie w tym temacie i uważasz to za świetny żart i tak dobrze, że nie pomyliłeś pierwszej litery w tym zlepku wyrazów, bo nagle mogłoby się okazać, że żarty mają swoją granicę.
To nas właśnie różni, że dziwnym trafem nie przytoczyłeś w tym temacie błędów językowych polityków z różnych ugrupowań tylko akurat ze strony aktualnie rządzących - przypadek, nie sądzę; ), a ja przytoczyłem i nie napisałem, że to "obora, dno i muł", chociaż błędy jakie ja przedstawiłem są o wiele bardziej drastyczne niż przykład, który przytoczyłeś : )
Batonus to nie temat o lewactwie - proponuję samemu sobie poczytać co i jak w tym temacie.

 
20-06-19 21:03  Odp: Językowy miszmasz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kto tu myli pojęcia?
"Destynacja" jest używana błędnie w oficjalnych materiałach biur podróży, jak również przez polityków i czasem dziennikarzy. Odróżnij proszę oficjalny język mediów od mojego głupiego podpisu na niszowym (jak by nie było) forum. To tak, jakby porównać np. most i dynię pod względem przydatności do podróży kosmicznych :-D

Nie, to nie przypadek że przytoczyłem wypowiedzi rządzących - oczywiście. Gdyby rządziło inne ugrupowanie, pewnie przytaczałbym wypowiedzi jego przedstawicieli, bo tych w mediach jest po prostu najwięcej. A to że nie darzę obecnie rządzących sympatią - oczywiście, że wyłapuję więcej skoro jestem na nich cięty. Ale jakie to ma znaczenie w tej dyskusji?

Co do lewactwa - już na początku bieżącego tysiąclecia zaciekawiło mnie to pojęcie, chociaż było używane znacznie rzadziej. Najpierw więc spytałem o to znajomego dyplomatę, zamieszkałego na naszym osiedlu - drugiego attache wojskowego w jednym z sąsiednich krajów. Wyjaśnił mi dokładnie to, co napisałem powyżej, a miałem prawo uważać kogoś takiego za autorytet w tej kwestii.
Później, kiedy media zaczęły buzować na ten temat - dodatkowo wiele razy sprawdzałem w wikipedii i na różnych stronach, co to pojęcie jeszcze może oznaczać. Po tych wszystkich poszukiwaniach jestem pewien tego, co napisałem powyżej. Słowo "lewak" jest używane zwłaszcza przez środowiska skrajnie prawicowe jako obraźliwe w stosunku do każdego, kto nie podziela poglądów skrajnie prawicowych, co nie znaczy że jest używane w prawidłowym znaczeniu. Jest również używane przez środowiska, które uważają się za prawicowe (np. PiS) ale faktycznie nimi nie są, chcąc za to w sposób szyderczy wypowiedzieć się o ludziach o innych poglądach, żeby ich ośmieszyć i poniżyć.
Proponuję więc ostrożność w ocenach i w używaniu takich pojęć, przed zgłębieniem skąd się wzięły i co znaczą.
Nie chciałem i nie chcę rozpętać dyskusji politycznej więc zamknijmy to już. I tak każdy zostanie przy swoim zdaniu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-06-19 10:25  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Batonus dalej nie za bardzo rozumiesz o co chodzi, a chodzi o to, że w takim temacie jak ten nie za dobrze wygląda używanie przez ciebie określenia fejs-zbuk w kilku wypowiedziach, które jest określeniem pejoratywnym, co to słowo oznacza to sobie sprawdź i wcale w tej wersji nie jest określeniem żartobliwym. Fejs - to skrót bez żadnych odniesień, fejsik to sympatyczne określenie tego portalu, a fejs-zbuk - to określenie negatywne.
Masz pretensje do polityków, a sam używasz tu takiego określenia i kompletnie nie adekwatnych słów do krytyki tych polityków, których akurat nie lubisz.
Co powiesz Batonus na ten tekst, który losowo odkryłem, no nie wypowiada się co prawda drugi attache wojskowy, ale dość logicznie wszystko tłumaczy https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/10280-pomiedzy-lewica-a-lewactwem-czym-jest-lewactwo-i-jak-interpretowac-to-zjawisko

Post zmieniony (22-06-19 10:25)

 
22-06-19 11:39  Odp: Językowy miszmasz
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto kilka wypowiedzi wiceministra KULTURY (KULTURY - zgroza!!!!), Jarosława Selina (wytłuszczenia i wielkie litery mojego autorstwa):

4.4.2018 w radiowej Jedynce:
Tą częścią budżetu, która jest DEDYKOWANA wynagradzaniu administracji, "rządzą" tabloidy.

