KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 114Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
27-08-15 10:07  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 16:29)

 
27-08-15 10:26  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"W chwili gdy samoloty nabierały pułapu..." - raczej "wysokości". Pułap to maksymalna wysokość lotu jaką może osiągnąć dany typ samolotu.
„Torpeda lewa dziób!” ?

 
27-08-15 10:35  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 16:29)

 
27-08-15 11:01  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Kolniak 

 - 3

Tylko jedna literówka - czyżbyś chciał nas pozbawić zajęcia? "samolot krążył na „Fanad Head”

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
27-08-15 11:05  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wiem o co "biegało". Też tak sądziłem, że czasu nie było.

 
27-08-15 13:51  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie jest tak źle, znalazłem kolejną :)
"Dwie torpedy przyszły blisko za rufą,..." - myślę, że jednak przEszły :)

a tu brak przecinka przed "że": "(inne źródło podaje że torpedy szły wprost ...."

Mam ponadto pewne sugesie stylistyczne do rozważenia:
1) "Szkolenie w Szkocji trwało niewiele więcej ponad rok." - zbędne "ponad".
2) ".. po chwili schodząc z kolei poniżej nastawionej głębokości." - zbędne "z kolei",
3) "... obserwowany z boku tor torpedy ..." - napisałbym "... obserwowany z boku tor biegu torpedy ..."
4) "...oficer Vincent-Jones zobaczył nos... " - raczej głowicę, niż nos :) Stosowano też termin "głowa bojowa".
Większość zmian ma (w moim odczuciu) na celu "przyspieszenie tempa" narracji. Długie zdania czyta się... długo :) w znaczeniu; mało dynamicznie, a tekst jest pełen szybkiej akcji (i jej zwrotów). Warto, to, myślę, podkreślić i wydobyć te smaczki i dynamizm krótszymi zdaniami, nawet wielokrotnie złożonymi, ale krótszymi ;)

...i na koniec moja dywagacja nie na temat:
"...do eskadry (w Polsce nazywanej dywizjonem)" - błędnie zresztą, bo nijak to się miało do naszych dyonów. Dyon, to dwie eskadry. Poza brzmieniem, to nawet stany liczebne były zbliżone (u nas 10, tam 12 maszyn w pierwszej linii). No, ale publika przyklepała "dywizjon" A. Fiedlera i tak, niestety, zostało nawet w literaturze fachowej, o zgrozo :(

PS. przepraszam, za włażenie w stylistykę, bo wiem, że autor dobierając takie, a nie inne konstrukcje składniowe ma jakiś cel.
Po prostu nie mogę się powstrzymać, gdy czytam o akcji w powietrzu i to jeszcze nad wodą :D
To było przedostatni raz :D

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
27-08-15 14:02  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 16:29)

 
29-08-15 12:25  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2



Post zmieniony (12-04-20 16:30)

 
29-08-15 19:10  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak nie w temacie "Opowieści".
Czy na terenie Gdańska nie działa firma Vectra ? Ja płace 85,-PLN/m-c za kanały TV (ile ich jest to nawet nie wiem - dużo!) i internet (ten szybszy, wolniejszy jest tańszy).

 
30-08-15 10:03  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeszcze raz przepraszam, że doczepiłem się stylu. Po prostu w tym jednym opowiadaniu jakby trochę nie "współgrał" mi z treścią. Każdy ma swój styl (przynajmniej ci którzy z niego korzystają, reszta może o nim nawet nie wiedzieć, że ma ;)) i staram się to uszanować, dlatego zaznaczyłem, że to sugestie. I tylko tyle :) Zresztą, "...not disputandum" czy jakoś tak :)

Czekam cierpliwie na kolejne niesamowite opowieści :D

--

Post zmieniony (30-08-15 10:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 114Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024