KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-14 23:04  Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

O jak się fajnie złożyło, że akurat ja dostąpiłem zaszczytu otworzenia 91 edycji :-)

Pytanie piłkarskie:
Jaka reprezentacja jako jedyna w czasie jednego turnieju MŚ nie straciła gola?

--

Post zmieniony (14-07-14 23:04)

 
15-07-14 00:39  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 4

Polska.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-07-14 08:30  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Kolniak 

 - 3

Szwajcaria w 2006 r. Odpadła w wyniku konkursu karniaków.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
15-07-14 10:31  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niegdyś obiło sie o moje kłapciate uszy, że Francuzi kiedys tam wygrali Mundial remisując wszystkie spotkania, ale nie wiem, czy to były spokania bezbramkowe ?

Post zmieniony (15-07-14 10:32)

 
15-07-14 10:59  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Ceva byłeś blisko :-)

Chodziło o Szwajcarię, która na MŚ w Niemczech w 2006 nie straciła gola. W grupie 0:0 z Francją, 2:0 z Togo i 2:0 z Koreą Południową. Odpadli w 1/8 z Ukrainą, 0:0 w meczu i 3:0 w karnych dla Ukrainy (gole z konkursu jedenastek nie są włączane do statystyk)

Kolniak zadajesz :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
15-07-14 12:31  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Kolniak 

 - 3

Poproszę o wymienienie co najmniej pięciu różnych alfabetów używanych naturalnie w Europie. Alfabet łaciński (z wszystkimi modyfikacjami typu polski, niemiecki itd.) oraz grecki (też z modyfikacjami, nawet tak głębokimi jak cyrylica), jako zbyt oczywiste w konkursie nie startują. Pisma dalekowschodnie czy indiańskie odpadają jako importy. O żadnych klingońskich czy też szyfrach proszę nawet nie wspominać, a alfabety braila i morsa też nie są naturalne.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
15-07-14 13:20  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Edekyogi 

 

Pytanie:
czy te różne Kazachstany, Azerbajdżany, Gruzje, Armenie itd, itp - to też Europa?

 
15-07-14 13:31  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Kolniak 

 - 3

Jak dla mnie, nie. Ale Ormianie w Europie od dziesięciu wieków siedzą z przyczyn naturalnych - masz punkt. Jeszcze cztery poproszę.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
15-07-14 23:20  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Panda   

Ale chodzi o alfabet w jakim znaczeniu?
Czy kwalifikuje się pismo linearne typu A i typu B, alfabet etruski (aczkolwiek to chyba wywodzi się z greckiego), runy (te podejrzewa się, że mają genezę etruską ale nie jest to pewne). Kolejne to pewno pismo celtyckie ogamiczne. Więcej nie mogę skojarzyć.

 
16-07-14 12:24  Odp: Konkurs nieustająco- nieustający- edycja 91
Kolniak 

 - 3

No i Panda podałeś pięć alfabetów. A ja jeszcze dorzucę hebrajski, głagolicę, arabski, węgierski rowasz i tzw. runy tureckie. Prawdopodobnie istniały też osobne bukwy słowiańskie, ale jakoś bezdyskusyjnych zapisów takich nie odnaleziono.

Panda - Twoja kolej zadawać.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 22Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024