KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-01-15 19:27  [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Zastanawiam się właśnie nad zmianą oświetlenia swojego biurka bo jedna lampa na wysięgniku to trochę za mało i oświetla tylko jednostronnie. Mam więc prośbę abyście podzielili się swoimi doświadczeniami i patentami co najlepiej się sprawdza. Thank You from the mountain.

 
10-01-15 20:05  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Też kiedyś miałem problem z tym, że jedna lampa na wysięgniku nie świeciła wystarczająco dobrze. Rozwiązaniem okazał się... zakup drugiej lampy na wysięgniku. W Ikei mają fajne lampki tego typu. Do tego warto zainwestować w dobre żarówki - energooszczędne, aby nie grzały w ręce, o dobrym oddawaniu kolorów i temperaturze światła
Zastanawiam się też nad wynalazkiem w stylu lampki do manicure - zauważyłem, że w salonach mają fajne, długie lampki, które dają rozproszone, bezcieniowe światło. Swego czasu miałem taką lampkę, ale brzęczący zasilacz sprawił, że przeszła na emeryturę.

 
11-01-15 12:50  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki. A co sądzisz o podłużnych lampach gdzie montuje się świetlówkę?

 
11-01-15 23:52  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Na sąsiednim forum niedawno o tym dyskutowaliśmy, może coś się przyda: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=13672.0

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
12-01-15 15:28  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja mam taką lampkę:

http://www.castorama.pl/katalog-produktow/oswietlenie/lampy-podlogowe-biurkowe/lampka-droide-1-x-40-w.html

Jak będę w domu to mogę sprawdzić jaką dokładnie żarówkę mam wkręconą, ale jakiś Osram taki sam jak w żyrandolu, więc światło jest białe i mocne. Największym plusem jest możliwość pełnego regulowania ramienia i ustawienia go tak, żeby świeciło tam gdzie potrzeba. Minusem jest to, że mocne światło z jednego punktu czasami się nie sprawdza.

--

Post zmieniony (12-01-15 19:39)

 
13-01-15 07:27  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Lampka z podłużnym źródłem światła ma ogromną przewagę na punktową, nie ma nad czym dyskutować. Nie bez powodu wszelkie stoły warsztatowe są oświetlane lampami jarzeniowymi. Punktowe światło jest dobre w teatrze cieni albo przy docieraniu gładzi na ścianach. Zresztą jarzeniówki są oszczędniejsze. Są już nawet "jarzeniówki" diodowe, z rzędem 10-20 diod LED zamiast świetlówki. W nich nie tez problemu buczenia startera czy transformatora.

Zresztą, nie idźmy w półśrodki:
http://medicalonline.pl/files/6/4/0/img_c69ab8b1-9e7b-40a4-8087-69ff5d3c41bf_o.jpg

Post zmieniony (13-01-15 08:50)

 
13-01-15 18:14  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

LoL dobre!

 
25-03-16 01:39  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
megami   

Nawiążę około tematu. Drogie a do bigowania było by idealne http://www.sklepmatejko.pl/product_info.php?cPath=394_610&products_id=6678 może kiedyś.

Post zmieniony (25-03-16 01:40)

 
13-04-16 08:38  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kiedy na fb widziałem jak ktoś miał fajnie oświetlony blat. Miał wygięty w łuk płaskownik do którego przyklejona była taśma led

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-04-16 09:37  Odp: [Pytanie] Oświetlenie warsztatu.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Na fejsbuku powiadasz? No rewelacja!
A na poważnie, miałeś kiedyś do czynienia na żywo z tego rodzaju oświetleniem wielopunktowym? To wyobraź sobie, że na na oświetlonym w ten sposób przedmiocie masz tyle smug światła i tyle cieni ile masz źródeł światła (np.100) do tego z różnych kierunków. Możliwe że czyjś wzrok to toleruje, mój nie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024