KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-08-15 21:51  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli uda Ci się zdobyć fundusze z zewnątrz to pomyśl nad zakupem starszych wydań Małego Modelarza. Bezpośrednio w LOK'u numery archiwalne można kupić za śrubki. Nie zaszkodzi też odezwać się prywatnie do wydawnictw oferujących modele dla początkujących i troszkę ponegocjować. Możesz zawsze też napisać do przedstawiciela Olfy, przedstawić sytuację i zapytać czy mogli by dla Was przygotować jaką ofertę? Sponsorów do chemii (kleje, capon, lakiery) warto poszukać wśród lokalnych przedsiębiorców a jak Wam się przyda tektura "piwna" to mam jej dość na składzie by się z Wami podzielić. Jedyny warunek to odbiór w Poznaniu
No i co więcej?
Powodzenia życzę!

--
GG 6801515

 
04-08-15 12:55  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dzięki za poradę będziemy brali to również pod uwagę.

Pozdrawiam
Marcin

 
05-09-15 22:14  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Witam ponownie Wszystkich Modelarzy,

na wstępie pragnę bardzo podziękować Panu Viking_BB za przesłanie dla naszej modelarni kilku modeli kartonowej koleji. Jest to wielka rzecz dla nas maluczkich przy tworzeniu naszej nowej modelarni. A co po za tym, a no mianowicie tak jak już pisałem przygotowujemy się do startu we wrześniu ruszamy taki przynajmniej jest plan w drugiej połowie września a wspna data to 18.09.2015r. tak więc za dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu planuję zacząć rozwieszać jakąś informację o tworzonej modelarni z terminem muszę tylko zrobić jakiś plakacik. Dla tego mojego plakatu być może będę musiał :) wykorzystać jakieś fotki z forum wykonanych przez jego użytkowników pięknych modeli żeby coś pooglądali na plakatach bo z tymi moimi sklejonymi trzema modelikami mógłbym tylko odstraszyć :) .
A tak po za tym to dzięki Pana Viking_BB mamy kilka modeli pociągów dzięki uprzejmości mojego kolegi tu na miejscu mamy pare modeli wydrukowanych samochodzików i samolocików. Z tymi naszymi wydrukami to niewiem jak będzie bo kupiłem papier POL JET Laser Color 200g i niewiem czy nieprzesadziłem z gramaturą ale się zobaczy może nie będzie tak źle. Tak więc coś tam na sam początek mamy jeszcze tylko dokupić klej nożyczki trochę tektury i po małemu na odwagę ;) jakoś ruszymy. Zaczynamy w klasie lekcyjnej, w spólnie z Dyrektorem szkoły ustaliliśmy że będzie to klasa informatyczna, bo po pierwsze ma dobrą lokalizację w szkole tj. blisko wejście, szatnia na jakieś kurtki (a to do zimy idzie), WC no i jeżeli by rodzice nie chcieli uczestniczyć w zajęciach to będą mieli również gdzie usiąść bo jest stołówka obok. po drugie to za tą klasę odpowiada Dyrektor (tu uczy) i poprosu nie będę się obawiał aż tak o jakieś kwiatki :) bo kto to wie co dzieciakom do głowy przyjdzie ;) . A po trzecie to blisko jest WC tak wiem że pisałem, ale jak będzie mnie trema zrzerać to żebym zdążył do tego WCeta a nie się o..... przy wszystkich. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie :) . Dodatkowo będzie również możliwość pokazania paru rzeczy na dużym ekrania przez rzutnik to też może mieć fajny odbiór u młodzieży.

Chciałbym żeby zebrała się jakaś grupka (fajna) i żebyćmy już w październiku ruszyli na wspólną wyprawę do Rzeszowa na konkurs modelarski. oczywiście nie jako uczestnicy ale żeby dzieciaki coś zobaczyły że można coś tak wspaniałego stworzyć. Później jest konkurs w Sanoku, a to jest już w styczniu (tak przynajmniej do tej pory było bodajże) to tu już może ktoś się znajdzie i wystartuje. No zobaczymy.

