KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-15 13:58  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Widzę że kilka osób przeczytało wątek ale tylko dwie się odezwały odnośnie wsparcia. No czekamy dalej ale mam jeszcze prośbę inną nie chodzi mi jedynie o przekazywanie modeli, ale w związku z tym że nie jestem jakimś tam wielkim modelarzem i że dopiero od niedawna okurzyłem wraz z synem na nowo jakieś sklejanki (sklejony jeden model, a drugi na warsztacie) to mam kilka próśb innej maści, a mianowicie:

1. Ponieważ mam zamiar zrobić fajną Smile modelarnię i spróbuję na jej urządzenie pozyskać trochę grosza od różnych instytucji przede wszystkim jakieś środki unijne to potrzebuję Waszego doświadczenia co powinno się znaleźć w takiej naprawdę fajnej modelarni. Początkowo będziemy sklejali plastiki i kartony ale chciałbym również jak już pisałem coś więcej czyli na pewno będą potrzebne jakieś piłki, pilniki, imadełka aerografy i inne bajery na których nie bardzo się znam. Tak więc zwracam się do Was o pomoc w skompletowaniu naprawdę wszystkiego co jest potrzebne dla nowo tworzonej fajnej modelarni w której nawet Wy mielibyście się ochotę spotkać i podyskutować i mieć możliwość sobie coś zrobić. Np z tego co się orientuję to fajnie jest do modelu z kartonu włożyć jakiś silniczek, żeby się śmigiełko kręciło bez palca ;) to może przydałaby się jakaś lutownica lub coś jeszcze z warsztatu elektrycznego. No a kółeczka i śmigiełka zrobione na jakiejś tokarce do drewienka to już mega wypasik no nie? tak więc piszcie i fantazjujcie co by tu się przydało. Potrzebne to jest również do wniosku o ewentualne wsparcie bo trzeba wiedzieć co się chce i z ile Smile Tak więc do dzieła Koledzy Modelarze.

2. Ponieważ jak już pisałem sam osobiście nie posiadam za wiele modeli bo cały jeden to mam pytanie czy byłby ktoś chętny udostępnić jakieś modele na wystawę załóżmy że na jakiś tydzień może dwa, tak żeby trochę pokazać ludziom jakie to cuda będą robili w tym naszym klubiku. Wiem że będzie ciężko bo to trzeba przywieźć lub przesłać, ale może ktoś ma coś sklejonego na co już brakuje miejsca ;) i chętnie by to przesłał żeby na chwilę w domu posprzątać albo jakiś mały remont przeprowadzić Smile No a tak na poważnie może tu gdzieś z okolic Brzozowa, Krosna, Sanoka może i Rzeszowa ktoś byłby chętny do pochwalenia się swoim dorobkiem. Chyba najlepiej byłoby bardzo różnorodnie coś wystawić się znaczy wszystkiego po troszkę.

3. Często przy składaniu wniosków o dofinansowanie często jednym z czynników przyznania funduszy jest jakaś impreza masowa ;) czyli np konkursik. Wtedy też będą jakieś miejsca a za miejsca i NAGRODY Smile tak więc chciałbym również i tu Was prosię o pomoc, żebyście pomogli mi w zaplanowaniu tych nagród to jedno a po drugie jeszcze w ustaleniu kategorii, programu no i przede wszystkim potrzebny będzie jakiś sędzia czy komisja konkursowa czy byłby ktoś chętny do wzięcia udziału w czymś takim. Myślę że jeśli o Kartonową Kolej to główny sędzia już został wybrany Smile czyli jeszcze kilka miejsc do obsadzenia zostało ;). Myślę że jakiś mały poczęstunek na imprezie też się uda zorganizować no w końcu w szkole jest fajna stołówka to coś wrzucą na ruszt.

4. Chciałbym ale to już troszkę strefa marzeń w ramach modelarni wykonać również jakieś modele RC i to też chciałbym ująć we wniosku o dofinansowanie i zakupić może jakieś dwa lub trzy modele poradźcie co by było ciekawym modelem, jaki silnik jakie sterowanie czy coś jeszcze. W okolicy jest lotnisko wprawdzie prywatne ale Właściciel jest pasjonatem i zrobił replikę samolotu z okresu I-szej Wojny Światowej w którym wylądował na drzewie ale już coś poprawiał i niby w już jest oki. To można by było myślę że u niego polatać czasem a to już jest wielka sprawa.

Na razie to wszystko na pewno będę się jeszcze odzywał a teraz proszę ponownie o pomoc w powyższych sprawach z góry serdecznie dziękuję.
Jak tak się to wszystko zsumuje to wyjdzie ładna sumka.

Pozdrawiam Wszystkich
Marcin

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 "Modelarnia w Przysietnicy" - nie ma co kombinować :)  nowe
chudzma 11700 29-07-15 13:58
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
chudzma 507 29-07-15 13:58
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
OSTOJA 306 29-07-15 17:00
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
chudzma 336 30-07-15 11:33
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
Petrov 353 30-07-15 11:42
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
chudzma 376 30-07-15 13:41
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
Petrov 328 30-07-15 21:02
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
chudzma 332 31-07-15 12:36
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
puchacz 351 02-08-15 10:46
 Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni  nowe
chudzma 327 02-08-15 21:12

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024