KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 114Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-04-15 10:30  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pomyłka z istnieniem miasta jest tylko dowodem na to, że w zasadzie każdą informację trzeba sprawdzić w co najmniej dwóch źródłach - tylko że łatwo wtedy można dojść do tzw. przegięcia.

Nie pamiętam już gdzie, ale naprawdę czytałem o "szczątkowym" istnieniu miasta - jak widać, informację nieprawdziwą. Korekty zrobione, dzięki.

 
27-04-15 11:14  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
pieczarek   

Az z ciekawosci wszedlem na mapy googlowe i rzeczywiscie w tym miejscu na duzym przyblizeniu pojawia sie nazwa Port Chicago, ale wyglada, ze odnosi sie tylko do bazy wojskowej i pomnika. Za to Bay Point wyglada na cos wiecej niz tylko "jednostke osadnicza". Smial bym nawet okreslic to mianem miasteczka. W Wikipedii za to (tak polskiej jak i angielskiej oraz niemieckiej) jest informacja o nieistniejacej juz miejscowosci.

--
pozdrawiam Kuba

 
27-04-15 11:54  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Kolniak 

 - 3

Chyba ten fragment rozwija wątpliwości: "In 1968, all property was bought and buildings demolished by the federal government to form a safety zone around the adjacent Concord Naval Weapons Station loading docks."
Amerykański urząd statystyczny http://www.census.gov w Kaliforni nie zna zasiedlonego miejsca o nazwie Port Chicago ani Chicago Port. To chyba przesądza sprawę ostatecznie.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
27-04-15 12:02  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Znalazłem tę właśnie informację zaraz po wpisie pieczarka. Powtarzam, że moja pomyłka bazowała na mylnej netowej informacji. Miałem pecha trafić akurat na nią :-)

 
27-04-15 12:06  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Na zewnątrz sali sądowej doskonałą robotę [prowadził/wykonał] Thurgood Marshall ".

 
27-04-15 13:10  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Świnta racja, Ryszardzie.

 
27-04-15 13:25  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
mondo   

Hmm,cosik mi świta:),że jeden z odcinków 'JAG' był tej eksplozji poświęcony..

 
27-04-15 13:28  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
pieczarek   

Ano byl, wiki tez cos o tym swieci ;)

--
pozdrawiam Kuba

 
27-04-15 14:05  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

1. Trudno żebym dopiero ja odkrył ten temat :-)

2. Nie oglądam JAG, bo z zasady nie oglądam żadnych seriali, a inne programy telewizyjne też nie za często. Myślałem że to serial fabularny, a nie historyczny?

3. Staram się ograniczać korzystanie z wiki, a już zwłaszcza w języku polskim, bo łatwo może do nich dotrzeć - i zrozumieć! - każdy. Naprawdę można trafić na ciekawe informacje non-wiki, trzeba tylko głęboko kopać w necie, lub szukać u mnie na półce - i tak właśnie robię.
Swoją drogą niby łatwo do takich informacji dotrzeć, ale trzeba jednak najpierw wiedzieć, że przykładowo w jakimś tam Port Chicago była kiedyś jakaś tam eksplozja. Jeśli się o tym nie wie, to przecież nikt przypadkowo nie wpisze w gugla "Port Chicago eksplozja" :-)
Zakładam, że znakomita większość moich Czytelników dopiero dziś usłyszała o tamtych tragicznych wydarzeniach.

4. Rozprawę sądową opisałem na podstawie dwóch bardzo szczegółowych amerykańskich źródeł: musiałem odrzucać jej mniej istotne wątki żeby nie napisać czegoś o objętości Trylogii :-)
Jasne, że można znaleźć w tej sprawie identyczne lub podobne informacje u mnie i w wiki, no ale przecież nie będę pisać kłamliwych bzdur, byle tylko moje informacje różniły się od tych w wiki :-)

5. A w czwartek 30/4 przedstawię losy dwóch statków o tej samej nazwie: z roku 1859 i 1908. W poniedziałek 4/5 będzie z kolei Opowieść pod tytułem BARDZO ZŁOTE "WROTA". A potem solidnie sobie znowu postrzelamy i tak dalej i tak dalej...

 
27-04-15 14:20  Odp: TOM 2 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
pieczarek   

Ad.3.
Ja temat eksplozjii w Port Chicago wlasnie dzieki wiki swego czasu poznalem. Jesli mam czas, to patrze sobie na glownej stronie co tam w ciekawostkach, rocznicach itd daja. Swego czasu byl wlasnie link do strony opisujacej ta tragedie, wiec sobie poczytalem i zglebilem troche temat. Znajac natomiast rozne 'kwiatki' pojawiajace sie w takich i innych sytuacjach w internecie przewaznie staram sie zweryfikowac poprawnosc opisu z przynajmniej inna wersja jezykowa, jesli nie innymi zrodlami.

Ad.5.
Na czwartek juz sobie w takim razie przecieram ekran, zeby lepiej widziec i uszy... a nie, to bez wersji audio, ale bedzie juz gotowe na BUM BUM ;)

--
pozdrawiam Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 114Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024