Jak pisałem zaczynamy w klasie lekcyjnej, jednakże docelowo planujemy utworzyć pomieszczenie modelarni na części strychu szkoły. Na dzień dzisiejszy mamy już troszką materiałów do zabudowy poddasza tak więc niejest najgorzej. Poziadamy praktycznie komplet wełny mineralnej, płyt kartonowo - gipsowych, potrzebne drzwi, wkręty i profile (no tu może być nie wszystko). Mamy też przyobiecane trochę elektryki że nam to ktoś zrobi. Brakuje niestety nam okien dachowych żeby doświetlić to nasze pomieszczenie ale będzie się tu przebywało kilka godzin to może nie będzie aż tak żle. Tak wię coś się dzieję dlatego też chciałbym wszystkim darczyńcom, którzy się przyczynili i przyczyniają jak również jeszcze przyczynią już dziś podziękować. Dzięki Wam jest szansa uczynić naprawdę coś wielkiego i tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach. O wszystkich ruchach postaram się w miarę możliwości na bierząco informować.

Pozdrawiam Wszystkich i ponawiam swoje prośby
MArcin Chudzikiewicz

 
05-09-15 22:30  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

No i się przypominam ;)

Panie Petrov znajdzie się coś do naszej modelarni i zarazem wystawy, ruszamy w połowie września.

Pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
05-09-15 22:33  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   


Panie Jaroslav,

może udło byś coś podesłać tej tektury piwnej dla nas :)

Pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
06-09-15 22:14  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Oczywiście! Znajdę ze trzy - cztery modele, które z chęcią udostępnię. Nie są pierwszych lotów, no ale jako wystawa do modelarni powinny się nadać :) Tylko nie wiem jak to logistycznie rozwiązać...

--
54323031

 
07-09-15 02:53  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marcinie, jak już Ci wspomniałem mogę Ci tekturki "piwnej" przekazać spory zapas ale jednak warunek pozostaje warunkiem z prostej przyczyny, nie mam czasu ani funduszy w rezerwie na tyle by Ci paczkę zorganizować. Jak byś znalazł wśród znajomych kogoś, co by robił kurs zez Poznania w Twoje strony to przesyłkę chętnie nadam. Niestety kompleksowo wymieniam meble w mieszkaniu " z polecenia wyższej instancji" więc nawet na 4-pak chleba mnie nie stać obecnie :( a gdzie tu jeszcze paczki wysyłać....

--
GG 6801515

 
07-09-15 09:20  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Panie Petrov może nadał by Pan paczkę karton i wyłożył go jakimiś gazetami tak żeby modele się nie przesuwały. Ja koszty przesyłki pokryję. Mogę przesłać pieniądze na konto lub zapłacić przy odbiorze u kuriera z pocztexu lub innej firmy.

Jeżeli chodzi o tekturkę to również pokryję koszty przesyłki proszę tylko podać dane na maila. No można kupić tekturę na allegro ostatecznie tak zrobię ale jeżeli można przekazać jakąś konkretną ilosć to wolę zapłacić za przesyłkę. Ponadto w poznaniu to nie znajdę znajomych niestety :) no jest parę kilometrów od Brzozowa na Podkarpaciu.

Oczywiście jeżeli ktoś ma coś na zbyciu chętnie przyjmiemy :) a przesyłkę pokryje oczywiście środki mam również mocno ograniczone to prosił bym przesyłki realizować nie paletowe po 150 zł za przesyłkę ;) tylko jakieś bardziej normalne może coś się znajdzie na poczcie lub w jakiejś firmie kurierskiej tańszego :).

No nic dziękuję za wszystko i pozdrawiam
Marcin Chudzikiewicz

 
07-09-15 23:10  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W wolnej chwili (choć będzie z tym ciężko) poszukam opcji firmy kurierskiej jakiejś dostępnej u mnie i coś postaram się wymyślić!

--
54323031

 
08-09-15 11:34  Odp: Prośba w pomocy utworzenia modelarni
chudzma   

Dziękuję i Pozdrawiam

Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024