KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-09-15 21:31  Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
PawełG   

Witam

Potrzebuję porady odnośnie wysyłki paczki do Rosji, a mianowicie:

Zamierzam wysłać paczkę (2,5 kg) do Rosji za pośrednictwem Poczty Polskiej. Z kalkulatora, dla paczki ekonomicznej, wyszło mi 67,00 zł. Na stronie jest podany wzór adresowania (druk CP 72). Czy oprócz druku CP 72 potrzebna jest deklaracja celna CN 22? I czy druk CP 72 wypełniam po rosyjsku?

Paczka priorytetowa to koszt 98,00 zł. Czy ma ona sens? Wysyłka jest dla forumowicza Kirill, nie chciałbym go naciągać na droższą przesyłkę po to tylko, żeby dostał paczkę kilka dni wcześniej.

Na odpowiedź: "zapytaj u siebie na poczcie" odpowiadam: w mojej miejscowości panie na poczcie mają często problem z ustaleniem kosztów wysyłki krajowej, czego kilkukrotnie, niestety, doświadczyłem na sobie.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

--

 
20-09-15 22:25  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Odpowiem częściowo.
Wysyłanie do Rosji to wysyłka poza Unię. I tu deklarację celną wypełniać trzeba - dostając paczki spoza Unii, dostaję z takową naklejoną. Najlepiej po angielsku (wg przepisów - po francusku lub w innym języku przyjętym w kraju docelowym).
Dostawałem paczki spoza Unii, w tym z Japonii. Poza drukiem pocztowym miały nalepione deklaracje - te małe, zielone.

--

Post zmieniony (20-09-15 23:21)

 
21-09-15 07:58  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

PawełG - spytam się mojego przyjaciela, pana Janusza Olesia (właściciel MODELIKA), od dawna wysyłającego paczki także do Rosji. Gdy dostanę odpowiedź - a znając Go na pewno tak będzie - napiszę tu raz jeszcze. Zaczekaj.

 
21-09-15 09:01  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Janusz mnie nie zawiódł. Oto co napisał:

Ja mam od kilku lat umowę z Pocztą Polską jako odbiorca masowy i nadaję inaczej (internetowa książka nadawcza i wydruk etykiet adresowych z komputera), ale z tego co pamiętam to:

1. Za paczkę 2,5 kg cena 67 zł - zgadza się (sprawdziłem), priorytetu wysyłać nie warto.
2. Wypełniamy druk CP 72 i dodatkowo doklejamy do paczki w przeźroczystym woreczku (maja takie na poczcie) wypełnioną deklarację CN22.
3. Po rosyjsku niczego wypełniać nie trzeba, nawet adres nie musi być pisany cyrylicą (chociaż nie zaszkodzi).

 
21-09-15 20:20  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
PawełG   

Dzięki Akra :-)

Byłem dziś na poczcie po druczek CP 72, pani zapytana o deklarację celną stwierdziła, że jeśli zaznaczę opcję "podarunek" to nie trzeba składać CN 22.

Podejrzewam, że deklaracja celna wymagana jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, takich jak pan Janusz Oleś, i dokonujących wywozu towarów w ramach tej działalności.

Ale to się okaże przy nadaniu paczki, o czym nie omieszkam poinformować.

Pozdrawiam

--

 
21-09-15 21:07  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Czyżby coś się pozmieniało w przepisach ?
W zeszłym roku w lipcu również wysyłałem modele do Rosji ( sprzedane na allegro ). Wypełniłem tylko druk na przesyłkę zagraniczną. Nic więcej nie wymagali. Kontrahent dostał paczuszkę po 2 tygodniach w idealnym stanie.

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
22-09-15 13:55  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
PawełG   

Nadałem dziś paczkę i obyło się bez deklaracji celnej. Wystarczy sam druk adresowy CP 72.

Dziękuję za pomoc, a wątek można zamknąć.

Pozdrawiam

--

 
22-09-15 16:35  Odp: Pytanie do osób wysyłających paczki do Rosji
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Deklaracja jest wymagana przy znacznej wartości przesyłki i działalności gospodarczej. Też wysyłałem kiedyś paczkę do osoby prywatnej i nikt nie żądał deklaracji celnych.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024