KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 48 z 114Strony:  <=  <-  46  47  48  49  50  ->  => 
16-11-15 11:59  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście, że wiedzą ale chodzi o konsekwencję zapisu w treści. Nawet w wypadku Warsaw (Warszawa) tak zapis się stosuje..

 
16-11-15 12:10  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 19:59)

 
16-11-15 12:32  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
pieczarek   

Pozwole sie wtracic do tej dyskusji. Uwazam, ze Autor jest calkowicie konsekwentny, poniewaz przypadek Szczecina, to tylko tlumaczenie nazwy juz istniejacej. Wczesniej Stettin dla Polakow byl Szczecinem, tak samo jat teraz jest nadal Stettinem dla Niemcow. Oslo natomiast jest Oslem dla wszystkich, tak jak wczesniej dla wszystkim bylo Kristiania. Tych przypadkow nie ma co ze soba porownywac. Gdybysmy zamiast Szczelina rozstrzygali przyklad Leningradu, to wtedy zapis "Leningrad (aktualnie St. Petersburg)" mialby sens.
Takie jest moje zdanie na ten temat.

Przy okazji zabierania glosu chcialbym serdecznie pogratulowac 50-kilo odslon!

--
pozdrawiam Kuba

 
16-11-15 14:51  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ja tego nie wymyśliłem .
Chodziło mi konsekwentny tzn. jednorodny zapis, który nie ma nic wspólnego z zaszłościami historycznymi, politycznymi, wiedzą czytelników itp.
PS -
Nazwa obecnie polskiego miasta brzmi Szczecin - a nazwę niemiecką Stettin należy traktować jako historyczną , która wyszła z użycia na terenie Polski.

 
16-11-15 15:31  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 19:59)

 
16-11-15 19:05  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK .Nie ma co dalej marnować atramentu.

 
16-11-15 19:37  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie mówiąc już o szanowaniu opuszków palców, zmęczonych bębnieniem o klawiaturę :-)

W czwartek będzie chyba najdłuższa dotąd opublikowana pojedyncza Opowieść! Hmmm, prawdę mówiąc będzie ona również w stylu "Znacie? Znamy! No to posłuchajcie!" ale pamiętajmy że Opowiadania czytają także - jak sądzę - Czytelnicy nie mający w małym paluszku wszystkiego, co tylko moczyło lub moczy kuper w wodzie :-)

A na fotce: oto mój nigeryjski przyjaciel, którego zaprosiłem do odwiedzenia Polski, moja fenomenalna lepsza (bez wątpienia!) Połowa i ja, czyli Wasz Uniżony Akra :-)


Post zmieniony (16-11-15 19:43)

 
17-11-15 14:05  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 20:00)

 
17-11-15 14:11  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
pieczarek   

W ustawieniach photobucketa jest wybor jakie linki maja sie pojawiac przy zdjeciach. http://support.photobucket.com/hc/en-us/articles/200724324-Linking-and-Embedding-Images

--
pozdrawiam Kuba

 
17-11-15 14:39  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 20:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 48 z 114Strony:  <=  <-  46  47  48  49  50  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024