KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-10-15 10:57  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Każde zdjęcie to dla mnie bajka. A na piśmie nie jestem w stanie oddać okrzyków podziwu moich cór, z którymi je oglądam:).

 
08-10-15 20:45  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie
Dziś nie moje zdjęcia . Ale kiedy je zobaczyłem , pomyślałem że szkoda aby tylko astromaniacy widywali takie zdjęcia . Bo co by nie mówić , raczej mało kto wyszukuje w przeglądarce przelot ISS .
Często na nocnym niebie można ją zobaczyć , trzeba tylko wiedzieć kiedy i gdzie patrzyć :).
ISS na tle Słońca i Księżyca


Trzeba sie wcześniej dobrze przygotować , bo na zdjęcia ( a raczej filmiki , z których wyciąga się pojedyncze klatki) nie ma zbyt wiele czasu .
Filmik jak wygląda taki przelot
https://www.youtube.com/watch?v=Siq3yBsBsvc

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
17-08-17 16:50  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dawno nic tu nie wstawiałem , no ale i pogoda też nie pozwala na dłużej się rozsiąść ze sprzętem .
Pierwsze zdjęcie przedstawia Mgławicę Hantle ( M27) , w gwiazdozbiorze Liska . Można ją dostrzec przez dobrą lornetkę przy ciemnym niebie .
Mgławica powstała w miejscu, gdzie jeszcze około miliona lat temu istniała gwiazda o masie kilkakrotnie większej od masy Słońca. Po przejściu przez fazę czerwonego olbrzyma, gwiazda ta przekształciła się w zmienną gwiazdę wyrzucającą w przestrzeń duże ilości materii. Z tej materii utworzyła się Mgławica Hantle. Pozostałością macierzystej gwiazdy mgławicy jest położony centralnie biały karzeł


Drugi obiekt to Mgławica NGC 6960 znana również jako Mgławica Miotła Wiedźmy , Mgławica Welon Zachodni , są to pozostałości po wybuchu supernowej, które miało miejsce 5-8 tys. lat temu . Miotła jest zachodnią częścią pozostałości po supernowej określanej jako Pętla Łabędzia .
O ile na poprzednie zdjęcie wystarczyło 20 min łącznego naświetlania , to przy tym zdjęciu potrzebowałem juz 1,5 h , a i tak chciałoby się więcej by wyłowić detale .


pozdrawiam
Andrzej

--

Post zmieniony (17-08-17 16:51)

 
06-12-19 21:41  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pora odkopać swój wątek , bo wiele się pozmieniało od ostatnich moich wpisów . Najważniejsza zmiana to detektor , czyli wreszcie doczekałem się odpowiedniej kamery astro . Najważniejsze zalety takiej kamery to chłodzenie matrycy o -50 st względem otoczenia , i drugą zaletą jest matryca mono , która jest bardziej czuła niż kolorowa . Kilka bezchmurnych nocy , kilka godzin naświetlania jednego obiektu i efekty widać poniżej
1 Mgławica Kijanki IC 410

2 Mgławica Koński Łeb i Płomień

3 Mgławica Trąba Słonia

4 Wielka Mgławica w Orionie ( środek mgławicy przepalony , mam nadzieję że kiedyś się nauczę lepiej obrabiać zdjęcia )

i dla porównania w kolorze ze starej kamery , i w cukierkowych kolorach


pozdrawiam
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-12-19 18:11  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Panda   

Efektowne.
Nie znam się na tym za bardzo, ale mam kolegę obracającego się w takim środowisku i dzięki jego uprzejmości byłem w 2017 r. na astrozlocie w Stężnicy. Miałem okazję pooglądać niebo przez chyba niezły sprzęt. Naprawdę warto. Podziwiam, bo całą noc ludzie siedzą, nieważne jaka temperatura, byle by niebo czyste było ;)

 
07-12-19 19:51  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Andreas, cwaniaczku, a skąd Ty wiesz, co jest na jakiej fotce :-) ???

 
08-12-19 09:48  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panda , ciemne niebo to coś czego nam brakuje .Miejsc w których można podziwiać nocne niebo coraz mniej , a szkoda . Cz-b zdjęcia są robione z użyciem filtra który wycina większość pasma światła emitowanego przez lampy uliczne . Dlatego teraz zdjęcia mogę robić z centrum miasta stojąc pod latarnią ( i proszę bez podtekstów ) .
Akra , myślisz od drugiej strony :) pierwsze wybieram obiekt a potem go fotografuję . W dobie komputeryzacji to bardzo proste :) , odpowiedni program jedno kliknięcie , i teleskop patrzy tam gdzie chcę .

Kiedyś trzeba było znać niebo , gwiazdozbiory , teraz wystarczy program . Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda niebo nad nim , polecam program Stellarium .

Andrzej

--

Post zmieniony (08-12-19 16:46)

 
09-12-19 09:15  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękne te zdjęcia.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-12-19 21:32  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jeszcze dwa zdjęcia , ten sam obiekt - Mgławica Bańka NGC 7635.



--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-12-19 07:01  Odp: Moja zabawa z astrofotografią
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Andrzejku - coś mi te zdjęcia nie robią :(

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024