KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-10-14 10:43  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Widzę, że robisz mi ze swoimi ciekawymi Opowieściami konkurencję :-)

 
06-10-14 11:14  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Konkurencję ? ;-))
Bodajże w październiku 2013 namówiony by coś tam "skrobnąć" zacząłem te grafomaństwo. Staram się by strona Dinozaury nie padła na uwiąd (wiadomo jaki). Ale ciemność widzę.

 
07-10-14 10:58  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysiu, mam nadzieję, że te wszystkie opowiastki zbierasz skrzętnie z zamiarem wydania ...
Opowiastki są "najczystszej źródlanej wody", masz talent, nie można go zaprzepaścić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-10-14 12:45  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Takiego Cię jeszcze Ojciec nie znałam" - usłyszałem od córki gdy odważyłem się pokazać jej kilka moich pisanin. Właśnie je skopiowałem z forum i teraz muszę poprawić co nie co, dodać daty, nazwy statków itp. Chce je (takie to dobre dziecko) wydrukować i wpiąć w skoroszyt tak by dokładać kolejne. Następne będę już "tworzył" w Wordzie.
W głowie mam kilka pomysłów na takie tam opowiastki. Gdy tak sobie przemierzam sopockie uliczki pojawiają się obrazy, postacie, nabierają barw i... temat gotowy.
A na poważnie to - w grudniowym "LzSz" ukaże się moja pisanina ze zdjęciami oparta na wspomnieniach spisanych przez st.majstra (F/Sgt) mech.lotn.(sierpień 1939 - lipiec 1947) mech. Brygady Pościgowej, klucza Kuziana we Francji i 307 DM w W.Brytanii : "Michała Jarmoca wspomnienia wojenne".
PS - miło mi poinformować szacowne grono Dinozaurów, że w maju przyszłego roku wreszcie (!) powiększę grono dziadostwa. Żywię cichą nadzieję, że będzie to pacholę płci męskiej i gdy stanie się "małym człowiekiem" zdążę mu zbudować jakoweś okrutnie duże "ptaszysko" coby mógł je rozkładać na czynniki pierwsze.

 
07-10-14 18:23  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ,,pisania" , które z przyjemnością czytam no i niedługiego tytułu DZIADKA . Albo męża BABCI :) A model musisz zbudować duży i włożyć w niego mnogo pracy bo im jej więcej będzie tym przyjemniejszą zabawę będzie miało maleństwo (bez względu na płeć) z jego destrukcją :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-10-14 22:59  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ryszard - myślę , że Twoje opowieści mają conajmnie dwa wymiary a w zasadzie odbiory. Pierwszy ten nasz , który przypomina nam "nasze czasy " i drugi ten , który odbierają młodzi czytający Twoje opowieści. Dla nich to jest coś czego nie znają. Nie znają takich klimatów, radości , smutków . Właśnie dla tego proszę pisz , bo każdy odnajduje coś dla siebie.
Z Poważaniem
Koszałek

Post zmieniony (07-10-14 23:35)

 
09-10-14 16:19  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

MORSKIE POTWORY I TYGRYS Z MALAJÓW

- Czy mógłbym prosić o te kredki ?
Jestem w sklepie dla artystów plastyków i trzymam w ręku pudełko kredek „Koh-i-noor”. Lśnią wszystkimi kolorami tęczy, podnoszę je i wciągam w nozdrza ich zapach. Zapach… niepowtarzalny, jedyny taki, który mimo, że minęło ponad pół wieku wciąż pamiętam. Zdziwiona tym widokiem młoda sprzedawczyni patrzy na mnie a ja uśmiechając się mówię : „Wie pani, to zapach mojego dzieciństwa…”
Kredki, farbki, pędzelki… Od chłopięcych lat były moimi wiernymi druhami i jeszcze blok rysunkowy, w zielonej tekturowej teczce z tasiemkowym uchwytem.
Farby i kredki to moje ulubione prezenty, otrzymywane na imieniny, urodziny.
Siadam za stołem, obrus zsunięty, flakon z kwiatami odstawiony, rozkładam farby,
pędzelki, otwieram blok i maluję.
Podwodny świat – kolorowe ryby o przedziwnych kształtach, falujące zarośla, ośmiornice o niezliczonej ilości macek, monstrualne kraby a pomiędzy nimi wijąca się niczym obły węgorz, ryba-potwór szczerzy paskudnie długie i ostre zębiska.
- No, nieee, to nie tak z tym węgorzem… to Ojciec. Zagląda mi przez ramię i komentuje moją twórczość.
- Taki powinien być. Siada naprzeciw, bierze kartkę i rysuje.
- Dałbyś spokój, węgiel i kartofle trzeba przynieść z piwnicy - słyszę Mamę.
Ojciec na nic nie zwraca uwagi tylko nadal rysuje.
- O… tak to powinno wyglądać !
Moje „potwory” są niczym w porównaniu z tym co widzę. Kłębowisko węży-ryb z wyłupiastymi oczami o paszczach rozwartych z szeregiem kłów a jeden pożera rybę – tylko jej płetwa wystaje. Ryby głębinowe w porównaniu z tymi z jego rysunku mogą być zabawkami dla kapanych niemowlaków.
Ojciec był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym. Pamiętam jak zrobił dla mnie drewniany samochód ciężarowy z otwieranymi drzwiami. A ile latawców szybowało nad brzegiem morza… Pięknie rysował, pisał też wiersze. Gdy Go już nie było, odnalazłem ich kilka.
Na odwrocie narysowanego portretu Mamy, gdy była Jego narzeczoną, napisał:



