KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-09-16 17:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pomysł przedni !
Ja jednakowoż preferuję "baseny" naturalne. Piękna słoneczna pogoda zachęca do codziennych wypraw rowerowych na plażę na granicy Sopotu i Gdyni.
Na płyciznach woda nagrzana i jakże wspaniałe jest pływanie w towarzystwie liliowych modrych chełbi bałtyckich.
Uważaj ! - słyszę jak matka krzyczy do brzdąca- bo meduza parzy ! :-)

 
30-09-16 21:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeden dzień a właściwie kilka godzin z życia dinozaura...
Nim nastanie szaruga jesienna i "szyby zapłaczą deszczem" korzystając ze słoneczka podwijam nogawkę, wskakuję na bicykl i w drogę.
Ruszam z Brodwina osiedla na wysokości Sopot - Kamienny Potok położonego wśród Lasów Oliwskich ("my" mówimy Lasy Sopockie).
Moja stała trasa to "wahadło" w granicach administracyjnych miasta, łatwa i przyjemna.

Wzdłuż plaży jadę więc sobie ścieżką w Parku Północnym ściśle przestrzegając przepisów by mnie rowerowi policjanci nie przyuważyli (coś ich ostatnio nie widać).

i dojeżdżam do potoku Swelina, jednego z nielicznych jeszcze nie zabetonowanych.
Dawniej zwany był potokiem Granicznym - tutaj przebiegała granica między Wolnym Miastem Gdańsk a RP.

Obok stała sobie kiedyś dawno, dawno temu altanka wybudowana dla upamiętnienia drugiego burmistrza Sopotu - Johanna Kolatha zwana "Świątynią Dobrego Burmistrza".
Ostała się tylko jej betonowa podstawa.

i jestem już przy wejściu na pierwszą lub jak kto woli ostatnią gdyńską plażę.

Na lewo mamy widok na molo i orłowski klif,

a na prawo ujście Sweliny i majaczące w oddali sopockie molo

Schodami do góry trzeba taszczyć rower by znaleźć się na wysokim klifowym brzegu

i można jechać dalej.

Do lat 60-tych XX w. na wzgórzu stał szereg (10 lub 12 ?) wież nabieżnikowych z figurami geometrycznymi na wierzchołkach. Służyły do dewiacji kompasów U-bootów budowanych w Gdańsku. Po konstrukcjach zostały tylko resztki betonowych podstaw.

Wracam tą samą trasą i dojeżdżam do Placu Mancowego w parku gdzie dawni sopoccy rybacy suszyli sieci.

Są ławeczki pora więc na krótki odpoczynek.
Do zobaczenia na trasie drugiego etapu.

Post zmieniony (30-09-16 21:29)

 
01-10-16 10:34  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Z przyjemnością pooglądałem i poczytałem. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-10-16 11:37  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jedziemy więc dalej...
Po drodze mijają mnie na swych wspaniałych maszynach opięci w stroje sportowe, błyszczący opalizującymi goglami i oplątani przewodami samograjów z tabletami na rękach szaleńcy pędzący " co koń wskoczy". Gdzie oni tak się spieszą, tego nie wiem.
Dojeżdżam do skweru Mola (rower należy przeprowadzić) gdzie jest fontanna.

W czterech rogach (ale tylko na trzech) są figurki amorków.
Często można usłyszeć - "Ooo! Ukradli !"
Ostatni cokół zawsze był pusty.
Należy je obejrzeć w odpowiedniej kolejności

i już wiadomo... para jest w alkowie !
Mamy też "Żabkę" źródełko solankowej wody (podobno doskonała do zalewy ogórków)

Nie ma już wróżących Cyganek (sorry - Romek) jest za to pani "tarocistka" zawsze w tym samym miejscu ze swoim pieskiem.

Kilkanaście metrów dalej są zabytkowe, drewniane zabudowania Łazienek Południowych - obecnie chiński hotelik z mnóstwem pamiątek "z nad morza" .
Pysznią się "wspaniałe" żaglowce, tropikalne "bałtyckie" muszle, przeróżne "kurzostojady" i cała masa innych dupereli.

Ścieżka prowadzi nas do granicy Sopotu z Jelitkowem

a po drodze mijam plac gdzie był jeden z pierwszych Non-Stopów, tam jeszcze nie "Czerwone Gitary" a "Pięciolinie" śpiewały o pewnym małym strachliwym misiu i piesku co w pysku gazetę niósł.

