KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 65 z 67Strony:  <=  <-  63  64  65  66  67  ->  => 
10-12-16 04:45  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uwaga, podaję hasło : okoń. Hasło OKOŃ.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-12-16 23:47  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

ni!

THEO, surówka to jeszcze za dużo powiedziane, po prostu sprawdzam kawałkami czy to co narysowałem w 3D da się skleić. Narysować i rozwinąć można wszystko, ale skleić już nie bardzo vide Batory z MM-a...

Knucia ciąg dalszy, a że pora wczesna chrapania jakoś zbyt wyraźnie nie słychać...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-12-16 19:46  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zbigu, myślę, że przeziębienie odpuściło i czujesz się lepiej ! Jak zwykle ostatnio pomerdałem
co nieco z nazwami firm - ten TOPAS był wydany przez GRYFHOBBY - firmę Bogusława
Czyżyńskiego. Parokrotnie przymierzałem się do budowy tego modelu, bo jest bardzo
dobrze opracowany. Tylko kolory są ... takie sobie. Mnie i tak to nie przeszkadza,bo modele
maluję. A jakoś nie mam przekonania do jakości opracowań autora Twojego Topasa ( może
się mylę ? ) Mam na półce w regale mój stareńki model, robiłem go w 1982 roku, w oparciu
o kopie na bloku technicznym z MM - 3/64. Przerobiłem po swojemu model transportera
na hybrydę Topasa , posiłkując się rysunkami z TBiU. A co Cię podkusiło, by się zabrać
za klejenie tego transportera ??
Wojtku, może byś uchylił rąbka tajemnicy, co do Twojej pracy.... Aha,czy sprawa Ka-25
jest jeszcze aktualna ?

Pora jeszcze nie na sen, ale czeka mnie jeszcze sporo pracy, by mieć wszystko jutro
dograne w mojej pracy. Może jeszcze coś podłubię przy moim "letadle". :-))))

 
11-12-16 20:21  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Uchylić rąbka? Eee, jeszcze trochę za wcześnie. ;-)

O sprawie Ka-25 zapomniałem Cię poinformować, że już nieaktualne, przepraszam.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-12-16 00:00  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zbyszku, drogi Przyjacielu!
Rozmawialiśmy perę godzin temu i nie pochwaliłeś się zmianą Twojego statusu rodzinnego?
Dopiero teraz, ze z internetu się dowiaduję?
No dobrze, że nie śpię! Wiesz, że ostatnio niewiele siedzę na Forum i gdyby nie przypadkowe wejście w nocne pogaduchy, żyłbym w nieświadomości Twojego szczęścia
Życzę Twojemu kolejnemu potomkowi (-ini) największego szczęścia oraz zdrowia i siły w życiu, a Tobie i Twoim najbliższym nieustającej radości z jego (jej) powodu.
Reszta osobiście przez telefon!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-12-16 23:18  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zbigu, może pora za wczesna i jeszcze nie ma północy, ale spróbuję Ci pomóc w tej mordędze
z Topasem. Wiesz, co ja bym zrobił ? Zabrał się raz jeszcze za model z Gryf- Hobby , autorem
opracowania był Pan Rychard - ten ze spółki Piasecki - Rychard ,specjalistów od kartonowej
pancerki.Jeśli nie masz przekonania do tego, co robisz , to wyjdzie Ci g...o , a nie model.
Do swojego, stareńkiego Topasa , wszystkie elementy podwozia robiłem w oparciu o części
rozrysowane w MM. To był mój drugi model, który całkowicie malowałem. I mam go do tej pory
na półce w regale. Od dwudziestu lat z okładem przymierzam się do wymiany złamanej lufy
nkm , i na tym się kończy. Koła jezdne - tarcze , robiłem warstwowo, sporo było szlifowania.
Gąsienice, w formie pasków z drobnymi ulepszeniami, owszem nie trzymają obecnych standardów. A czy masz model GPM z ASU-85 ? Układ jezdny tego pojazdu jest podobny
do Topasa. Warto porównać,jak to w tym modelu zostało rozwiązane.

Wszystkim Nocnym Markom - najlepszych efektów "markowania " !!

 
16-12-16 00:01  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zbigu, może się mylę, ale nie bardzo mi pasują te koła nośne. Znając sowieckie podejście, jak coś jest sprawdzone i dobre, to dajemy to do wszystkich podwozi pojazdów pancernych opartych o tzw. rodzinę PT-76. Takie pojazdy jak Topas, MT-LB, Szyłka, wszelkie wyrzutnie rakietowe na podwoziach opartych o PT-76 miały zunifikowane koła nośne - te same.
A może sie mylę.....
Jak będzie możliwość, to mogę CI Zbigu użyczyć model Topasa z Gryf Hobby. A może i wymienić na coś inszego.... :-)))))

 
20-12-16 02:47  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Tak sobie walczę z wieżą od Szyłki a tu prawie 3 się zrobiła, a o 6 pobudka :-)
Trzeba, drodzy Panowie i piękne Panie, iść coś pospać przed kolejnym dniem.
Adam

 
22-12-16 00:10  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Szczodry Wieczór minął. Kto może niechaj dzisiejszej nocy chrapie, kolejne będą na szczęście krótsze. Z przybywającym dniem życzę wszystkim zdrowia, radości, optymizmu i nadziei.
Ilustracji muzycznej z naszej strony Buga nie trafiłem, wstawiam więc muzyczny obrazek od naszych braci Słowian ze wschodu. Коляда.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-12-16 20:24  Odp: ŚPICIE XXXI czyli bezsenność kartonowa
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj będę niezwykle cierpliwie czekał na przemowę mojego psiaka !! Często do mnie po swojemu gada, ale nie mogę go pojąć w 100 %. Może wreszcie przemówi do mnie po mojemu ??? Dla wszystkich Nocnych Marków moje najlepsze Życzenia Świąteczne - kolorowych snów
po "Markowaniu " , a dla Wojtka specjalne życzenia, co do owocnego knucia !!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 65 z 67Strony:  <=  <-  63  64  65  66  67  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024