„Pragnę być z Tobą na zawsze szczęśliwy
I uwierzyć żeś mego życia wiosną,
Spływającą z niebios na ziemskie niwy,
Wspaniale promienną i radosną.
Wówczas będziemy niby w niebie anieli
Wśród gaju, gdzie słowik nuci,
Pachnącego kwiecia bieli
I szczęścia – które nigdy nie rzuci.”

Miał też ciężką rękę, ale jak pamiętam były to sporadyczne przypadki. Raz, może dwa ją poczułem. Należało mi się, fakt. Z bandą chłopaków produkowaliśmy „bomby” a że nie chciały wybuchać, trochę im pomogliśmy karbidem i benzyną do zapalniczek sprzedawaną w brązowych plastikowych kapsułkach. Był ogień i to całkiem duży, oj jak pięknie się paliło a finalnie … w domu pojawił się dzielnicowy i wtedy to poczułem ojcową rękę.
Raz, pod choinkę od pana Wiktora, naszego sublokatora dostałem klaser i paczuszkę znaczków – zbieraninę z całego świata.
Czarne grube karty z błyszczącymi paskami celofanu przedzielone były pergaminowymi przekładkami. Oprawiony w ciemnozielone płótno lekko wsuwał się tekturowe etui. Był duży i piękny. Mam go do dziś.
Czasem siadam wygodnie w fotelu, w świetle lampki złoci się świeżo zaparzona herbata, szklanka jest w koszyczku (które to już pokolenie go używa ?, chyba trzecie) i otwieram stary klaser. Przekładki lekko zrudziały, karty trochę są powyginane i… uwalniam z kolorowych obrazków zaklęty w nich świat.
Pędzą afrykańskie bawoły z Sierra Leone, król Edward spogląda w otoczeniu marabutów z Tanganiki Kenia-Ugandy, dzidą potrząsa wojownik z plemienia Selluk z Sudanu, burzliwe wody przy Cape Hope przemierza pod pełnymi żaglami karawela z South Africa, do skoku pręży się tygrys z Malajów.
Wielu znajomych pozbyło się swoich zbiorów, zajmowały im tylko miejsce na półkach . Ja wciąż je posiadam, chociażby dla takiej chwili, nawet gdy zdarzy się to raz na rok, dwa…

 
09-10-14 16:37  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wspomnienia, wspomnienia - ulatują gdzieś z minionym czasem, tylko czasami przemkną jak błyskawica przed oczyma duszy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-10-14 16:46  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie powiedziane Jarek...
Dodam jeszcze, że czasami jak dość mam nożyczek, kleju i dłubaniny modelarskiej to prócz zaglądnięcia w stare klasery chwytam za ołówek...

 
09-10-14 18:12  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To teraz widać po kim odziedziczyłeś takie zdolności. Z moich klaserów pozostał mi już tylko jeden. Gdzie się podziało kilka innych ( z takimi jaki opisujesz - brązowym i zielonym ) nie mam pojęcia, chociaż podejrzewam mojego brachola o jakieś handelki :) w dawnych czasach. Najbardziej mi szkoda tego, w którym miałem znaczki z początku XX wieku i okresu II WŚ. Pod wpływem tego co napisałeś, aż poleciałem do szafy ze starymi książkami w piwnicy, żeby sobie obejrzeć ten który mi pozostał. Tematyka głównie ,,zwierzęca". O kilku znaczkach nawet przypomniało mi się jak walczyłem z kumplami żeby je wyhandlować :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024