Czuć już wędzonymi rybami bo zbliżam się do przystani ostatnich sopockich rybaków łodziowych,

Aż dziw bierze, że jest tam ciągle używany ręczny kabestan do wyciągania łodzi na brzeg

Za przystanią dojeżdżam do tabliczki z nazwą "ul. Jelitkowska" i zaczynam jazdę powrotną tą samą trasą a w domu kąpiółka i zielona herbatka !

 
01-10-16 12:20  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No pięknie, łodzie rybackie wyciągnięte za pomocą stareńkiego kabestanu. Zastanawiam się jak je spuścić z powrotem na wodę?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-10-16 13:32  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A wiesz Jarek to ciekawe. Przyznam się, ze nawet o tym nie pomyślałem. Prócz tego "antyku" są tam jeszcze z trzy wyciągarki z silnikami. Łodzie wyciągane są kilka metrów od brzegu (vide fot.) a na okres zimowych sztormów dalej - po chodniku.
Jak tam znów podjadę to się popytam.

 
01-10-16 17:54  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Część tych zdjęć miłe chwile mi przypomina :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-10-16 11:06  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - zdjęcie (lata 60-te XX w.) wygrzebałem w sieci i jest to wspomniany przez Ciebie teren motocrossowy. Wydaje mi się, że wczasy wagonowe PKP były umiejscowione za wzgórzem widocznym z lewej strony.
Odnośnie Non-Stopu - lokalizacja:
1961 -1962 - w budynku BWA (Biuro Wystaw Artystycznych) - przy Molo
1962 - 1967 - przy plaży
1968 - 1981 - stacja Sopot Wyścigi (z brezentowym dachem)

 
02-10-16 11:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ciekawe, a szczególnie ładne jest "łedne kłele" w skansenie ! "My" mamy w kaszubskim we Wdzydzach natomiast "wietrne kłele" !

 
03-10-16 15:47  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

DIABEŁ MIĘDZY ANIOŁAMI

- Ooo, tutaj, w tym miejscu, mocno dociśnij !
Cisnę więc palcem z całych sił skrzyżowane dwie listewki a Tata oplątuje je szpagatem.
- No, teraz będzie dobrze ! – mówi podnosząc je w górę.
Budujemy a właściwie to tylko Tata, latawiec.
- Janek ! – woła Mama z kuchni – choć pokręć trochę mielone bo ręka mnie już boli !
Na dźwięk jej głosu Diana nasza znajda podnosi łeb i macha ogonem.
- Nieee, na spacerek teraz nie pójdziemy – Tata głaszcze ją po głowie.
Patrzę jak z sitka maszynki wiją się mięsne robaczki, chybocze się stary stół a Tata kręci zawzięcie.
- Już wystarczy Janek !
Tata zapala papierosa w siwym kłębie dymu znika jego twarz, Diana położyła głowę na kolanie a ja drapię ją za uchem.
Kończy się wrzesień i po raz pierwszy poszedłem do szkoły.
Granatowy mundurek z białym kołnierzykiem, czapka z czarnym lakierowanym daszkiem i brązowy tornister - w takim stroju prezentowałem się „całkiem okazale” jak określiła to Mama.
Po letnich tłumach na Rokosiaka zostały już tylko wspomnienia, plaże opustoszały, pękają kasztany a po parkowych alejkach tańczą gnane wiatrem liście i strzępy gazet.
Któregoś dnia Tata spytał mnie – Synu, a może zrobimy latawiec ? Co ty na to ?
Ach, taki mieć latawiec, który poszybuje hen, wysoko między chmury, to sama frajda !
- Hura ! Latawiec ! Tato a kiedy będziemy go robić ?
Nazajutrz, gdy wrócił z pracy miał już ze sobą listewki i szpagat a ja w „papierniaku” kupiłem kolorowe bibułki.
- Tato, a dzisiaj skończysz ?
- Jutro, jutro dokończymy.
Latawiec już zrobiony. Kokardy z kolorowych bibułek pysznią się na długim ogonie a na pokryciu Tata wymalował gębę jakiegoś straszydła z czerwonym jęzorem.
- Puknij się czoło ! Co to za diabeł ?! – skomentowała Mama ów malunek.
- Aaa, masz rację, bo to jest diabeł ! A niech sobie czort polata między aniołami, he, he - śmieje się Tata.
W niedzielę usłyszałem – Synu, dzisiaj mamy „lotną” pogodę – idziemy !
Mama zrobiła nam kanapki, herbata jest w termosie – ja niosę chlebak z naszym prowiantem a Tata latawiec.
Za opasłymi zbiornikami gazu na krańcach Sopotu schodzimy z pagórków porośniętych powykrzywianymi sosnami na plażę.
- Trzymaj, trzymaj, pod wiatr, lekko przechyl ! – krzyczy Tata i już po chwili latawiec zrywa się do lotu.
Szybko pnie się w górę, linka naprężona i a on kreśli koła daleko gdzieś na niebie.
- No jak ? Podoba się ?!