Z oficjalnej strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
Wiceszef resortu kultury przypomniał dotychczasowe działania ministerstwa w zakresie mecenatu nad kulturą ludową, m.in program „Kultura ludowa i tradycyjna”, DEDYKOWANY wsparciu kultury polskiej wsi

19.10.2018
Koncert dla Niepodległej DEDYKOWANY polskiej historii, opowiedzianej przez polskie pieśni i piosenki…",

11.4.2019 w RMF FM
nasze programy powszechne, które są DEDYKOWANE właśnie temu, że np. systematycznie podwyższamy minimalne wynagrodzenia

24.5.2019 w Radio Maryja:
„Unia Europejska ściśle DEDYKOWANA jest krajom Europy.”
(Swoją drogą, co do licha to kretyńskie, absolutnie niezrozumiałe zdanie, ma znaczyć????)

JEŚLI TAK KONSEKWENTNIE KALECZĄCY JĘZYK POLSKI NIEUK MA DBAĆ O POLSKĄ KULTURĘ, TO BIADA NAM!

--

 
22-06-19 12:53  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie drzyj się człowieku, bo jakby ten minister kultury był z partii, którą popierasz to byś nawet tego nie wpisał - nazywanie kogoś nieukiem tylko dlatego, że użył określenia "dedykowany" też nie świadczy dobrze o kulturze, zresztą co ja się dziwię Akra : )
Przyganiał kocioł garnkowi, a sam Akra nie potrafisz napisać poprawnie nazwisko tego polityka i kto tu jest nieukiem ? : )

Post zmieniony (22-06-19 12:54)

 
22-06-19 17:00  Odp: Językowy miszmasz
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

"Nie drzyj się człowieku" też nie świadczy dobrze o kulturze, zresztą co ja się dziwię Halogen :)

Masz rację. Lepiej traktujemy tych, których lubimy, którzy nas popierają. Pewnie dlatego wytknąłeś błąd Akrze, a Brystolowi już nie. Nie nazywaj jednak swoich adwersarzy nieukami, bo dobrze wiesz, że Tobie też literówki się zdarzają. A nawet ja nie nazwałbym Cię w ten sposób.

Batonus, taka drobna uwaga; nie stawiaj obok siebie zwyrodnialca, ludobójcy Lenina i marzyciela, idealisty Marksa, bo to tak jakby postawić gówno obok tortu. Niby można, ale budzi niesmak.

--
serwusik

 
22-06-19 17:31  Odp: Językowy miszmasz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chyba Lelum Polelum do czegoś służą te znaczki : ), a to oznacza, że się śmiałem pisząc "nie drzyj się człowieku", "nieuk" i użyłem tych określeń celowo i w obu przypadkach ma to taki sam wydźwięk, a to, że akurat TY tak to interpretujesz też mnie nie dziwi :)
Cały czas widzę, że nie odpuszczasz interpretując opacznie moje teksty, a moją kulturę zostaw w spokoju, bo jak na razie to TY ciągle się przystawiasz do mnie mimo moich wielokrotnych sugestii, abyś zszedł ze mnie - kulturalny człowiek by to zrozumiał - widocznie do ciebie to nie dociera.
Zasadniczo nie czytam wpisów Brystola, bo to jest jakiś trudno zrozumiały bełkot.
Skąd wiesz kogo ja popieram - jasnowidz jesteś ? Jestem takim człowiekiem, że jak widzę, że ktoś się stronniczo wypowiada to reaguję, a że akurat dziwnym zbiegiem okoliczności Batonus, Akra do takiej grupy się zaliczają to się odezwałem, Zwróć uwagę, że ja podałem przykłady błędów z prawie całego spektrum politycznego, nie walę w jednych, bo ich nie lubię tak jak Batonus i Akra, nie przypadkiem chyba Akra ma tu swój wątek stricte polityczny i nikomu to nie przeszkadza mimo, że polityki na forum miało nie być, ale wali w tych co pasuje ; )

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 78 z 107Strony:  <=  <-  76  77  78  79  80  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024