KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 36 z 46Strony:  <=  <-  34  35  36  37  38  ->  => 
08-08-17 06:22  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

KAŻDY mógł zobaczyć żaglowce od strony lądu i wody, bo pomiędzy nabrzeżami przy których stały znajduje się wyspa Grodzka na której jest marina, i na którą prowadzi piękny, wyłożony drewnem most. I właśnie z wyspy był doskonały widok od strony wody. Ale fotki z kajaka rzeczywiście synowi wyszły :-)

Dziś żaglowce odpływają i pewnie wrócą za trzy lata. Miejsce shiploversów zajmą miłośnicy fajerwerkowych koncertów - ogląda je około dwustu tysięcy,. w tym wielu Niemców i turystów z zewnątrz, którzy specjalnie po to do nas przyjeżdżają. Ognie są odpalane właśnie z wyspy. Piątek: dwa razy po 20 minut i niedziela dwa razy po 20 minut plus jeden pokaz ekstra. Dwadzieścia minut NON-STOP z fantastyczną muzyką - to jest to!

 
08-08-17 09:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Właśnie w tej chwili kolega z pokoju wyprowadza jako pilot omański „Shabab Oman II”. Mówię mu że nie popije sobie, a on na to, że będzie uważał żeby go nie nawrócono na islam ;-)

 
31-08-17 08:25  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ej, Wy tam ,, dinożarły ,, !! Czy w Waszych miescinach ćma bykszpanowa również sieje takie spustoszenie, jak u krakowskich centusiów ? Nawet na Wawelu mają problemy.
Nawet u mnie na działce, w odleglości 10 km od granicy miasta również się dobiera.
Ot, jakiś importer przywlókł to świństwo do Polski, bez żadnej kwarantanny itd.
I pomyśleć, że ze święconkami będziemy chodzić bez bukszpanu, to tak, jak byc w Rzymie i papieża nie widzieć.... koniec świata.

Post zmieniony (31-08-17 08:42)

 
31-08-17 09:01  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

O czymś takim dowiedziałem się właśnie od Ciebie i zaraz zajrzałem do internetu co to takiego - koszmar. W mojej mieścinie nie widziałem ale ja mało chodzę po mieście. :-)
https://www.google.pl/search?q=%C4%87ma+bukszpanowa&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwienpLu8YDWAhVHUBQKHU92C34Q_AUICigB&biw=1352&bih=579#imgrc=GI7G-_a9v62WZM:

Cydalima perspectalis to rodzaj motyla (ćmy) która na bukszpanach siada tylko po to by złożyć na nich swoje jaja. Jaja są małe, jasnożółte i bardzo liczne. Są trudne do zauważenia, gdyż składane są wewnątrz krzewu, na spodniej części liścia. Prawie niewidoczne są również małe larwy.

Największe szkody wyrządzają gąsienice, które żywią się liśćmi. Mogą zjadać nawet częściowo zdrewniałe części roślin.

Gąsienice żerują także na innych gatunkach zimozielonych, tj. ostrokrzewy, irgi czy laurowiśnie. Nawet jeśli uszkodzą jedynie fragment liści to zwykle i tak osłabiona roślina umiera.

Pułapka na ćmę bukszpanową.
https://tedan.pl/deltastop-cdp-pu-apka-na-perspectalis-cydalima-szkodnik-bukszpanu.html

--

Post zmieniony (31-08-17 12:19)

 
31-08-17 09:25  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Póki co, w Szczecinie pies z kulawą nogą o niej słyszał. A mam piękny żywopłotek bukszpanowy wzdłuż garażu...

 
31-08-17 09:47  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A nie! W Szczecinie prawie wszystkie wiatry wieją z zachodu - nie wiem dlaczego. Gdy chcę np. zobaczyć czy będzie słońce czy deszcz to idę na piętro (a dodatkowo mieszkam na wzgórzu) i patrzę na niebo nad Niemcami (bardzo blisko, widzę nawet poszczególne łopaty ichnich wiatraków). I wiem, że chmury lub słońce pojawią się nad moim domem w ciągu godziny-dwóch, maksymalnie trzech.
Wiatr z południa? Nie znam takowego :-)

Post zmieniony (31-08-17 09:55)

 
31-08-17 11:56  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kiedy na ,, kablówce ,, oglądam programy z lotnisk w Australii i porównam to do naszych służb odpowiedzialnych za sprowadzanie do Polski tego świństwa, to nasze słuzby są warte kłębek kłaków. Podobnie, jak w Australii sprawa się ma w Nowej Zelandii.
W ubiegłym roku w Krakowie również był przypadek, że w kiści bananów był jakiś robal, który kogoś tam mocno ,, przywitał ,, że osoba ta miała problemy zdrowotne / nie pamietam dokładnie, jak tam było /
Kiedy jestem w markiecie i obserwuję, jak ludzie wybierają banany, to zaoważyłem, że nikt nie zagląda, czy w kiściu nie ma jakiejś niespodzianki.

 
31-08-17 14:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A w temacie ciem (?) "Tygrysia Ćma" piękną jest ! :-)

 
31-08-17 15:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ćma to pani, a jak się będzie mówiło na męża pani ćmy ??

 
31-08-17 19:59  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ćma (samiec).
Ćma ciem uczyniła ćme. :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 36 z 46Strony:  <=  <-  34  35  36  37  38  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024