Wspomnienie tego dnia, gdy po raz pierwszy mój latawiec szybował w przestworza odżyło we mnie gdy w tym roku wraz z wnukiem i rodziną byłem na spacerze w tamtych okolicach.

Też zrobię mu wspaniały latawiec.
Latawiec z namalowanym diabłem, taki sam jak ten mój z dawnych lat i diabeł poleci hen wysoko na spotkanie z aniołami.

Post zmieniony (03-10-16 15:48)

 
03-10-16 18:42  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jesień to najlepsza pora na latawce, wieje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-10-16 19:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Albo na drachy :) po naszymu w pyrlandii :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-10-16 19:34  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, "drachy" - nie wiedziałem. Pewnie a raczej na pewno z języka niemieckiego - Drachen - smok i latawiec.

 
03-10-16 21:29  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W odróżnieniu od Ciebie moi Rodzice zawsze mieli dla mnie czas. Ojciec wiele różnych "bzdur" poczynił - nie tylko latawiec ale sam zrobił dla mnie sanki, różne drewniane pistolety na groch, chodziliśmy razem na długie wędrówki itp.itd. i takim Go pamiętam.

 
04-10-16 09:28  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiGu Drogi, zrobiłeś spory zawód swoją nieobecnością na Paprykarzu !! Co prawda Winek
wystawił Ci stosowne usprawiedliwienie, ale.... gdzie Twoje piękne modele, a co najważniejsze
Twoja Osoba w oryginale ??? Dla wyrównania zaległości na następnego Paprykarza
winny jesteś ekspozycji przynajmniej 17 modeli i osobistego stawienia się w piątek przed
południem ! Howg'h !!! Tako rzecze "Zaratustra " !!!
Zdrowie musi Ci dopisać i dobry humor też ! Już się zabieraj za coś z tematyki "Wojna Zimowa i Front Wschodni " !!

Pozdrawiam ze słonecznego teraz Szczecina ! THEO

 
04-10-16 14:57  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W arcyciekawej książce " Kurort w cieniu PRL-u Sopot 1945-1989" (W.Fułek, R.Stinzing-Wojnarowski" jest kalendarium wybranych informacji z gazet w w/w okresie.
W temacie "Non-Stopu":

 
04-10-16 18:32  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, przykryłeś mój list do ZbiGa, mam nadzieję,że przeczyta moje dysertacje..

Pytanie, do Ciebie, przeczytałem w tych wycinkach, że Krzysztof Klenczon
już w 1961 roku był w zespole Trzy Korony, czyli po odejściu od Czerwonych Gitar wrócił
do starego zespołu/ starej nazwy zespołu / ?? /.

Zaraz posłucham mojego ulubionego kawałka z twórczości Krzysztofa Klenczona :
" Port to jest poezja rumu i koniaku....... "

 
04-10-16 20:26  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Po pierwsze primo - niczego nie "przykryłem" wszak mój wpis jest oddzielnym ! :-)
Po drugie primo - info. o występie Klenczona z "Trzema Koronami" datowane jest na 20.VI.1971 r. (poniżej w innym newsie jest podany rok)
Odszedł z "Czerwonych Gitar" w styczniu 1971 r. i założył ten zespół.
Po trzecie primo - to też mój ulubiony kawałek.
Pozdrawiam
PS - jutro ma być 9 w skali Beauforta.
A dzisiaj też dawało - "ździebko" odczuły to dolne pomosty sopockiego mola.

