KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-03-14 18:43  Cosplay
Yaramy   

Witam wszystkich razem i każdego z osobna.
Postanowiłem spróbować z pytaniami tutaj bo ma to coś wspólnego z modelami.
Planuje zrobić cosplay (przebranie) które wymaga zrobienia kilku dodatkowych elementów.
1. Broń planuje wykonać z pianki montażowej i tutaj pytanie pierwsze czy mogę użyć byle jakiej pianki? Zależy mi aby łatwo się dało ją kroić aby dopasowała się do kształtów. Tak jak tutaj od 3 minuty



2. Szpachlowanie/Szlifowanie: Żeby pozbyć się wszystkich dziur i tym podobnych ubytków. Czytałem dość dużo wyszło na szpachlówkę akrylową nadaje się ona do pianki? No i od razu jakiego papieru użyć?
3. Klej: broń jest dość skomplikowana i mam zamiar zrobić ją z kilku elementów więc potrzebuję czegoś aby to skleić i tu pytanie jakiego kleju użyć?
4. Na koniec malowanie. Jak to wygląda gdybym faktycznie użył szpachlówki akrylowej mogę użyć dowolnego rodzaju farby?
Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi.

Post zmieniony (27-03-14 18:58)

 
29-03-14 11:22  Odp: Cosplay
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

To już nie można napisać po polsku: przebranie? Ta "anglicyzacja" zabija nasz piękny, ojczysty język.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
29-03-14 22:45  Odp: Cosplay
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chciałem zobaczyć o co chodzi z tym czymś, bo jestem chyba jakiś nie dzisiejszy nie wiem :)

Wpisałem w google i ciekawe wyniki w grafice wyszły :D Ale to chyba nie o to chodzi ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
30-03-14 13:19  Odp: Cosplay
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Na filmie do którego kolega podał link w pierwszym poście widać że pianka jest natryskiwana na szkielet wykonany z czegoś sztywnego. Na przykład cienkiej sklejki.
Tak więc o trwałość tego bym się nie obawiał choć z metalem to się równać oczywiście nie może.
Odpowiadając na pytania. Każda pianka montażowa w spraju będzie dobra. Szpachla akrylowa jak najbardziej a co za tym idzie farba akrylowa. Klej taki żeby nie rozpuszczał pianki więc chyba taki poliuretanowy do styropianu będzie wystarczający.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-03-14 16:53  Odp: Cosplay
Yaramy   

O taką odpowiedź mi chodziło : ) Szkielet planuje zrobić z sztywnej tektury ewentualnie dużego arkusza z bloku technicznego i skleić to jakimś solidnym klejem do papieru i ewentualne dziury załatać dodatkową pianką.
(Metal by mógł się równać z niewpuszczeniem na teren konwentu)


Poprzeglądałem farbki jako że nie jest to ogromna powierzchnia takie cuda się nadadzą?
http://www.sklepmatejko.pl/index.php?cPath=101_126_137

Post zmieniony (31-03-14 21:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024