KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 68 z 114Strony:  <=  <-  66  67  68  69  70  ->  => 
11-02-16 13:48  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (13-04-20 05:04)

 
11-02-16 15:04  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z tekstu nie wynika jednoznacznie, że torpedę otrzymał „Galway Castle” a sygnały SOS wysłał towarzyszący mu krążownik pomocniczy "Ebro" stąd moja uwaga.

 
11-02-16 15:13  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (13-04-20 05:04)

 
11-02-16 15:49  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Znacznie korzystniej (czytelniej) by było gdyby padła nazwa statku.

 
11-02-16 15:56  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Kolniak 

 - 3

Mam pytanie do poprzedniej opowieści - czy Drednot odniósł jakieś obrażenia w wyniku przekrojenia ubota?

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
12-02-16 08:14  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kolniak: Historia o tym milczy, ale wątpię żeby skończyło się czymś więcej niż zdrapaniem farby. Popatrz jak wyglądał dziób PASAŻERSKIEJ Queen Mary po przecięciu na pół KRĄŻOWNIKA (choćby i lekkiego) Curacao:


Wprawdzie Queen Mary miała pewnie na dziobie wzmocnienia przeciwlodowe przydatne na zimowy Północnym Atlantyku, ale z pewnością były one słabsze niż podwodne nawet poszycie pancernika – i to jak na owe czasy, superpancernika!

Oczywiście wtedy OP nie mogły się głęboko zanurzać głównie ze względu na jakość stali z której budowano sztywne kadłuby. I jak na taki kadłubek najechała masa 21 tysięcy ton...

Post zmieniony (13-04-20 05:04)

 
12-02-16 08:30  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (13-04-20 05:04)

 
12-02-16 12:17  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Akra - nie chodzi o przyznanie racji boi nie szukam "dziury w całym".
Mam takie "zachwianie" mózgowe, że zarówno teksty jak i filmy, czy też stare rzeczy/zdjęcia etc. - czytam/oglądam, oceniam na wielu płaszczyznach, pod różnymi kątami.
Tak sobie myślę (głośno), że skoro tyle czasu poświęcasz na swoje "Opowieści" gwoli własnej i naszej - czytelników satysfakcji to Twój "produkt" winien lśnić pełnym blaskiem.
Męczy mnie ta odmiana "Olimic". Sądzę że nie jest wskazane spolszczanie obcych nazw własnych tzn. "Olimpik" miast "Olimpic". Jeżeli zachowamy oryginalną pisownię to wskazana jest ich odmiana wg zasad polskiej odmiany wyrazów obcych.
Podałem odmianę "Olimpickiem" ale chyba to nie tak a może "Olimpic'iem" ?
Pozdrawiam
PS - a nie pomyślałeś, że okręty/statki które opisujesz mogą być inspiracją do budowy ich modeli, ha ! ;-)

 
12-02-16 14:07  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wracam do nazwy EUROAFRICA, bo to jest dobry przykład. Przeczytaj na głos: IDĘ DO EUROAFRICI i najpierw się sam z tego głośno zaśmiej, a potem zastanów czy ktokolwiek będzie wiedział dokąd idziesz. Wątpię :-)

Post zmieniony (13-04-20 05:05)

 
12-02-16 14:16  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Wojciech Cięciwa   

A wiesz jak to frajda mieć model,którego ne ma nikt inny ?
Zresztą zawsze można potem taki model pokazać i zainteresować nim jakieś wydawnictwo.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 68 z 114Strony:  <=  <-  66  67  68  69  70  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024