Post zmieniony (04-10-16 20:27)

 
05-10-16 09:23  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zdj. z 4 października - dzisiaj wieje jeszcze mocniej.

 
06-10-16 15:24  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kilka fotek z mojej kolekcji. Zachwyca doskonała jakość i artystyczne ujęcia - szczególnie zdjęć z morzem.
Na pierwszym zdjęciu (jak sądzę) autor zdjęć z matką.

i z podpisem

 
06-10-16 23:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W radiu dzisiaj nadawali, że molo zniszczone. Naprawdę ?
Bardzo lubię takie stare zdjęcia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-10-16 13:15  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znane jest - ale dlaczego od razu "pismaki" i "hieny" ? O ile wiem, to zawsze co roku takie "newsy" się pojawiały. Jak pisze się o zniszczeniach na skutek pożarów, powodzi itp. tak i pisze się o sopockim molu jakby nie było znanym nie nie tylko na Wybrzeżu.
A dla Macieja i nie tylko jeszcze kilka starych fotek.
Korty tenisowe i plac Mancowy w Sopocie za cesarza Wilusia i z późniejszego okresu (Republika Weimarska) statki kompanii "Seedienst Ostpreussen"



1. "Hanseastadt Danzig"
2. "Preussen"
3. "Tannenberg"

Post zmieniony (07-10-16 13:18)

 
08-10-16 15:22  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Stary Gdańsk - Motława

 
08-10-16 16:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W ubiegłym tysiącleciu sklejałem z MM żuraw. Pamiętam, że ojciec przyniósł mi jakiś biały klej, który klejem był tylko z nazwy, bo nie chciał ,,chwytać" a jak już ,,chwycił" to po paru tygodniach model dokonał ,,samorozklejenia" :) i się rozleciał.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-10-16 16:11  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

...i to jest piękne, że "My" dinozaury możemy powiedzieć - "W ubiegłym tysiącleciu" ! :-)

 
08-10-16 17:43  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A po co te smęty, ZbiG - więcej humoru i kpiarskiego podejścia do samego siebie życzę !
Widzę po Twoich różnych wpisach, że miast cieszyć się z przysłowiowej połowy szklanki wody narzekasz, ze jest jej tak mało. :-))

 
09-10-16 13:20  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero teraz przeczytałem ostatnie wpisy i z lekka zeźliłem się na pogardliwy ton ZbiGA wobec dziennikarzy. Molo rzeczywiście zostało mocno uszkodzone, więc dlaczego piszesz bzdury o "podgrzewających temat pismakach i hienach"? Jakie podgrzewanie tematu? Napisali o uszkodzeniu i opublikowali zdjęcia, bo ich praca polega na informowaniu.

DLACZEGO ZATEM WYZYWASZ ICH ZA TO OD PISMAKÓW I HIEN, PRZYJACIELU?

Powinieneś uderzyć się za to w piersi i to uderzyć tak silnie, żeby aż mi monitor podskoczył na biurku!

 
10-10-16 00:21  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiGu, skąd w Tobie tyle takiej zaciętości, zapiekłości ??? Dlaczego tak obrażasz ludzi ??
Dziennikarze , tak jak wszyscy ludzie uprawiający różne profesje, są też i różni, lepsi i gorsi,
mamy możliwość ( przynajmniej na razie...) możliwość wyboru : co czytać, co słuchać wreszcie co oglądać. Tak po prostu nie można... I tyle z mojej strony..

Piszę te parę słów, akurat w TVN wspominają Pana Andrzeja Wajdę -zmarł wspaniały
człowiek, odszedł kolejny autorytet, żal....... [*]

 
10-10-16 14:21  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu - wyzywanie ludzi to rzeczywiście ani zaciekłość ani zaciętość. To zwykłe chamstwo, co piszę tu z naprawdę ogromnym żalem.

 
10-10-16 14:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK, to sobie podyskutowaliśmy o "szklance z wodą do połowy".
Kilka wyszperanych fotek z temacie lotniczo-sopockim.

Samoloty Junkers F-13 latające na trasie Hamburg - Zoppot - Revel (Tallinn) w latach 20- tych XX w.

Post zmieniony (10-10-16 14:46)

 
10-10-16 17:35  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Niechaj będzie: chamstwo. Wcale się nie obrażam. I - wcale nie jest mi przykro niestety."

