KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  -> 
18-04-14 09:29  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
yak   

Za stroną http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-2-kwietnia-1947-r-rudolf-hoess-komendant-obozu-auschwitz-bir,nId,1401746
"Egzekucje obejrzało ponad 100 osób, posiadaczy specjalnych przepustek: przedstawiciele byłych więźniów, pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości, prokuratury, Urzędu Bezpieczeństwa. Była to ostatnia publiczna egzekucja w Polsce"

Akra zadajesz. (W nowym wątku?)

Post zmieniony (18-04-14 09:30)

 
18-04-14 09:29  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
macias13_84   

Sądzony przez Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie, 2 kwietnia 1947[1] został skazany na karę śmierci; wyrok wykonano 16 kwietnia 1947 o godzinie 10:00 rano przez powieszenie na terenie obozu w Oświęcimiu, obok budynku byłej komendantury i krematorium. Egzekucja miała się odbyć dwa dni wcześniej, jednak ludność Oświęcimia chciała na Hössie dokonać samosądu, dlatego wykonanie egzekucji przeniesiono nie podając wiadomości do opinii publicznej. Szubienica, na której go powieszono, została zachowana na terenie muzeum do dnia dzisiejszego.

Tylko czy aby na pewno była publiczna??

Mi cały czas przewija się ten nieszczęsny Arthur Greiser
http://www.majdanek.com.pl/czytelnia/sprawiedliwosc_czy_hanba.html


OK. nie było pytania

Post zmieniony (18-04-14 09:29)

 
18-04-14 09:39  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

No w sumie chyba jednak publiczna. Wprawdzie "seans zamknięty" ale "widownią" były osoby spoza kręgu ustawowo obowiązkowych świadków egzekucji.
Brrr - co za temat...

 
18-04-14 09:41  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ponad 100 osób, to jednak publiczna... Swoje pytanie zadam po południu.

 
18-04-14 10:27  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
yak   

Publiczna egzekucja. Najlepszy moment na takie pytanie to wg mnie właśnie Wielki Piątek.

 
18-04-14 11:39  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku - Nie przesadzaj z tym Wielkim Piątkiem. Pytanie dotyczyło HISTORII i nie ma nic wspólnego z religią.

 
18-04-14 14:22  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

(Chyba) łatwe. Co to za okręt?



A ponieważ okręt łatwo (chyba) rozpoznać, mam i drugie pytanie, na inny temat: jak się nazywał okręt, który w jednym patrolu zatopił sześć okrętów podwodnych?

Post zmieniony (18-04-14 14:25)

 
18-04-14 19:18  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

Z lotniskowcem to faktycznie proste.
Ale o sześciu OP w jednym patrolu to przyznać się nie słyszałem. O czterech niszczycielach - tak.

 
18-04-14 20:06  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Podpowiedź co do OP: Pacyfik. Okręt ani przedtem, ani potem nie zatopił już żadnego podwodniaka!

 
18-04-14 21:35  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

No to chyba wiem:
1 - lotniskowiec HMS Hermes
2 - amerykański niszczyciel eskortowy USS England typu Buckley

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 22Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024