KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 21Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
30-11-15 14:50  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Edekyogi 

 

No fajnie...
A co z tym pytaniem Brystola o łódkę i gostka?

 
30-11-15 16:13  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak uda mi się wykraść talon, to wstawię ponownie.
To było pytanie zastępczo-równoległe.

 
30-11-15 16:53  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tyż będzie proste i dla mnie trochę na czasie ;-)

Me 262 jak wiadomo w podstawowej i praktycznie rzecz biorąc jedynej postaci miał za napęd dwa turbinowe silniki Jumo 004. Jednak w zamyśle miał być to inny napęd. A mianowicie... jaki? Dla utrudnienia proszę podać też jak miał być zamontowany? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-11-15 17:38  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie Kompozytorze, nie panimaju waprosa.
Na początku tzn przy pierwszym prototypie były odrzutowe BMW 003, a całkiem pierwszy prototyp latał bez odrzutowych,
na kolbowym zamocowanym w kadłubie.

A dokładniej to było tak, że w marcu 1942 prototyp leciał z dwoma BMW i prawie się rozbił /zgasł mu jeden.
Po tej prawie katastrofie przekonstruowano samolot na Jumo 004.
Nie kopałem co i jak wisiało, moze przy kadłubie.
.

Post zmieniony (30-11-15 17:55)

 
30-11-15 18:04  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Brystol blisko, a zarazem daleko. Była pewna koncepcja (nie mylić z antykoncepcją), którą zarzucono na rzecz silników Jumo 004, które po prostu były ;-) w przeciwieństwie do innego napędu, który był... powiedzmy, nieużyteczny. I częściowo mogę uznać bo chodzi o BMW 003 (i tu sprostowanie: nigdy tak naprawdę niestosowane na Me 262 po za pobożnymi życzeniami Messerschmitta). A jak takowe miały być zamocowane (w teorii oczywiście)?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-11-15 18:13  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Planowano dwa silniki BMW P 3302. Prototyp miał 1 silnik tłokowy Jumo 210G i dwa w/w pod skrzydłami.

 
30-11-15 18:29  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dalej nie panimaju. ;)
Zrezygnowano z BMW 003 bo były w tamtym czasie za słabe i zawodne/nazywały sie też inaczej P3302
Jumo 004 były silniejsze i cięższe ale w czasie gdy latały pierwsze protoypy, jeszcze nie gotowe.
Dopiero wczesnym latem 42 poleciał przekonstruowany prototyp z Jumo.

 
30-11-15 18:34  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Małe PScriptum, po tej prawie katastrofie z silnikami BMW w marcu 42, całkowicie zrezygnowano z BMW na rzecz Jumo,
a więc jeszcze w fazie prototypu.

Post zmieniony (30-11-15 20:16)

 
30-11-15 20:13  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może Pan Chopin myślał o pierwszym zamyśle/zamysłach Messerschmitta i Voigta, mianowicie o napędzie jednosilnikowym.
Raz okrakiem, czyli silnik wbudowany pod i w kadłub, kabina okrakiem na silniku ;)
a dwa, to samolot dwukadłubowy, a silnik w środku w kadłubie.
Obie koncepcje panowie M i V zarzucili na rzecz samolotu dwusilnikowego.
A jeśli chodzi o koncepcję dwusilnikową to rozważano silniki wpuszczone w skrzydła albo podwieszone i podwieszone zwycieżyły.


Czyli koncepcja, która stała się antykoncepcją./ dotyczy koncepcji jednosilnikowej.

Post zmieniony (30-11-15 20:49)

 
30-11-15 20:43  Odp: Nieustający konkurs Mk CVII
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sprawa jest prostsza nisz myślicie Panowie. Po burzliwych zamysłach pana W. Messerschmitta wykoncypowano układ jednokadłubowy, dwusilnikowy na bazie silników BMW (praktycznie do końca wojny niemających żadnych walorów użytkowych, i dlatego zastąpionych silnikami Jumo). BMW dając ciała, zmusiło pana W do zmiany koncepcji mocowania silników Jumo, czyli konkurencji, gdyż te przekraczały pewne parametry, dzięki czemu Me 262 wygląda tak jak wygląda, a nie inaczej ;-) Jak miano mocować te silniki BMW, a nie udało się tego zrealizować przy użyciu silników Jumo?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 21Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024