Baardzo przygnębiająca odpowiedź, mój prawie rówieśniku...

 
10-10-16 20:07  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zbyszek - poniżej masz porównanie. Obecnie w tym budynku są kawiarnie - co było drzewiej ? Zapewne też jakieś "gastronomiki".

 
10-10-16 22:55  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak są zmiany, dużo można by o tym pisać (Krzywy Domek, nowy dworzec SOPOT - CENTRUM (?) itd.) Ludziom to się podoba, ja się powstrzymam od komentarzy... :-)

 
11-10-16 09:10  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czyli wszystko płynie, jak mawiał pan Tarej!

 
08-12-16 20:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

 
09-12-16 08:32  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

... a na podwórku każdy chciał być Jankiem, nikt nie chciał być Czereśniakiem

 
09-12-16 08:55  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W podstawówce miałem ksywę "Dianka" (tak wabiła się nasza **** - wilk mieszaniec, która uciekała z domu i przybiegała pod szkołę).
Później po filmie "Krzyżacy" ponieważ nikt nie chciał być Jungingenem (wszak zginął) ja nim zostałem i zwano mnie dość długo "Mistrzem" (jeszcze w ogólniaku).
Po pobycie na "Darze Pomorza" - "Misiek" (nie spałem na hamaku a na podłodze obok statkowego psa "Miśka"). Jeszcze dzisiaj jak spotykam chłopców z tamtych lat to zwracają się do mnie per "Michu" - "Misiek".
A teraz... "Ryniek", "Ricardo" a córka "Daddy".
PS - ha, ha, ha pojawiły się gwiazdeczki po napisałem s...ka (samica psa)

Post zmieniony (09-12-16 08:56)

 
09-12-16 10:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Panowie - to jak sądzę jest zdjęcie nie z Polski. Ot, znalazłem je w sieci i rozśmieszyło mnie okrutnie ! :-)

 
09-12-16 12:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niemniej jednak, ten, który przyszedł do szkoły ze ,,śliwką,, pod okiem, tzn, ze dzień wczesniej była ,, solówa ,, na podwórku i został Czereśniakiem.

 
12-12-16 09:05  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Najlepiej było być Szarikiem. Dawali łakocie.

 
12-12-16 15:05  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Edekyogi 

 

Co do domku z "wolim okiem" w Zoppot.
Wyguglałem taką starą kolorową fotkę:



Post zmieniony (12-12-16 15:05)

 
31-12-16 10:49  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wielce Szanowni i Szacowni Bracia Dinozaury !!! ZDROWIA dobrego , wzroku wyostrzonego, braku drżenia rąk, a przy tym czasu wolnego w nadmiarze - by móc zabrać się za klejenie
wymarzonych modeli w 2017 roku !!!! Pomyślności w życiu !!

Dinozaur THEO

 
31-12-16 11:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przyłączam się do życzeń THEO i szampańskiej zabawy życzę. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-16 12:20  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dziękuję i również życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia. Jak to mawiał mój dziadek ,,zdrowie jest najważniejsze, bo pieniądze, wszy i trypel to rzecz do nabycia" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-12-16 15:06  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja wróciłem ze świątecznych wojaży i wreszcie dzisiaj sobie odpocznę w domowych pieleszach.
Wszystkim Dinozaurom (i sobie !) życzę w Nowym 2017 Roku pogody ducha, uśmiechu na twarzy, zdrówka i pociechy z dinownuków i... dinoprawnuków ?!

 
18-01-17 22:51  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

@Borowy - na "Titanicu" wszyscy byli zdrowi, tylko szczęścia im zabrakło - ergo: wszystkim szczęścia życzę ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
19-01-17 06:59  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wieczne spoczywanie racz mu dać Panie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-01-17 12:14  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niestety taka kolej naszego żywota. Pamiętajmy o Nim to będzie wśród nas.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-01-17 12:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

OSTOJA - piszę to z prawdziwą przykrością, ale niestety trzeba będzie uaktualnić listę Dinozaurów :-(

Ale trzeba także przenieść MARIUSZA, starego i barti (wszyscy rocznik 1962) do grona pełnoprawnych Dinozaurów!

 
19-01-17 14:19  Odp: KARTONOWE DINOZAURY IV
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Osobiście Go nie znałem. Smutna wiadomość.
Niech spoczywa w pokoju !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024