KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 21Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-14 20:34  Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Edekyogi 

 

Ja to mam farta :-))
Swego czasu przypadł mi zaszczyt otworzyć jubileuszową LXXX edycję naszego konkursu - a teraz LXXXX = XC ;-).

Na rozgrzewkę pytanie raczej łatwe, z rodzimego podwórka.
Gdzie w Polsce można zobaczyć modele statków (w realu zacnych rozmiarów), w jedynie słusznej, prawie lądowej podziałce 1:24 ??? Do czego one służą?
PS. Pytanie nie dla starych "wilków morskich i sródlądowych" ;-)

Post zmieniony (18-06-14 09:16)

 
17-06-14 22:33  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

W Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania w Kamionce koło Iławy nad j. Slim. Służą do szkolenia w manewrowaniu statkami.

--
Pozdrawiam,
Lennart

 
17-06-14 22:41  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Edekyogi 

 

Trafiony - zatopiony!
A tutaj więcej o tym o środku, fotki modeli statków i ich charakterystyka:
http://www.czarterjachtu.pl/jeziorak/slim/slim.html

Lennart zadajesz

 
18-06-14 09:37  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Co ciekawe, owe pływające modele kosztują grube miliony, tak są nafaszerowane elektroniką i nie tylko.

 
18-06-14 11:26  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Hmmm... Trochę z innej beczki pytanie: Pewien profesor Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie miał duży wkład w opracowanie pewnej szczepionki pod okupacją niemiecką, a ponadto (po wojnie już) wydał pewien podręcznik, który praktycznie bez żadnych korekt jest do dziś obowiązkowy w pewnym Zakładzie na tej uczelni (błędy językowe z pierwszego wydania wciąż są powielane również w najnowszym). Proszę podać imię i nazwisko Pana Profesora, a także podać o jaką szczepionkę chodzi i tytuł ww. podręcznika.

--
Pozdrawiam,
Lennart

 
18-06-14 16:34  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Prof. Rudolf Weigl - wynalazca szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu. Jeśli o niego chodzi to pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim i na U Poznańskim ale raczej nie miał nic do czynienia z AM w Szczecinie.

 
18-06-14 17:05  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Blisko Ryszard :) Ów profesor był pod "opieką" prof. Weigl'a. Dokładnie o tą szczepionkę chodzi :) Czekam na resztę odpowiedzi :)

--
Pozdrawiam,
Lennart

 
18-06-14 18:22  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może chodzi o księdza prof. Henryka Mosinga ?

 
18-06-14 18:27  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Albo prof. Adam Krechowiecki z AM w Szczecinie.

 
18-06-14 19:05  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXX = XC
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ryszard, gratulacje !!! Chodziło mi właśnie o profesora Adama Krechowieckiego :) Był on współautorem podręcznika "Zarys anatomii człowieka" obowiązującego do tej pory w Zakładzie Anatomii Prawidłowej PUM. Książka popularnie nazywana "Kreską" słynie ze zdań 5-krotnie podrzędnie złożonych, licznych błędów językowych. Ponadto, jako jedyna uczelnia w kraju, PUM uznaje, że jest 13 nerwów czaszkowych, nie 12, jak reszta Świata... Drugim autorem jest wychowanek pana profesora Krechowieckiego, również profesor Florian Czerwiński, na którego wykłady miałem przyjemność uczęszczać na I roku studiów, dawno temu... Wolałem zdecydowanie uczyć się z 5 tomów "Bochenka" niż z książki A.Krechowieckiego. Przepraszam za off-top :) Ryszard, zadajesz!

--
Pozdrawiam,
Lennart

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 21Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024